Skocz do zawartości

[FAQ] diy GRIT GUARD za 2,30zł!!!


Amnes

Rekomendowane odpowiedzi

Będąc dziś z mamą na zakupach w ogrodniczym nieopodal stoiska z cebulkami znalazłem coś takiego (kosz na cebulki):

image001.jpg

Zapewne wiecie już o czym pomyślałem, gdy to zobaczyłem, a, że cena okazyjna dość jak za kawałek oryginalnego chińskiego plastiku skusiłem się na zakup.

Obróbkę rozpocząłem od usunięcia nadlewek skalpelem oraz nawiercenia kilku dodatkowych otworów na środku kosza.

image004.jpg

Następnie wygładziłem ostre krawędzie płomieniem zapalniczki.

image005.jpg

Kolejnym zabiegiem który musiałem wykonać, było dopasowanie średnicy siatki do średnicy wiadra. Aby tego dokonać obciąłem rant z koszyka.

image006.jpg

Gdy był już oddzielony od reszty siatki konieczne było jego przecięcie i wycięcie kawałka tak, aby rant po złożeniu znalazł się blisko (~1cm) dna wiadra.

image007.jpg

image009.jpg

Żeby ponownie połączyć rant w pierścień nawierciłem kilka otworów na wyciętym kawałku jak i na wycinku koła i splotłem drutem.

image010.jpg

Można by skleić to na żywicę, ale szkoda zachodu, bo nawet tak słabe połączenie jak te druciane, jest wystarczająco mocne, gdyż we wiadrze rant siedzi na wcisk.

image011.jpg

Wkładamy na dno odwróconą siatkę i diy grit guard jest gotowy do pracy!

image012.jpg

image002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko, że to n ie spełnia swojej funkcji;/ grit guard ma dwie prostopadłe do dna płytki połączone pod kątem prostym. uniemożliwiają one kręcenie sie wody w wiadrze, i wir wody rozbija się o nie, a brud opada. tak działa grit guard, a tutaj mamy dobry początek ale brakuje tych poprzeczek;) więc proponuje dorobić z plexi przegródki i będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

 

Odgrzeje kotleta. Przerobiłem wyżej wymienione koszyki i pasują idealnie do wiader z castoramy. Koszt koszyka 2,60 zł. Do zrobienia potrzebowałem pistolet na klej oraz wyrwałem ze ściany kuchni listwę z tworzywa sztucznego ;).

 

http://mt20192.zut.edu.pl/gg/1.JPG

http://mt20192.zut.edu.pl/gg/2.JPG

http://mt20192.zut.edu.pl/gg/3.JPG

http://mt20192.zut.edu.pl/gg/4.JPG

 

Mam nadzieje, że to komuś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupicie wiaderka z Castoramy (15 l) i koszyki na cebulki w Castoramie, to nie trzeba nic przycinać - wchodzą na wcisk i nie unoszą się w wodzie. Wystarczy zrobić kratkę, która będzie blokować zawirowania wody i unoszenie brudu.

Do wiaderek można też kupić przykrywki, w mojej Casto pani przy kasie zaproponowała, bo luzem nie było nigdzie (dostałem spod lady :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupicie wiaderka z Castoramy (15 l) i koszyki na cebulki w Castoramie, to nie trzeba nic przycinać - wchodzą na wcisk i nie unoszą się w wodzie. Wystarczy zrobić kratkę, która będzie blokować zawirowania wody i unoszenie brudu.

Do wiaderek można też kupić przykrywki, w mojej Casto pani przy kasie zaproponowała, bo luzem nie było nigdzie (dostałem spod lady :D).

 

Potwierdzam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupicie wiaderka z Castoramy (15 l) i koszyki na cebulki w Castoramie, to nie trzeba nic przycinać - wchodzą na wcisk i nie unoszą się w wodzie. Wystarczy zrobić kratkę, która będzie blokować zawirowania wody i unoszenie brudu.

Do wiaderek można też kupić przykrywki, w mojej Casto pani przy kasie zaproponowała, bo luzem nie było nigdzie (dostałem spod lady :D).

 

Mi nie odpowiadały przestrzenie po bokach dlatego to przerobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ten koszyk jest do kupienia również w Castoramie, pasuje do białych półprzezroczystych wiaderek z napisem CASTORAMA w Casto oczywiscie :mrgreen: , praktycznie nie trzeba przerabiac , mam takie ,a propo koloru kiedy płucze gąbke czy rekawice to widze co sie dzieje w wiaderku, ty AMNES masz ciemne wiec nie wiem jak u ciebie z widocznoscia wewnatrz :dontknow: acha wiaderka wyskalowane do 3/4 jego wysokosci skala sie konczy na 15L, wydaje mi sie ze mają ok. 20 l pojemnosci

troche odgrzałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Temat dosyc dawno poruszany ale moze znajda sie osoby chetne do pomocy . Jestem na etapie robienia takiego wynalazku i moje pytania:

 

-Spisuje sie ta samorobka z tych koszyczkow??

-czy ten koszyczek ma wchodzic ciasno do wiaderka tz. Przylegac idealnie do jego scianek??

-Czy musze obcinac ten element co kolega w 1 poscie ? Nie zbiera tam sie syf??

 

Dzieki za pomoc i wyrozumialosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie był gdzieś fajniejszy pomysł wykonania Grita domowego. Dwie plexi docięte pod spód które robią krzyż i na to taki wynalazek :) Ktoś chyba to klejem na gorąco złączył. Nie ważne co kupić, ważne żeby wchodziło idealnie na wymiar do wiadra, miało te kółka od małego do dużego na wymiar wiaderka i krzyż pod spodem i ładnie to wszystko poskładać i będzie działać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

I ja zrobiłem Grit Guard wg. tej instrukcji. 
Lista zakupów:

- dwa wiaderka 15L marki Castorama - 7,86 zł / szt.
- dwa sitka do hodowania cebuli (dział Ogród w Castoramie) - ~2 zł / szt.
- kawałek sztywnego plastiku - akurat miałem w kanciapie, to może być cokolwiek nawet pusta bańka po płynie spryskiwaczy, boczne ścianki są płaskie i w miarę sztywne
- trytytki

Sitko wchodzi do wiaderka idealnie więc nie trzeba tu nic kombinować, docinamy sztywny plastik tak aby utworzył przegródki i całość spinamy trytytkami.

Efekt:

1502726838-1280-x-720px-WP_20170812_16_1
1502726838-1280-x-720px-WP_20170812_16_1
1502726838-1280-x-720px-WP_20170812_16_1

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.