Skocz do zawartości

Plastiki zewnętrzne - odnowa za pomocą opalarki


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Witam serdecznie!

 

Natchniony różnymi filmami na YT i Waszymi poradami dotyczącymi odnowy plastikowych elementów postanowiłem przeprowadzić test potwierdzający tą metodę.

 

Matiz i jego podszybie od momentu zakupu spędzał mi sen z powiek. Czarne w teorii a szare w praktyce praktycznie nie do poprawienia. Ciągle brzydkie, utlenione tworzywo.

 

dsc00241o.jpg

 

dsc00242oi.jpg

 

dsc00244v.jpg

 

 

Na podszybiu stosowałem różne dressingi i praktycznie żadne nie zostawiały zadowalającego efektu.

 

Postanowiłem sprawdzić trik z opalarką.

 

Do testu wykorzystałem opalarkę STEINEL HL 1910 E.

 

dsc00264xl.jpg[/url]

 

 

Najpierw postanowiłem zmyć wcześniej nałożone preparaty za pomocą MF i APC.

 

dsc00245z.jpg

 

 

Po odtłuszczeniu podszybia użyłem opalarki.

Na początku z pewną obawą uruchomiłem ją i skierowałem strumień ciepłego powietrza na podszybie. Najpierw niski zakres temp. NIC!

Powoli coraz cieplej i okazało się ,że tylko maksymalna temperatura coś rusza.

Chwilę rozgrzewania i BINGO , podszybie staje się czarne tak jak powinno być.

 

dsc00265ga.jpg

 

Niestety wraz ze wzrostem temperatury tworzywa w garażu zaczął się unosić nieprzyjemny zapach spalonego plastiku.Założyłem maskę i dalej do dzieła.

Efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Zobaczcie sami......

 

dsc00248d.jpg

 

dsc00249gx.jpg

 

dsc00250fu.jpg

 

dsc00251q.jpg

 

dsc00253d.jpg

 

dsc00254tv.jpg

 

dsc00255mj.jpg

 

Po "opaleniu" całego podszybia postanowiłem nałożyć dressing.

 

Meguiars Glod Class Trim Detailer.

 

dsc00256f.jpg

 

Aplikacja za pomocą aplikatora bawełnianego.

 

dsc00258r.jpg

 

dsc00259gp.jpg

 

dsc00260le.jpg

 

Efekt 50/50

 

dsc00261y.jpg

 

Efekt końcowy w pełni mnie zadowala.

 

dsc00263gu.jpg

 

Mam nadzieje ,że mój test choć trochę was przekonał do opalarki i jej zastosowania w detailingu.

 

Dziękuję za uwagę!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super teścik :good: Różnica kolosalna :shock:

 

Mnie też czeka taka robota ze zderzkami w aucie żony (Ford Ka 1997r). Aktualnie są na nim wszystkie odcienie szarości :evil: Również postaram się zamieścić foto-relację z przeprowadzonych prac.

 

Zastanawiam się tylko jak długo bedzie utrzymywał się na tych elementach obecny stan ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba też spróbuje ale z plastikami wewnętrznymi :-]

 

jezeli sa to twarde plastiki bez wyraznej faktury to nie ma co sie smiac i mozna dzialac opalarka - nic sie im zlego mnie stanie a wrecz przeciwnie bo znikna rowniez drobne zarysowania - miekkie i z faktura poprostu sie podtopia, faktura sie zacznie rozplywa i wyjdzie kupa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porządną suszarką 2100W da się osiągnąć podobny efekt czy jednak potrzebna jest do tego opalarka?

Slabsza suszarka nie dalem rady... w ruch poszla moja "spawarka" do plastiku- opalarka z regulacja temperatury i wydmuchu powietrza... z szarych plastikow zrobily sie czarne.. faktura nie ulegla zniszczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porządną suszarką 2100W da się osiągnąć podobny efekt czy jednak potrzebna jest do tego opalarka?

 

teoretycznie dasz rade, w praktyce z podszybiem zeszloby Ci z tydzien... suszarka jednak ma zbyt niska temp, z drugiej strony grzejac wystarczajaco dlugo da sie osiagnac efekty - kwestia tylko ze nalezy grzac w jednym miejscu bardzo dlugo co przelozy sie jednak na bardzo nierownomierne ogrzanie wiekszej powierzchni. Podsumowujac - kup najtansza opalarke (w obi byly 2 tygodnie temu po 24,99, moze jeszcze jakies beda bo promocja nie byla czasowo ograniczona) i po klopocie - moze jeszcze Ci sie kiedys do czegos innego przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.