Skocz do zawartości

Grit Guard - prototyp.


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

ale te koszyczki nie maja "krzyzaka" na dole.. Czy to bardzo zle?

Ja u siebie zrobilem z durszlaka, ale kolega, ktory w ad siedzi dlugo, powiedzial, ze lipa, bo i tak zrobi sie wir. Ponoc krzyzak na dnie jest najwazniejszy.. To prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem z koszyczka na cebule zakupiony np w Castoramie albo ogrodniczym, jeśli nie maja to nie powinien się sklep nazywać ogrodniczy :D.

Od spodu 2 kawałki plexi grubości 5mm i przyklejone butaprenem do koszyczka, wchodzi ok i nie wypływa pod naporem wody ponieważ plexa jest ciężka a tutaj taki kropling sam nie wiem jakim cudem ani nie woskowałem a wosk nattys red. Grid leżał od wtorku do dzisiaj non stop w wodzie

P1030254.jpg

P1030255.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie kleiłem do wiadra grida bo nie ma takiej potrzeby taki syf się osadził na dnie że byłem w szoku wręcz jakby błoto :P Sorki za błąd tam źle napisałem ale na zdjęciu widać, że plexa jest przyklejona do grida nie do wiadra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek WRO, przyjrzyj się...mi się wydaje,ze jest, tylko jedna pleksa schowana pod zielonymi "paskami" (na zdj. w pionie).

Ja bym tylko ponawiercał środkowe "kółko" bo tam syf może osiadać zamiast lecieć na dno zawsze coś tam się podniesie.

A na chlopaków się nie denerwujcie bo wpadło mu coś do głowy o 23.30 to trudno lecieć do garażu i sprawdzać, hehe

Ja akurat mam cieńsze przegródki i mój wyplywa. Robiłem z kratki zlewowej okragłej, choć i tak musialem docinać naookoło.

 

[ Dodano: 30 Czerwiec 2014, 11:02 ]

Tomek WRO, przyjrzyj się...mi się wydaje,ze jest, tylko jedna pleksa schowana pod zielonymi "paskami" (na zdj. w pionie).

Ja bym tylko ponawiercał środkowe "kółko" bo tam syf może osiadać zamiast lecieć na dno zawsze coś tam się podniesie.

A na chlopaków się nie denerwujcie bo wpadło mu coś do głowy o 23.30 to trudno lecieć do garażu i sprawdzać, hehe

Ja akurat mam cieńsze przegródki i mój wyplywa. Robiłem z kratki zlewowej okragłej, choć i tak musialem docinać naookoło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a mi wyszło coś takiego

20140816_195848_zps65afc225.jpg

 

Wszystko kupiłem w pobliskim ogrodowym:

Plexa

plastikowa siatka ogrodowa

opaski zaciskowe

twardy przewód

 

Plexe wyciąłem szlifierką, na środku nacięcie aby na siebie zachodziły. Po skrajnych stronach nawierciłem dziurki aby zaczepić opaskę zaciskową.

To niby wystarczy ale siatka zapadała się, więc usztywniłem ją gumowym, bardzo twardym przewodem. Jest ok. Działa i spełnia swoje zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Grit Guardy wyglądają tak (zdjęcia już trochę stare):

 

dsc03501kopia.jpg __ dsc04046b.jpg __ dsc04047bd.jpg __ dsc04048ty.jpg __ dsc04049qx.jpg

 

Koszt wykonania: 0zł :D Wszystkie materiały znalazłem w garażu

 

palczak

 

dodaj pierścien z rury PCV tak jak u mnie to krzyż będzie stabilniejszy i siatka będzie miała się na czym podeprzeć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Moje Grit Guardy może nie należą do najtańszych, ale za to idealnie pasują do budżetowych wiader dostępnych w marketach.

 

Z uwagi na koszt oryginalnych wiader w sklepach detailingowych postanowiłem iść trochę na łatwiznę (w odniesieniu do projektów kolegów na forum) i przerobiłem oryginalne Grit Guardy tak, aby pasowały do naszych tanich wiader. Aczkolwiek nie powiem że nie było przy tym dłubaniny :)

W każdym razie opłacało się. Efekty pracy oceńcie sami :-]

 

Pierwsza przeróbka kosztowała mnie trochę pracy. Niestety nie zrobiłem zdjęć każdego etapu :/ tylko sam finish.... Odciełem pierwszy okrąg oraz część poprzeczek, skracając go tak,aby pasował do dna naszego budżetowego wiadra z uwzględnieniem naddatku na doklejenie okręgu i poprzeczek spowrotem. Klej trzyma jak należy, Grit siedzi idealnie ciasno we wiadrze na samym dnie. :)

 

f6317c5da550d2d1m.jpg 448a4d0da66e8ab9m.jpg bbbc76e3e3ca485am.jpg

5091208e2983b0d4m.jpg 7f2d68f21473acbem.jpg 68aa6f65b14d4a9bm.jpg 0a5d5982b69889cfm.jpg

 

 

Druga przeróbka była już prostsza, bo nie chciało mi się już sztukować i kleić wszystkiego, więc odciąłem zbędny krąg i tak zostawiłem. Pasuje idealnie, ciasno siedzi, zresztą tak samo jak poprzedni ;)

 

abe0c18476c391aam.jpg 5da06b50fb343304m.jpg cc14d494f9999107m.jpg d80c00665bfca896m.jpg 75182fcef6abf714m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.