Skocz do zawartości

Czym konserwujecie podwozia ?


rysiek_105

Rekomendowane odpowiedzi

ponawiam pytanie

takie zakupy chcę poczynić do konserwacji swojego auta:

R-Stop PREPARAT ANTYKOROZYJNY NA RDZĘ -APP 100ml

na to PODKŁAD EPOKSYDOWY ANTYKOROZYJNY Troton 1KG + 0.1KG utwardzacza

tam gdzie rdzy nie było dać podkład reaktywny np corizon?

podwozie i progi - wurth

nadola - APP U200

do profili zamkniętych APP F400

 

Taka kombinacja jest okej? I na jedno auto po ile danego środka tak +/- należy zakupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 179
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Stosowałem już różne kombinacje na rdzę..... Od najtańszych po wyższą półkę - marki znane na forum. Co 2-4 lata i tak trzeba robić poprawkę :/ Uważam, że jak ma podłoga rdzewieć to i tak zardzewieje. W końcu parująca woda z podłoża cały czas się tam osadza, promienie słoneczne pod spód auta nie dochodzą i ciężko jest by podłoga czy nadkola szybko i skutecznie wysychały jak nadwozie. Blachy zawsze czyszczę do zera, odtłuszczam itd.

Najwolniej rdzewiało mi przy takim połączeniu:

- RStop APP

- farba podkładowa reaktywna Corina (pierwszy raz słyszałem o niej na naszym wybrzeżu)

- Bitex - tak po prostu (grubo, ciepły)

- Valvoline Tectyl w progi i wszelkie przestrzenie zamknięte.

 

W dodatku te kilka grubszych warstw wygłuszają podłogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos noxudola 900, w opisie napisane że nie wymaga stosowania środków podkładowych - bez wpływu na efekt i wytrzymałość. Mogę sobie pominąć podkład tylko od razu po r-stopie ( o ile była rdza ) kłaść tego noxudola? a jeśli nie było rdzy to nie dawać reaktywnego np corizona tylko tak samo - noxudol 900? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przymierzam się do zabezpieczenia podwozia w aucie. Mam do dyspozycji tylko podnośnik i kobyłki. Szukam coś, co mogę nałożyć pędzlem.

Na oczyszczoną rdzę chcę dać app r-stop. Miejscami fabryczna powłoka jest nienaruszona, dawać na to jakiś podkład, czy mogę odrazu noxudol 900? Do profili zamkniętych dam noxudol 750.

Zastanawiam się jeszcze ile będzie potrzebne produktów. Auto z nadwoziem kombii. Noxudol 900 -5L, 750 -2L będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu zrywać starej konserwacji skoro pod spodem jest okej, a do profili raczej podkładów nie ma, ja leje od razu środek do profili.

A noxudol 900 i 750 są jak najbardziej ok , raz stosowałem w poprzednim aucie i było spoko, a teraz na valvoline się przesiadłem bo taniej jest i też dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja stosowałem cortanin f po odczyszczeniu z rdzy 24h aż wyschnie, przemycie, osuszenie, podkład epoksydowy NOVOL - SPECTRAL UNDER 395 spray 500ml, 24h odczekałem i na to pod pistolet bolla http://www.boll.pl/srodki-konserwujace-1/boll-srodek-do-konserwacji-podwozia-40 a do progów użyłem ranal na pistolet 1 litr starczył na progi i wlanie w maskę http://www.ranal.pl/produkty/zobacz/ml-srodek-do-ochrony-profili-zamknietych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie trochę z innej beczki.. A mianowicie czym usunąć zabezpieczenie podwozia z firmy Boll z lakieru w komorze silnika? Wiadomo że warstwa lakieru jest cienka i potrzebuje coś skutecznego w działaniach.. Poniżej przesyłam zdjęcie jak to wygląda... :wallbash:

 

55bf04ed9a050507med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat konserwacja wygląda u mnie następująco:

 

demontaż w kanale osłon, plastikowych nadkoli, układ wydechowy, zbiornik paliwa,

wypchanie samochodu z garażu, dźwignięcie na żabie,

aktywna piana z mocnym stężeniem,

wyszczotkowanie podwozia,

spłukanie, osuszenie,

zabezpieczenie karoserii folią plus pozostałych elementów typu mcpersony, hamulce, przewody,

szlifowanie rudej do gołej blachy na wiertarce, mini szlifierce z mini padami,

gdy jest konieczność wspawywane są wzmocnienia/łatki/reperaturki,

wymycie pyłu benzyną ekstrakcyjną,

w miejsca trudnodostępne, wżery stosuję odrdzewiacz,

po 24 godzinach nadmiar zostaje usunięty,

na całą powierzchnię aplikuję epoksyd 2 składnikowy rozrabiany na bieżąco, dwie warstwy w odp. okresie czasu,

w miejsce ewentualnych spawów lub newralgicznych miejsc, solidna warstwa masy uszczelniającej,

przed ostatnim etapem jest nałożenie podwójnej warstwy warstwy konserwacji gumowej,

w profile zamknięte (oczywiście drożne i wydmuchane sprężonym powietrzem) solidna dawka wosku.

 

Masa gumowa plus wosk, uzupełniam co dwa lata przed zimą (po zimie solidne mycie podwozia) i jak na razie żaden z moich samochodów nie ma nawet nalotów rdzy w tym matiz po 4 latach od konserwacji :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Po przeczytaniu wszystkich stron i pół internetu doszedłem do swojego zestawu ;) Mógłby, któryś z bardziej doświadczonych forumowiczów rzucić okiem na produkty oraz czy ilość do Corolli w hatchbacku (niewielkie ogniska korozji w niektórych miejscach) będzie optymalna:
1) odrdzewiacz: app r stop 2x100ml
2) podkład epoksydowy Troton 2x1,1kg
3) Podwozie i tutaj pojawiają się warianty. Na moje oko powinienem kupić 3l 
a) teroson rb r2000 hs
b) noxudol 900
c) app autobit b120
4) Profile w podłodze + drzwi, maska, tylna klapa 2l
a) teroson wx400
b) noxudol 750
c) app f400

+ może masa uszelniająca na spawy

Cenowo zestawy układają się: Teroson ok 350zł, Noxudol 300zł, APP 200zł. Osobiście waham się najbardziej pomiędzy A i B. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie za tydzien jade na konserwacje podwozia,chce umyc auto dobrze pod spodem ,dobrze wysechnie ..i zastanawiam sie jaki preparat antykorozyjny wybrac i jakich srodków/zestawów uzyc do konserwacji?Auto to Honda Civic VII 2004 r hatchback

-Boll

-app

-bitex

chce zeby mi pare lat wytrzymała

dzieki za sugestie wszelkie

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w MB S124 używałem APP U200 do nadkoli i progów, na samo podwozie poszedł B100, do profili zamkniętych Noxudol 700. Bitex i Boll bym sobie odpuścił. Od razu kup folię malarska bo strasznie pylą i trzeba później używać T&G i glinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zbyt pozytywnej opinii o U200 nie mam, używałem w poprzednim aucie tegoż preparatu pod pistolet i po zimie nie było po nim śladu. 

Na tą chwilę kupiłem Tectyl Bodysafe + Tectyl ML i przetestuję w tym roku :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.