Skocz do zawartości

Mata do mycia samochodu na zewnatrz


Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegos czasu rozgladam sie za matami/mata ktora moglbym polozyc pod samochod, zeby woda splywajaca z niego podczas mycia 'niezanieczyszczala srodowiska' :] Czy jestescie w stanie powiedziec mi gdzie mozna dostac takie maty, ew z czego to zrobic, jak wyprofilowac? Wiadomo ze samochod mozna myc w garazu ale czasem jednak tez fajnie jest umyc go pod golym niebem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już troszkę za późno na rady ;) ale najprościej zamówić sobie w firmie montującej plandeki czworokąt z materiału na plandeki naczep. Musi mieć zrobioną i zaszytą zakładkę na brzegach, tak żeby powstał tunel w który się wkłada zwykłe rury kanalizacyjne pcv o odpowiedniej średnicy. Można te rurki połączyć kolankami i wtedy wychodzi kwadratowa ramka o dowolnych rozmiarach wyścielona nieprzepuszczalnym materiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak żeby powstał tunel w który się wkłada zwykłe rury kanalizacyjne pcv o odpowiedniej średnicy. Można te rurki połączyć kolankami i wtedy wychodzi kwadratowa ramka o dowolnych rozmiarach wyścielona nieprzepuszczalnym materiałem.
A jak na to wjechać autem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie: nie montujesz jednej rurki, wjeżdżasz i dopiero zakładasz. Nie wiem jak w tej chwili wygląda koszt tkaniny na plandeki, ale 4 lata temu za kawałek 1x7m zapłaciłem trochę ponad 300 zł, a była to najdroższa jaką mieli w sklepie.

 

Z ciekawości zerknąłem na allegro: 1444194746 wychodzi tak jak pisał przedmówca trochę poniżej tysiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cash: u nas, we Wrocławiu, możesz myć auto w miejscu wyznaczonym przez właściciela posesji pod warunkiem że woda spływa do kanalizacji komunalnej lub szamba (czyli zostanie poddana oczyszczeniu). Gdyby chcieć taką matę wykorzystywać w pełni legalnie to trzeba taką wodę odpompować do baniaka i spuścić w klopie ;). Chyba że robisz to komercyjnie to wtedy musisz mieć umowę na odbiór tego typu nieczystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ta studzienka jest od kanalizacji komunalnej (sanitarnej) a nie burzowej, a właściciel terenu powiedział, że to jest miejsce do mycia samochodu. Przykład z życia: wychodzę rano z domu, na podjeździe do garażu stoi moje auto. Mówię: "niniejszym wyznaczam cię podjeździe garażowy za miejsce mycia samochodów" Przed garażem jest kratka z której woda leci do szamba. wyciągam wąż z wodą i myje ile chce na legalu. Jeżeli wyjadę dwa metry dalej i zacznę myć samochód przed domem a woda będzie lecieć do kratki na ulicy to mogę dostać do 500zł. mandatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam treść maila jaką otrzymałem od jednej firmy:

 

"Witam , poniżej oferta na najazd samochodowy :

 

Wykonywaliśmy najazdy do mycia samochodów ciężarowych , dlatego zaproponuje wykonanie najazdu z materialu zbrojonego o gramaturze 900gr/m2 oraz boki o wysokości 10cm z wypełnieniem z gabki , wiemy z doświadczenia ze dmuchane boki były po kilkunastu najazdach uszkadzane ( w zalaczniku przesylam podglądowe zdiecia )

 

Najazd 6m x3m x0,1m

 

- wykonany z materiału zbrojonego , powleczonego pcv o gramaturze 900gr/m2

 

- boki najazdu wykonane z materialu + wypełnienie z gąbki o wym.0,1m x0,1m

 

- wgrzane dwa pasy najazdowe o dl 4m x 0,75m - dodatkowe zabezpieczenie

 

- dwa rękawy do odprowadzenia wody

 

- szeroka gama kolorów

 

Cena wynosi 2100 zł netto za 1szt"

 

Wykonanie jest solidne, ale nie przekonują mnie gąbki wsadzone w boki maty. Zdecydowanie wolał bym dmuchane, bo bardzo niskie auto wjedzie bez problemu. Z gąbkami jest więcej "zachodu" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.