Skocz do zawartości

Czym i jak wyczyścić chromowane powierzchnie ?


Rekomendowane odpowiedzi

julian, wybacz, ale jestem poczatkujacy- to bez zadnych srodkow/past?

 

najgorsze jest to, ze te nakladki na ranty sa nie wymienialne, nie mam pojecia kto tak madrze to wymyslil :wallbash:

bo najchetniej to bym je zdjal i oddal do pochromowania na nowo

no ale nie da rady :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

wiec tak Lukas G pomogl mi polecajac paste mothers

generalnie sadzilem, ze juz nic nie zrobie z ta mgielka

zalaczam foto- gdyby ktos potrzebowal pomocy w sprawie podobnej do mojej- kilka godzin wertowania google nic nie dalo :?

 

wiec tak- felgi wygladaly zle, tylne nawet bardzo zle, po autosolu bylo duzo lepiej, zniknely powazniejsze rysy (mechanicznie), ale pozostala mgielka ktora widoczna byla przy lampie i przy sloncu

 

kupilem paste mothers i filce, filc robil ryski, pad do wosku nadal sie wysmienicie

 

Łukaszu- dziekuje, urotowales moje felgi :)

 

kilka foto, niestety nie mam przed calkowita obrobka, ale mam po autosol i mothers

 

www001.jpg

 

www002.jpg

 

www003.jpg

 

www004.jpg

 

www006.jpg

 

www007.jpg

 

www008.jpg

 

www009.jpg

 

www010.jpg

 

www012.jpg

 

www017.jpg

 

www032.jpg

 

dodam, ze rysy widoczne na foto po tej "lepszej" stronie absolutnie nie sa widoczne juz z odleglosci metra, chrom to jednak calkiem inna bajka niz lakier

 

pasta jest bardzo wydajna, pewnie przelece kola jeszcze raz- tak dla pewnosci ;)

na przyszly sezon postaram sie jeszcze bardziej dopiescic, choc i tak jestem zachwycony

 

stojac przy feldze wydaje sie ona perfekcyjna :)

 

pytanko tak przy okazji- nakladac cquartz na to? czy wosk do felg i zostawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Autosol będzie najlepszy do "chromów" w WV? Chcę je trochę odświeżyć, tylko czytając poprzednie komentarze mogą wystąpić mikrorysy, a nie chcę żeby wyglądało gorzej niż teraz :D Zastanawiam się czy bezpieczniejszym zakupem będzie droższy mothers?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie i jednocześnie prośbę o pomoc. M-c temu wizytowałem myjnię bezdotykową w innym mieście gdzie po nałożeniu aktywnej piany porobiły mi się dziwne zacieki na relingach:

zdjcie0051on.th.jpg

 

Czy mogę prosić o pomoc i doradzenie jaki środek na takie rzeczy?

Na stronie 4 tego wątku kolega toka miał podobny problem lecz nie ma od niego odpowiedzi, czy udało mu się usunąć te zacieki :(

 

Jestem bliski zakupu "Autoglym Metal Polish 325ml - preparat do polerowania metali" ale czy to da efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zaintrygowany wynikami czyszczenia chromowanej klamki przez kolegę spons'a postanowiłem kupić w/w produkt 4nano do wyczyszczenia moich relingów.

Efekt... sami ocencie :o

 

relingi.jpg

 

Z jednej strony jestem zadowolony bo relingom trzeba się przyjrzeć by zauważyć resztki zacieków, z drugiej strony - ja je widzę bez przypatrywania się.

 

Na chwilę obecną wystarcza mi to, choć nie ukrywam, że będę szukał środka który z 9 letnich chromowanych relingów zrobi mi "funkiel nówki nie śmigane" 8-)

 

p.s. 4nano użyłem na chromie przy grilu (tam jest chrom na wysoki połysk). Tam zdecydowanie lepiej poradził sobie, poza wżerami nic nie zostało :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną wystarcza mi to, choć nie ukrywam, że będę szukał środka który z 9 letnich chromowanych relingów zrobi mi "funkiel nówki nie śmigane"

 

Obawiam się, że nie znajdziesz. Te białe odbarwienia chromu nie zejdą żadnym środkiem, to jest trwałe uszkodzenie powłoki. W TT mam aluminiową klapkę wlewu paliwa i niestety też w nieusuwalne zacieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Lukas G, przyszla paczka, czytam- NIE ZALECA SIE DO CHROMU :shock:

mysle sobie, co On mi kazal kupic :wallbash:

 

ale rewelacja, z filcem robi ryski, ale na padzie poleruje az milo.

 

:D

 

 

Zgłupiałem. Pasta ,która nie nadaje się według producenta do chromów czyści je doskonale. To dlaczego się nie nadaje? Może w jakiś czas po polerowaniu narobi szkód?

Oglądając zdjęcia juz chciałem dodac do koszyka ale teraz mam opory. Jakis powód tego zastrzezenia producent zna przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Billet Metal Polish jest moim zdaniem delikatniejsza od Mag&Aluminum Polish chociaż zapach i konsystencja są niemalże identyczne. Też muszę się przyznać, że używałem Mag&Aluminum do chromów i efekt był zajebisty. Wydaje mi się (chociaż nie jestem do końca pewny), że Mag&Aluminum jest bardziej agresywna i na starych poutlenianych powierzchniach daje lepsze efekty. Nie zauważyłem również żadnych negatywnych skutków na elementach chromowanych potraktowanych Mag&Aluminum. Bardzo prawdopodobne, że jakieś różnice muszą być pomiędzy tymi dwoma pastami, bo od tego produktu (Mag&Aluminum) zaczęła się historia firmy Mothers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie z czego wzięło się info na opakowaniu, że nie zaleca się do chromu? :idea:

 

Szukam czegoś do chromowanych klamek w Volvo. Autosol nie dał rady, właściwie nie widziałem różnicy. Z Odległości 1,5 metra nie widac rys ale z bliska i pod słońce jest ich mnóstwo.

 

Stan zrysowania widocznego pod słońce mniej więcej taki:

KLIKklamka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

w garażu znalazłem trochę pasty tempo z czasów kiedy nie wiedziałem co to za forum, mam listwę chrom ori na tylnej klapie wyglądała gorzej po zimie.

 

Dwie minuty jak nówka, ale nie powiem, że miałem małe obawy przed :)

 

cheers,

Art

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.