Skocz do zawartości

Czym i jak impregnować welurowe dywaniki ?


Gość marctwain

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do kolegów profesjonalistów takie pytanie: czy można, a jeśli tak, to czym zaimpregnowac nieużywane dywaniki materiałowe. mam w aucie jasną tapicerkę -Camel. Do auta dostałem oryginalne dywaniki w kolorze tapicerki. Jeszcze ich nie używałem. Czy warto przed zimą je zamieniac? Strasznie nie lubię tych gumowych, a tapicerka jest już po praniu, lakier będzie "detailingowany" ;) no i te dywaniki bardzo by pasowały. Pewnie gdybym nie trafił na to forum to bym o nich zapomniał, a tak może da się je używac i utrzymywac w miarę dobrej czystości. Bedę wdzięczny jak ktoś będzie coś mógł mi podpowiedziec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Impregnacja tekstylii (w tym wypadku weluru) nie uchroni cie od zabrudzen. Dzieki impregnacji masz ulatwione zadanie przy ewentualnym poznyiejszym czyszczeniu, natomiast nie ma ona wplywu na to, ze dywaniki mniej sie ubrudza w trakcie uzytkowania.

 

polecam lekture forum ifc: http://www.firmasprzatajaca.pl/forum/vi ... .php?t=812

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do kolegów profesjonalistów takie pytanie: czy można, a jeśli tak, to czym zaimpregnowac nieużywane dywaniki materiałowe. mam w aucie jasną tapicerkę -Camel. Do auta dostałem oryginalne dywaniki w kolorze tapicerki.

 

Możesz też spróbować zaopatrzyć się w welurowe dywaniki w czarnym kolorze. Nie wyglądają tak okropnie jak gumowe, za to są dużo praktyczniejsze od jasnych. Z jasną tapicerką nawet nieźle moim zdaniem współgrają ciemne dywaniki, jasne natomiast wyglądają świetnie w salonie na wystawie ale są zupełnie niepraktyczne w codziennym użytkowaniu.

 

Jeśli chodzi o impregnację to używałem i potwierdzam działanie tego środka: http://www.supagard.co.uk/index.php?opt ... &Itemid=54

można go dostać na e-bay

Dywanik zaimpregnowany zupełnie nie chłonął wody, ciecz można było przelewać po powierzchni z jednego końca na drugi, nie wsiąkała i materiał pozostał suchy. Chroni to przed plamieniem np. kawą itp.

 

W temacie czyszczenia genialny jest ten środek:

http://www.bartonchemicals.co.uk/shop/v ... oduct=FFC1

Bardzo łatwy w użyciu i szybki. Wystarczy nałożyć pianę na brudny ( już odkurzony ) dywanik, odczekać chwilkę i dosłownie przeczesać ( bez szorowania ) szczotką żeby otrzymać rewelacyjny efekt nowości i przywrócić intensywny kolor materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też spróbować zaopatrzyć się w welurowe dywaniki w czarnym kolorze. Nie wyglądają tak okropnie jak gumowe, za to są dużo praktyczniejsze od jasnych. Z jasną tapicerką nawet nieźle moim zdaniem współgrają ciemne dywaniki, jasne natomiast wyglądają świetnie w salonie na wystawie ale są zupełnie niepraktyczne w codziennym użytkowaniu.

zawsze można zmieniać obuwie przed wejściem do samochodu ;)

mimo wszystko zmiany dywaników na inny kolor same w sobie są dosyć ciężkie do czyszczenia, ciężko usuwa się z nich brud ;) , a są też dywaniki materiałowe,ale z trochę innego materiału niż welur, te właśnie czyści się łatwiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabul, a jak zimą sobie radzisz ?? wiadomo,że to taki najgorszy okres dla samochodu ... trzeba uważać żeby nie wnosić śniegu, w welurowe dywaniki wsiąka woda i brud ...

jak sobie z tym radzisz ?? a może na zimę gumowe ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupie jeszcze coś to wciągania wilgoć w samochodzie.

coś by się zdało gdyż takie dywaniki są dodatkowym miejscem gdzie będzie kumulować się wilgoć, tym bardziej ,że będzie na nich śnieg więc mogą parować szyby i ogólnie wilgoć we wnętrzu ;)

pewnym prostym sposobem jest wożenie gazet ;) kłaść je pod nogi jak się mokro robi żeby wchłonęły wodę i następnie się ich pozbyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś by się zdało gdyż takie dywaniki są dodatkowym miejscem gdzie będzie kumulować się wilgoć, tym bardziej ,że będzie na nich śnieg więc mogą parować szyby i ogólnie wilgoć we wnętrzu

pewnym prostym sposobem jest wożenie gazet kłaść je pod nogi jak się mokro robi żeby wchłonęły wodę i następnie się ich pozbyć

 

Dobre sposoby, ale ja takie dywaniki zabieram zawsze do domu ;)

Mam w domu piec (takie starodawne urządzenie do nagrzewania pomieszeń zimą) biore dywaniki, wyczepie je sobie z piasku, przetre gąbką kłade na ciepłym piecu i rano mam czyste suche i wkładam do samochodu.

 

Myśle że dla kogoś kto bardzo dba o Autko to nie jest to jakoś specjalnie uciążliwe i trudne do wykonania o ile mamy Garaż/piec/grzejnik i itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do kolegów profesjonalistów takie pytanie: czy można, a jeśli tak, to czym zaimpregnowac nieużywane dywaniki materiałowe. mam w aucie jasną tapicerkę -Camel. Do auta dostałem oryginalne dywaniki w kolorze tapicerki.

 

Możesz też spróbować zaopatrzyć się w welurowe dywaniki w czarnym kolorze. Nie wyglądają tak okropnie jak gumowe, za to są dużo praktyczniejsze od jasnych. Z jasną tapicerką nawet nieźle moim zdaniem współgrają ciemne dywaniki, jasne natomiast wyglądają świetnie w salonie na wystawie ale są zupełnie niepraktyczne w codziennym użytkowaniu.

 

Jeśli chodzi o impregnację to używałem i potwierdzam działanie tego środka: http://www.supagard.co.uk/index.php?opt ... &Itemid=54

można go dostać na e-bay

Dywanik zaimpregnowany zupełnie nie chłonął wody, ciecz można było przelewać po powierzchni z jednego końca na drugi, nie wsiąkała i materiał pozostał suchy. Chroni to przed plamieniem np. kawą itp.

 

W temacie czyszczenia genialny jest ten środek:

http://www.bartonchemicals.co.uk/shop/v ... oduct=FFC1

Bardzo łatwy w użyciu i szybki. Wystarczy nałożyć pianę na brudny ( już odkurzony ) dywanik, odczekać chwilkę i dosłownie przeczesać ( bez szorowania ) szczotką żeby otrzymać rewelacyjny efekt nowości i przywrócić intensywny kolor materiału.

 

raz na jakis czas przydaloby sie jednak wyprac porzadnie te dywaniki odkurzaczem pioracym i czesto odkurzac porzadnym odkurzaczem ze szczotka obrotowa, ktora swietnie sie tez nadaje do foteli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak jak kabul jestem zwolennikiem dywaników materiałowych.

Kilka lat temu rodzice mieli Mondeo z takim wnętrzem jak u Ciebie i jasnymi oryginalnymi dywanikami. Wiele osób bało się położyć na tym nogi, jednak pielęgnacja i utrzymanie ich w czystości nie jest kłopotem. Raz na jakiś czas wystarczy zebrać brud przy pomocy jakiegoś środka do tapicerki i szmatki.

Uważam, że dywaniki materiałowe są bardziej estetyczne niż gumowe "koryta".

Na gumowych wystarczy postawić zakurzony but i już mamy ślad, widać też każde ziarenko piasku. Ciekawym kompromisem są jasne dywaniki gumowe, jednak widuje się je na prawdę rzadko.

Na czarnych materiałowych wykładzinach piasek jest również mocno widoczny.

Osobiście nie obawiałbym się jasnych materiałów pod nogami, nawet w zimę, wystarczy pamiętać o wytrzepaniu zaśnieżonych lub zabłoconych buciorów i można zapomnieć o problemie wilgoci w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w aucie beżowe welurowe dywaniki i nie było najmniejszego problemu, jeździłem z nimi cały rok, tylko raz na jakieś 2-3 miesiące brałem je do domu :-] na czyszczenie, po którym były prawie jak nowe. Do tego stopnia jestem zwolennikiem dywaników welurowych, że zawsze po zakupie auta z gumowymi wyrzucam je i zastępuję welurowymi. Wbrew pozorom dywaniki gumowe ciężej zachować w optycznej czystości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marctwain, mam w swojej Octavii 2 jasno beżową tapicerkę i dokupiłem do tego oryginalne czarne welurowe dywaniki. Wyglada to super a przy tym jest łatwe w utrzymaniu w czystości :) Jak pisza koledzy powyzej, wystarczy że co 2-3 dni taki dywanik po prostu wytrzepię uderzając w niego parokrotnie reką i juzjest czysty. dodatkowo żona i ewentualnie inni pasażerowie mają nakaz trzepania butów prze postawienim ich na dywanikach i jest .. o.k. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
ja użyłem takiego środka do impregnacji co mi wysłał seba75. Białe takie mleczko. Całkiem pachnie i działa. Jakoś mi nie parują jak się nagrzeje. Byle do wiosny ;)

A co impregnowales Aqua Imp? Dywaniki czy cos wiecej ?Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebba75, dywaniki, na razie. Tym środkiem co gość z Ostrowii lub Ostrołęki mi przysłał. dzięki jeszcze raz. nie wiedziałem jak to się nazywa bo w butelce po coca-coli było :D

Z Ostrowi :) dobrze ze Tomcio nie wyslal w butelce po Ludwiku :lol: wazne ze dziala:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj mam chęć się zabrać za moje dywaniki welurowe, mam w domu Vanish i odkurzacz wodny, którym mogę ściągnąć wodę... Chciałem je wyprać za pomocą Vanish`a i szczotki z twardym włosiem, później nie wiem czy ściągnąć tą piane, czy w wannie dokładnie opłukać wodą całe wycieraczki i ściągnąć wodę... Co polecacie.? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19Urban94, czasem Twoje pomysły są zdecydowanie zbyt radykalne. Taki lekki przerost formy ... jak strzelanie do komara z armaty. :D

 

Jeśli masz Vanish płyn do dywanów, to zrób sobie odpowiedni (zgodnie z etykietą) roztwór w wodzie, wlej go do butelki ze spryskiwaczem, dokładnie i dość obficie (żeby nie przemokły) spryskaj dywaniki, lekko szurnij :) szczotką z twardym włosiem i zostaw na kilka minut (zwykle jakieś 5 wystarcza). Potem porządnie wyszoruj je szczotką i wytrzyj mikrofibrą albo ręcznikiem bawełnianym (ale takim żeby nie pylił). Ewentualnie powtórz na uporczywych plamach i zostaw dywaniki do wyschnięcia. Po wyschnięciu odkurz je i wyszczotkuj. Gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.