Skocz do zawartości

Grit Guard - prototyp.


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Co zrobiliście, że wasz grit nie wypływa ? Ja zrobiłem z koszyka na cebule i niestety cały czas mi wypływa do góry :(

 

Przywiąż taśmą izolacyjną lub drutem np. dwie śruby albo coś innego ciężkiego.

Możesz też przykleić to klejem od spodu koszyczka. Wszytko zależy od tego, co użyjesz w roli obciążnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja zrobiłem krzyż choćby z plexy i przewierciłem w 2 miejscach.Przełożyłem 2 grube cynkowane śruby i skręciłem nakrętkami.Kratkę malarską dociąłem na wzór wiadra i przymocowałem klejem do krzyża jak i cienkimi trytytkami.Sprawdza się już jakiś czas,dobrze separuje brud jak i nie wypływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja zrobiłem dziś taki: koszyk do cebul ze sklepu ogrodniczego docięty nieco po obwodzie, aby zmieścił się w wiadrze.

Krzyżak wykonany z plastiku wyciętego z rynny, przyklejony klejem poliuretanowym. I to wszystko. Powinno być w porządku.

grit%20guard%201.jpg

grit%20guard%203.jpg

grit%20guard%202.jpg

 

Koszt niewielki: koszyk do cebul 2,20 zł + trochę kleju + 0,5 godziny pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie ale te 0.5 godziny pracy są warte ze 50 zł, reszta bezcenna ;p

a na czemu klej poliuretanowym, on w wodzie nie będzie się rozwarstwiał?

Cyjanopan też da rade? ew przytopić plastiki oba.

krzyżak można było i trytytkami machnąć, albo w 4 punktach po boku, albo od strony kleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja długo myślałem nad grid guardem, a w szczególności tym krzyżem, bo koszyki na cebulki kupiłem już dawno, o takie (leroy merlin):

4lTqGDa.jpg

 

Żeby zmieścił się do wiadra trzeba pozbyć się dolnego kręgu, albo wyciąć kawałek i zmniejszyć jego średnicę. Ja zdecydowałem się na jego całkowite odcięcie:

gS59Wee.jpg

 

Dlaczego? Zmierzyłem, że po tej operacji GG ma dokładnie 5cm wysokości. Pozwoliło mi to na zastosowanie przykrywki z listwy kablowej (18x50 - też z leroy merlin, koszt 10zł, można zrobić z niej 4 krzyże). Listwa wygląda tak:

97VsMRK.jpg

 

Interesuje nas tylko część przykrywająca, z której robimy krzyż:

2WbmwTo.jpg

 

To, że nie są to płaskowniki, tylko ceowniki dużo ułatwia, ponieważ krzyż lepiej trzyma się kratki i ramiona nie odginają się od pionu. Krzyż mocujemy na opaski kablowe (trytytki :D):

8ytwU7d.jpg

 

I zrobione:

nKhejgw.jpg

 

GG bez problemu tonie w wodzie nawet niedociążony, chociaż dla bezpieczeństwa zamierzam wrzucić tam parę ciężarków wędkarskich:

crMd2xx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie ale te 0.5 godziny pracy są warte ze 50 zł, reszta bezcenna ;p

Eeee tam :o taka praca też może być bezcenna :D

a na czemu klej poliuretanowym, on w wodzie nie będzie się rozwarstwiał?

Akurat taki miałem pod ręką. Woda nie powinna mu zaszkodzić. Można zespolić te części różnymi sposobami, tak jak napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ten temat, nie wiedziałem, że coś takiego istnieje chociaż jak pomyśleć to kojarzy się z filmów Amerykańskich gdy panie myją gąbką auto... Bezwarunkowo potrzebna rzecz... Właśnie przechodzę z mycia szczotką na rękawicę i kompletuję zestaw. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem całkowicie przezroczyste wiadra, GG mam zrobiony z przezroczystym krzyżem - i do tego 2x wyższym niż w standardowym GG ;) i jak tak patrzę myjąc auto, to mam wrażenie, że guzik to daje :) w sensie woda się burzy pięknie do samego dna przy płukaniu rękawicy.

Muszę chyba ustawić kamerę na wiadro i później obejrzeć, żeby samego siebie przekonać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, mam wiaderko z Leroy Merlin i jak mierzyłem je od spodu to posiada 25cm średnicy. Mój koszyk na cebulki z którego będę chciał zrobić Grit Guarda powinien mieć też 25cm czy lepiej żeby miał 23-24cm? Nie wiem jaki kupić :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój koszyk na cebulki z którego będę chciał zrobić Grit Guarda powinien mieć też 25cm czy lepiej żeby miał 23-24cm? Nie wiem jaki kupić :wallbash:

Moim zdaniem kratka powinna być dopasowana do wiadra jak najdokładniej.

Tak, aby woda nie wirowała przy brzegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.