Skocz do zawartości

Jaki detailer na Colli 476 ?


kabul

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ok, mam konkretne typy i prośba o rekomendację:

- Meguiars Gold Class Premium Quik Detailer

- Poorboy's World Quick Detailer Plus

- Poorboy's World Spray and Gloss

- SONAX PROFILINE BrillantShine Detailer

- ew. ADBL QD1 (o ile sklep zrobi dostawę ;)

 

Ps. W sieci znalazłem kilka razy informację, że Colli 476 nie przepada za cleanerami (wystarczy mycie, glinka i ew. IPA). W większości jednak ludzie piszą, że cleaner przedłuża trwałość wosku. Jak to w końcu jest?

Ja stosowałem Dj Lime Prime (seledynowy kolor) i wg mnie wosk trzymał się krótko (po 3-4 tyg. już słabiej kropelkowało), więc może coś w tym jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżę temat. Co z aktualnych na rynku QD lub QW polecacie położyć na Colli 476? Auto woskowane dobre 4 tygodnie temu. Jeszcze nie myte od tego czasu, ponieważ mało jeżdżę. Do tego mam garaż. Więc co polecacie oraz jaki terasz szampon użyć? Czy musi być o neutralny PH? Mam Aktywna piane o neutralnym PH ale szampon to mam zwykły z K2, nie wiem czy on ma neutralne PH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szamponów to wystarczy poczytać dłużej forum. K2 chyba bym sobie odpuścił. Najbezpieczniej to chyba ADBL Coli albo tenzi neutro jeśli coś z tańszej półki (choć w przeliczniku na ilość myć różnica w cenie nie jest już tak wielka). Ja na coli kładłem Sonaxa BSD i jak na razie 7tydzień się trzyma (po 4tygodniach poprawiłem też BSD). Auto trzymane pod chmurką. Teraz będę próbował na 2auto kłaść QW od ADBL (również na coli476) także zobaczymy jak on da sobie radę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup dobry szampon. Obojętnie czy adbl czy duragloss 901 czy detailers magic czy jeszcze inny... byle sprawdzony żeby wosku nie podjadał. Sonax bsd na 476 to taka troche "leniwa" kanapka. Tzn jeden z trwalszych wosków + jeden z trwalszych QD. Ja bym użył czegoś co podkręci look bo zabezpieczenie robi już 476. Qd1 lub luxury gloss :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Szampon ADBL o neutralnym PH. Zapach Coli super .Auto umyte. Piana, poślizg - super. Teraz pytanko bo mam w garażu QD K2 Spectrum. Można użyć teraz na Colina? Nie pogryzie się ? Czy lepiej zamówić ten QD1 od ADBL ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj użyłem tego K2 spectrum na jeden bok auta. Tak z ciekawości na szybko, w garażu. W garażu mam trochę chłodniej niż na zewnątrz. Strasznie się zdziwiłem... zaczął mi się maziać, ciężko docierać. Musiałem drugą, suchą MF dotrzeć do dziadostwo. Może to wina temperatury w garażu? Co prawda LOOK podbił ładnie. Lepiej niż bez. Teraz w weekend jadę do Katowic to chyba odwiedzę tam jakiś sklep z asortymentem autodetalingowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Odwiedź jakiś sklep stacjonarny i kup lepszy qd, chociażby adbl qd1 jak pisze kolega wyżej. Wtedy zobaczysz prawdzimę podbicie po collim. Jeśli aplikujesz w garażu to otwórz drzwi dla mniejszej wilgotności. Nie ma wtedy problemów z aplikacją. Ja cały czas walczę z nadmierną ilością qd. Jeśli MF jest już nasączona to rzeczywiście wystarczy jeden psik na element. Ja chwałę qd1 na collim. Wcześniej stosowałem qd od mega ale wg mnie efekt podbicia jest tu lepszy, choć samo dotarcie trochę bardziej pracochłonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.