Skocz do zawartości

Poorboy's World Spray&Rinse -płyn do mycia felg


Muti

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

dostałem do testów mało popularny w Polsce płyn do mycia felg Poorboy's World Spray&Rinse od sklepu all4auto.pl w ilości,która wystarczyła na 4 zabrudzone felgi.

 

Produkt:

Żółty wodnisty płyn,o niezłym zapachu.

pbsprayandrinse.jpg

Użycie:

Spryskać felge.Pozostawić na 3-5min.Spłukać wysokim ciśnieniem.

 

Przebieg testu:

Za obiekt doswiadczalny posłużyły felgi w Nissanie Quashqai'u nie myte od jesieni :o

 

Test wykonałem w dwóch opcjach:

 

1.Zgodnie z instrukcją.Spryskaj sucha felge,pozostaw,spłucz.

2.Spłukanie felgi karcherem,pozostawienie na 2min.,żeby obciekła z wody,spryskanie PB S&R,wypracowanie szczotką i pędzelkiem,splukanie końcowe.

Relacja:

 

Opcja 1.

 

Obiekt:lewe przednie koło

 

tndsc1798.jpg

tndsc1799.jpg

 

Spryskanie płynem:

 

tndsc1803.jpg

tndsc1804.jpg

 

Spłukanie pod ciśnieniem i efekty mycia komletnie bez dotykania felgi: :shock:

 

tndsc1818.jpg

tndsc1819.jpg

tndsc1820.jpg

 

Opcja 2:

Obiekt:

 

tndsc1806.jpg

tndsc1807.jpg

 

 

Spłukanie felgi pod ciśnieniem:

 

tndsc1810.jpg

 

Pędzlowanie+szczotkowanie:

 

tndsc1814.jpg

tndsc1815.jpg

tndsc1821.jpg

 

 

Ostateczne spłukanie i efekt:

 

tndsc1822i.jpg

tndsc1823.jpg

tndsc1824.jpg

 

 

 

 

OCENA/OPINIA:

 

Przed testem nie spodziewałem się niczego nadzwyczajnego,gdyż na co dzień używam R222 Wheel Cleaner Gel lub VP Bilberry,jednak Spray&Rinse mnie naprawdę baaardzo mocno zdziwiło!! :shock: Żaden z wcześniejszych preparatów nie usunął tak dużo z koła robionego 1 opcją.Spray&Rinse spisał się znakomicie na tak zapuszczonych felgach i na pewno dołączy do mojej kolekcji po zużyciu R222.

 

Moja ocena to 5

 

Dziękuje Wojtkowi z all4auto.pl za udostępnienie produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muti, :good:

 

Poorboy's World Spray&Rinse od sklepu all4auto.pl w ilości,która wystarczyła na 4 zabrudzone felgi.
Ile produktu potrzeba na jedno auto?
Żółty wodnisty płyn,o niezłym zapachu
Mógłbyś coś więcej napisać o zapachu, czy można go jakoś określić, chemiczny, czy przyjemny, drażniący?
1.Zgodnie z instrukcją.Spryskaj sucha felge' date='pozostaw,spłucz.

2.Spłukanie felgi karcherem,pozostawienie na 2min.,żeby obciekła z wody,spryskanie PB S&R,wypracowanie szczotką i pędzelkiem,splukanie końcowe. [/quote']Czy ja dobrze widzę;-) efekt po zastosowaniu w 1 punkcie/1 opcja jest lepszy?! :o:)

 

p.s. Brakuje mi opisu/linku do strony sklepu abym mógł od razu klinkąć i przeczytać o produkcie;-) I trochę więcej opisów, własnych spostrzeżeń, porad itp.;-) Ogólnie :):good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teścik niezły i widać, że zrobiony na felgach, które już troche przeszły. Teraz jak masz porównanie to co lepsze S&R czy R222. Pierwszy wypada taniej, zwłaszcza, że jest go więcej, ale czy jest wydajniejszy?

 

Wydaje mi sie,że lepszy jest S&R.A wydajność myślę,że będzie podobna,ale to zależy od sposobu użycia.Jeżeli kompletnie bezdotykowo,to wiadomo,że więcej idzie,bo trzeba dokładniej spryskać,a przy pędzlowaniu myślę,że PB bedziesz musiał 2 pryśniecia więcej zrobić i będzie ok.R222 nigdy nie udało mi sie tak łatwo zmyć syfu bez dotykania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test bardzo fajnie udokumentowany i rzeczowo opisany :good:

 

Mógłbyś coś więcej napisać o zapachu, czy można go jakoś określić, chemiczny, czy przyjemny, drażniący?
Zapach jest bardzo chemiczny, bardzo drażniący i duszący. Instrukcja obsługi na produkcie zaleca stosowanie go w wentylowanych pomieszczeniach. Pomimo drażniącego zapachu wyczuwalna jest cytrynowa nuta.

 

Porównywanie PB S&R do R222 jest zdecydowanie nietrafione pomimo tego, że oba produkty są do felg. Produkt PB jest silnie chemiczny i żrący-należy go spłukać wg. instrukcji po 1-2min po aplikacji. Sam producent nie zaleca używania go zbyt często z powodu "dużego stężenia i mocy". Bardziej trafione wydaje mi się porównanie PB do Attack'a Autolanda (w każdej kategorii-mocy działania i zapachu). Oczywiście PB jest lepszy od Attacka bo nie zostawia na feldze ślimakowatej błony po użyciu.

 

R222 gel Wheel Cleaner jest nieporównywalnie bezpieczniejszym produktem-oparty w dużym stopniu na naturalnych składnikach niż PB przez co jest dużo bardziej bezpieczny dla felg o czym świadczy fakt, że można pozostawić go na felgach nawet do 2 godzin bez szkody dla nich. Zapach jest niechemiczny, niedrażniący, nieduszący. Problemem może być aplikacja żelu.

Pierwszy wypada taniej, zwłaszcza, że jest go więcej, ale czy jest wydajniejszy?

PB S&R jest mniej od R222-946ml vs 1000ml ale jest tańszy. Osobiście PB S&R użyłem tylko raz do oczyszczenie bardzo zaniedbanych felg-od tego momentu stoi nieużywanu. Do "codziennego" stosowania używam Bilberry i R222 Wheel Cleaner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Narazie nie są jeszcze zabezpieczone, dlatego używam PB S&R. Zamierzam położyć Colli 476s i wiem że wtedy PB pójdzie w odstawkę i zostanie tylko woda z szamponem jak już wcześniej wspomniałeś. Ale póki nie mają żadnej ochrony chciałem PB S&R rozcieńczyć żeby nie marnować go do średnich zabrudzeń i żeby na dłużej starczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jaki w miare jest czas wymordowania Colli 476 przez PB S&R, bo się zastanawiam czy jest sens kupować PB jeśli na felgi nałożony będzie Colli. Czy jak jest Colli na feldze PB S&R użyjemy raz na 2-4 tygodnie,a co tydzień przy normalnym myciu tylko szampon to Colli wytrzyma z 2 miesiące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.