Skocz do zawartości

Garaż bez wody, a pielęgnacja samochodu


Denek

Rekomendowane odpowiedzi

Rodzice przy zakupie mieszkania popełnili dość spory błąd i zrezygnowali z doprowadzenia wody do garażu. Na początku problemu nie było, ale teraz odczuwam braki szczególnie bo wyjazdach rowerowych przy kiepskiej pogodzie, a już w szczególności gdy chodzi o zrobienie czegoś przy samochodzie.

 

Do tej pory wszystkie 3 samochody były myte na myjni automatycznej (jedne częściej, drugie rzadziej). Akurat niedawno w moje ręce wpadł samochód, który będzie wymagał dość sporej ilości wody do umycia. Problemu by nie było, bo na myjnię samoobsługową mam niedaleko, ale konieczne będzie np. zdejmowanie kół. Czasowo też kiepsko, bo ludzie by mnie zjedli gdybym co kilka minut wrzucał złotówkę i spłukiwał APC.

 

Przy okazji chciałbym też wyprać całe wnętrze i odświeżyć lakier, więc w jeden dzień raczej się nie wyrobię.

 

Pomysł jest dość szalony, ale nie widzę innej możliwości dociągnięcia wody, jak wężem z łazienki przez okno z drugiego piętra (bez parteru) pod garaż. Pytanie tylko czy takie rozwiązanie ma sens i sprawdzi się w praktyce. Korzystałbym wtedy z najtańszej myjki ciśnieniowej oraz kupił odkurzacz piorący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w garażu baterię z wyjściem na prysznic i zamiast węża do słuchawki mam przykręconą szybkozłączkę węża ogrodowego, dzięki temu można myć ciepłą wodą ;) a co do przeciągania węża z 2 piętra oknem to średni pomysł, podczas remontu miałem tak miesiąc czasu i to była makabra :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale myjaka może też pobierać wodę z pojemnika, kup sobie beczkę na deszczówkę

 

O właśnie. O tym zapomniałem. W sumie jakbym wywalił jeden segment szafki z narożnika, to jakiś zbiornik 750-1000l spokojnie by wszedł.

 

Myjki ciśnieniowej nigdy nie miałem, toteż pytanie, czy będzie jakaś różnica w wytwarzanym ciśnieniu przy poborze wody ze zbiornika?

 

 

Ciekawe rozwiązanie, ale mimo wszystko przydałoby się coś mocniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garaż jest na tyle mały, że jakiekolwiek mycie wewnątrz odpada. Oczywiście wszystko musiałbym robić przed garażem, ale to nadal jest bardziej komfortowe niż kilka wycieczek na myjnie.

 

Problem jest tylko taki, że ten zbiornik muszę jakoś napełnić, a nie będę z wiadrem biegać, wiec tak czy siak wąż przez okno będzie konieczny. No i znajomy mówił coś, że prawdopodobnie zgnije mi ta woda, więc filtrowanie konieczne albo dosypywanie wapna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz garaz w budynku-domku to pion wodny idzie gdzieś w pobliżu. Metr rurki pastikowej to 10 zł kolanka sztuka 2-3 zł , zawór 15 zł ,zgrzewarka dla amatora 80 żl Jesli masz troche smykałki to w jedno popołudnie wode masz w garażu. Natomiast trudniejszy jest odpływ. Duzo pracy i spore koszty. Chyba, ze blisko idzie twoje odejście kanalizacyjne lub masz zbiornik-szambo. Nie bedę radził puszczać to w glebę, ponieważ przepisy zabraniają takich praktyk.Szczególnie jeśli będziesz uzywał jakiejkolwiek chemii nawet tej biodegradowalnej. A poza tym nie wiesz czy jakiś "życzliwy" nie naśle strażników lub kogoś z ochrony środowiska.

A tak wogóle odpowiadam "po omacku" bo nie wiem jaki to budynek, jedno- czy wielo rodzinny, czy masz własny teren itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z kolegą Maxiek, ale ostatnio miałem problem takiego typu: podłączyłem moją myjkę B&D PW 1700 Supreme pod kran zewnętrzny do którego jest podłączony szlauf na opaskę ściągającą. Opaska nie była do końca dociągnięta i przepuszczała wodę, ale ciśnienie było w wężu, także powinno być ok,ale jak chciałem spłukać auto to tyko trochę siknęła i się wyłączyła. Także nie wiem jak to do końca jest,ale też dużo zależy od przepływu i ciśnienia wody kala jest dostarczana do myjki :o Jeśli coś pokręciłem to proszę mnie poprawić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chwilowo budżet się zmniejszył, a muszę niektóre zakamarki samochodu wymyć, więc zamówiłem tę myjkę i komplet dysz. Mam nadzieję, że do spłukania APC wystarczy.

 

Jak nie będzie wystarczające, to zainwestuję w zbiornik i myjkę cisnieniową z prawdziwego zdarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będzie wystarczające, to zainwestuję w zbiornik i myjkę cisnieniową z prawdziwego zdarzenia.

 

Nis słuchaj opowieści, że myjka zaciągie ze zbiornika. Nie ma takich cudów. Musisz do zbiornika podłaczyc mały hydrofor i dopiero za nim myjkę. A opowieści o nacisku 1000kg w zbiorniku jak pisał ktoś wcześniej świadczą o kompletnym braku podstawowej wiedzy z hydrotechniki. nacisk 1000kg na powierzchnie podłogi- to oczywiste . Na dole takiego zbiornika , zakladając , że ma 1 m wysokości to ciśnienie raptem 0,1 atm(.Łopatologicznie -słup 1m wody na 1cm2 daje ciś, 0,1 atm) A to nie uruchomi żadnej myjki.

Tak więc Panowie jak coś doradzacie to piszcie z sensem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A opowieści o nacisku 1000kg w zbiorniku jak pisał ktoś wcześniej świadczą o kompletnym braku podstawowej wiedzy z hydrotechniki.

 

Proszę Cię nie żartuj. Napełnij sobie zbiornik, odkręć zawór i zmierz ciśnienie i przekonaj się organoleptycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Proszę Cię nie żartuj. Napełnij sobie zbiornik, odkręć zawór i zmierz ciśnienie i przekonaj się organoleptycznie.

 

Zdaję sobie sprawę że to OT ale mam nadzieję, że jak otworzysz fizykę ze szkoły średniej to przestaniesz pisać takie rzeczy. A poza o czym piszesz.? Kolega nie ma wody w garażu a ty mu podsuwasz pomysł montowania zbiornika 1000 litrów. Więc wyłuszczę jeszcze raz:

-po co mu 1000 litrów - na wymycie 1 auta potrzeba max 30 litrów To zapas na ponad pół roku

- nawet jakby go zinstalował to musi go napełnić, a przecież ma problem z wodą w tym miejscu

-nawet jak zniesie te150 wiader i zaleje zbiornik to będzie miał już dosyć mycia swojego auta

-jeżeli nawet nie zrazi go ten wysiłek to w zaworze na dole zbiornika będzie 1/10 atmosfery.TO JEST OCZYWISTE. Im mniejszy będzie poziom tym ciśnienie będzie mniejsze. Musi ciągle uzupełniać poziom wody.

- i na koniec jeśli radzisz robić jakieś doświadczenie ze zbiornikiem napełnionym wodą najpierw zrób je sam. Pamiętaj jednak jedno-ważniejsze od ilości wody jest wysokość naczynia w który się ona znajduje. Obojętnie czy jest 10 ,1000 czy milion litrów.Jeżeli zbiorniki będą miały tę samą wysokość to ciśnienie w zaworze na dole będzie takie same. Po prosto ciecz napiera na j.powierzchni zbiornika z taka sama siła i jet to siła zależna tylko od wysokości słupa cieczy.To wymyślił już Archimedes.

A w omawianym przypadku jeżeli nawet jakaś myjka zadziała przy 0,1 atm to pewnie przy 0,08 atm juz sie zatka. I dlatego uważam ten pomysł za kompletnie niepraktyczny. Chyba , ze kolega będzie czerpał wodę wiadrem ale przecież nie o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować kolegę, który napisał to na temat myjki Lavor kupionej w Lidlu, temat jest na forum: "Pierwsze wrażenie rewelacja , solidnie zrobiona końcówki z metalu , i rewelacja ciągnie z wiadra aż miło , jutro jadę po zbiornik na deszczówkę . Jak na razie rewelacja."

Wtemacie jest również mowa o myjkach stihl, które także same zaciągają wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Poradziłem sobie w inny sposób. Kupiłem myjkę Marolex, do tego dysze o szerszym kącie i jest OK. Do tego opryskiwacz Kwazar z końcówką spieniającą. Wymyłem już m.in. klapę bagażnika, maskę od wewnątrz oraz wnęki drzwi - jestem bardzo zadowolony.

 

Dokupię jeszcze pianownicę Gloria i myć będę na ręcznej (1,5km od domu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie w inny sposób. Kupiłem myjkę Marolex, do tego dysze o szerszym kącie i jest OK. Do tego opryskiwacz Kwazar z końcówką spieniającą. Wymyłem już m.in. klapę bagażnika, maskę od wewnątrz oraz wnęki drzwi - jestem bardzo zadowolony.

 

Dokupię jeszcze pianownicę Gloria i myć będę na ręcznej (1,5km od domu).

Piotrek :good:

Jeśli masz czas zapraszamy http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... sc&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.