Skocz do zawartości

Czym i jak wyczyścić chromowane powierzchnie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżam temacik tylko o ile się orientuje to bardziej pod kątem mieszanki niklu niż chromu..

Chodzi mi o znalezienie środka przeznaczonego do usuwania charakterystycznego białego nalotu i przebarwień na listwach ozdobnych w autach grupy VW.

Zrobie czymś te listwy na lusterko i zabezpiecze przy okazji ? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
jeżeli to faktycznie stara taśma to benzyna,denaturat, WD40, albo podgrzanie delikatnie suszarką. Aceton odradzam bo nie jest obojętny dla lakieru.

To może być też łuszczący się lakier na "niby" chromowanym elemencie.

A czy aceton moze zniszczyc ten chromowany element (robiac to bardzo uwaznie nie powinienem nawet bys blisko lakieru a element jest na samochodzie Audi A6 wiec chyba to nie jakas ''tandeta'')

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromu aceton nie ruszy na pewno. Ale wszelkie lakierowane/plastikowe elementy z duzym prawdopodobieństwem może zmatowić. Biorąc pod uwagę to że nawet w S-klasie grill nie jest chromowany, musiałbyś się upewnić (magnesem,miernikiem elektrycznym/miernikiem do lakieru) lub skonsultować z serwisem itp czy dany element jest wykonany z chromowanego metalu czy też jest po prostu pokryty imitującym go plastikiem.

 

Bezpiecznie będzie przejechać go benzyną albo WD40 - jeżeli zejdzie to masz problem z głowy bez wdawania się w dywagacje na temat materiału z którego jest wykonany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

To i ja dorzuce trzy grosze.

 

Do polerowania nierdzewki czy alu, Jesli jest dosc zaniedbane to na poczatek papier 1000/1500 a pozniej wykanczamy tacza filcowa i zielona pasta w sztabie do polerowania metalu. Na sam koniec autosol do metalu ew ktoras z past megsa, all metal polish jest ciut lepsza od mag&alu, obie doskonale radza sobie z ryskami po autosolu i idealnie go uzupelniaja, poza tym opakowanie jest baaardzo wydajne.

 

Jesli natomiast chodzi o chrom to autosol do metalu srednio sie nadaje, zostawia jednak troche rysek. Mysle ze jesli chromy sa poprostu brudne a nie porysowane to lepiej tutaj sprawdzi sie chrome polish z serii hot rims od megsa. Plynie wlasnie takowy do mnie i napewno przetestuje na chromach motocykla jak tylko bede chwile czasu.

 

Wszelgiego rodzaju pseudo chromy jak emblematy, czy czesci zderzakow raczje czyscilbym autosolem do tego przeznaczonym, jest taki wlasnie do pseudo chromow tzn "chromow syntetycznych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

Panowie mam pytanie co polecicie do chromowanych elementów w motorze Kawasaki EL (Senior pyta o rade a ja nie wiem co polecić :D )

 

Przeczytałem cały ten wątek i najbardziej polecacie :

AUTOSOL METAL POLISH 250 ml ???

 

Cena 36 zl wiec moim zdaniem bardzo atrakcyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

U mnie na tych listwach bocznych "a la chrom" porobiły się takie kropki białe i niczym nie mogę tego usunąć.. Stało się to po tym jak w tamtym roku myłem auto aktywną pianą i trochę dłużej posiedziała na lakierze a wyszło słońce i zrobiły się takie "zaschnięte plamy"... :zly:

Próbowałem czyścić megsem mag and aluminium polish ale nic nie daje.. Ma ktoś jakiś pomysł? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.