Skocz do zawartości

Mata do mycia samochodu na zewnatrz


Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...

Woda po myciu musi iść albo do zbiornika zamkniętego (szambo) albo do kanalizacji miejskiej (do oczyszczalni). Nie może iść w ziemię i do studzienki burzówki.

Mozecie też wylać do kibla i też pójdzie do oczyszczalni.

 

Trochę ostatnio oczytałem się w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Ja również odgrzeje temat, czy ktos na cos sie zdecydował i testował mate naszego rodzimego producenta z poprzedniej strony?

 

tutaj patent o którym ktos wspomina na 1 stronie bodajze to plandeka do auta ciezarowego + rurki pcv

 

 

Ktos cos takiego juz budował? Jakies rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Temat odgrzeje

http://www.tuplex.pl/docs/cennik2015.pdf

strona 68 , ceny od ~13zł netto za m2 plandeki nieprzepuszczającej wody.

Powiedzmy że potrzebujemy około 6m2 takiej maty(3m x 2m) ~90-120 zł brutto.

Plus pianka (3-9 zł mb), plus klej do plandek (30-50 zł 500ml MAFIX; 17 zł/800g Bonikol), koszt optymistyczny około 200-300zł.

Brzmi fajnie.

Plandeka w ogrodniczym 3x3m zielona/niebieska kosztuje około 25-30 zł

Ew piszcie do producentów plandek czy są w stanie takie coś wykonać.

Ew jakby ktoś z Rzeszowa coś takiego chciał zrobić niech pisze na PW (razem raźniej i coś można wyczarować)

 

Woda po myciu musi iść albo do zbiornika zamkniętego (szambo) albo do kanalizacji miejskiej (do oczyszczalni). Nie może iść w ziemię i do studzienki burzówki.

Mozecie też wylać do kibla i też pójdzie do oczyszczalni.

Studzienki burzowe idą do rzeki, fakt. Ale czy jak na wsi ktoś zlewa do rzeki szambo, czy inne chemikalia i za to nie beknie to ja wylewając do kibelka z 10 l brudnej wody z piaskiem która i tak idzie do oczyszczalnia będę kryminalistą?

Problem z polskim prawem, bo jak auto stoi brudne obłocone na parkingu i leje deszcze przez 3 dni i potem mam ten samochód "wymyty" to nic się nie dzieje, ale jak czyste i regularnie myte autko wymyje pod domem to już trzeba mieć najlepiej oczyszczalnie ścieków. Dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetlikk, widziałeś ten temat ?:

viewtopic.php?f=129&t=22299

Może Cię zainteresuje.

 

Co do wylewania szamba do rzeki to ktoś na wsi powinien za to beknąć.

Jeśli wylejesz z wiaderka do kibla to nikt o tym nie wie a po drugie to idzie do oczyszczalni, tak samo jak ze studzienek ściekowych.

 

Miałem kiedyś przejścia z myciem auta z zcą Burmistrza-p.o. Komendanta SM

Oczywiście przez tfuu..."sąsiadów".

Zapytałem go.."Dobra, a gdzie Ty myjesz swoje ciągniki, opryskiwacze i resztę sprzętu? Też jeżdzisz na myjnię?"

Zaczął się głupio tłumaczyć, że to na jego podwórku, hehe

A to co, u ciebie na podwórku w ziemię nie leci ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelpp tak widziałem temat,

Wysłałem zapytanie w sprawie takiej maty do kilkunastu firm w pl, jak na razie mam jedną konkretna odpowiedź ale koszt 360 zł netto (mata 3m x 2m=6m2)

 

samą matę możemy zrobić bez problemu,  kłopotliwe jest zabezpieczenie brzegów (pianka wewnątrz)
Jeśli samochód ma przejechać po krawędzi, pianka musu każdorazowo "wstawać"
Mata z kanałem na piankę dookoła to koszt około 360 zł netto. Koszt pianki trzeba doliczyć.
Pianki nie wycenię od razu, trzeba poszukać sensownego materiału.

 

Tylko teraz czy to też nie za małe jest. Bo do mojego pomieszczenia przydało by się chyba większe, ale jak pisałem wcześniej w koszcie 200-300 zł brutto byłbym w stanie sam zrobić jakąś prowizorkę z plandeki ogrodniczej etc.

m2 z maila= 74 zł brutto, większe powierzchnie zdecydowanie większy koszt co już jest zastanawiające.\

 

Wszystko leci w kibel.

 

Edit:

Mam info od innych firm:

Toruń 680 zł netto

Raszyna 450 zł netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelpp tak widziałem temat,

Wysłałem zapytanie w sprawie takiej maty do kilkunastu firm w pl, jak na razie mam jedną konkretna odpowiedź ale koszt 360 zł netto (mata 3m x 2m=6m2)

 

samą matę możemy zrobić bez problemu,  kłopotliwe jest zabezpieczenie brzegów (pianka wewnątrz)
Jeśli samochód ma przejechać po krawędzi, pianka musu każdorazowo "wstawać"
Mata z kanałem na piankę dookoła to koszt około 360 zł netto. Koszt pianki trzeba doliczyć.
Pianki nie wycenię od razu, trzeba poszukać sensownego materiału.

 

Tylko teraz czy to też nie za małe jest. Bo do mojego pomieszczenia przydało by się chyba większe, ale jak pisałem wcześniej w koszcie 200-300 zł brutto byłbym w stanie sam zrobić jakąś prowizorkę z plandeki ogrodniczej etc.

m2 z maila= 74 zł brutto, większe powierzchnie zdecydowanie większy koszt co już jest zastanawiające.\

 

Wszystko leci w kibel.

 

Edit:

Mam info od innych firm:

Toruń 680 zł netto

Raszyna 450 zł netto

 

Czy to są ceny za matę 3x2??

 

Jaka jest gramatura materiału z którego proponują zrobić matę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego z kicajem nie pogadasz,zamiast kombinować ? Rabat forumowy może dostaniesz :-)

W temacie z linku j.w. podał:

"Cena przykładowego basenu 6m x 4m x 6cm (na zrobienie wychodzi 31m2 materiału, pojemność to 150l)- 600 zł + wysyłka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kicaj tak 3m x 2m, gramatura materiału wg informacji to 650g/m2

W domu mam próbki materiału na baner, ~310g/m2 lub 200g/m2 hm za cienkie, 510g/m2, w miarę, 650g/m2 wydaje mi się za grube.

Nie wiem czemu ale zdjęć nie widzę żadnych odnośnie twojego produktu.

 

Pawelpp na dzień dzisiejszy 6m x 4m to za dużo, szukam coś na wielkość dużego auta +- kilkanaście cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.