Skocz do zawartości

Czym i jak wyczyścić chromowane powierzchnie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Spróbuj produktów AUTOSOL ,kiedyś ich używałem i byłem bardzo zadowolony z efektów.

 

Chrom wymaga regularnej pielęgnacji – jego warstwa jest niezmiernie cienka i – bez odpowiedniej konserwacji – może ulegać korozji. Należy pamiętać, aby dbać o jej stan, używając środka do polerowania niezawierającego substancji ściernych. Niestety, chromowane elementy często czyści się preparatami o zbyt mocnym działaniu, które niszczą ich nieskazitelny połysk pozostawiając, nieładne włoskowate zarysowania

 

1. Nanieś środek na metalową powierzchnię przy użyciu miękkiej i gładkiej ściereczki.

2. Łagodnie wcieraj preparat nadając powierzchni przyjemny połysk.

3. Wypoleruj powierzchnię na wysoki połysk bawełnianym ręcznikiem

 

Jeśli brud jest bardzo uporczywy to po nałożeniu odczekaj kilka minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja do chromów używam Mag and Aluminium Polish Meg'sa. Moim zdaniem dobry i wydajny produkt. Poniżej parę zdjęć fragmentu grilla mojego auta #2 przed i po aplikacji (pierwszy raz):

 

P1040457.jpg

 

P1040480.jpg

 

P1040458.jpg

 

P1040479.jpg

 

Oczywista sprawa, że ślady po kamieniach itp. nie zniknęły ale chromy odzyskały swój dawny blask. Dodatkowo ten produkt bardzo fajnie hydrofobizuje powierzchnię - kropelkowanie jest jak po wosku. Dlatego dość często używam go w domu do konserwacji chromowanych baterii w kuchni i łazience. :D

Mogę jeszcze dodać, że mój kumpel używa tej pasty do odrestaurowywania i konserwacji chromów w starych motorach. Mówi, że to najlepszy produkt jakiego w życiu używał. Ale oczywiście ani on ani ja jeszcze nie używaliśmy wszystkich. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Widział ktoś może jak działa zestaw SMART Repair przeznaczony do chromu? Słyszałem od kogoś, że można sobie tym poradzić nawet z śladami po kamyczkach. Jedyny minus to to, że trzeba robić cały element, a nie tylko fragment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam do wyczyszczenia i wypolerowania orurowanie z nierdzewki i progi z ryflowaniej

blachy duralowej.

Czy użycie pasty Autosol i polerki rotacyjnej z futrem nie będzie zbyt agresywną metodą???

Czy lepiej wykonać ten zabieg ręcznie???

Jakość fotek kiepska, ale pokazują fatalny stan.

20100322156.jpg.a7d31b6fecb98ceefbe4b5d3259d7065.jpg

20100322155.jpg.f53da28f1d4ff7d515538a1b87ed45e9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku, ja mam ten sam problem przy zabytkach, zbieram kasę na jakiegoś dobrego środka. Chyba się pokusze o zachwalany Autosol.

Chociaż ostatnio czytałem u Car Crazy o Colli 850 i tak mnie trochę zaciekawił.

Tylka ta duża pojemnośc, to na lata świetlne wystarczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fonnes Szmatka w łapkę, Autosol w drugą i jedziesz.... - do rury.

Co do blachy to ja kupiłbym nową - droga nie jest...

 

Polerką mozesz sobie wyciągnąć jeszcze wiekszy połysk, ale ja nie robiłbym tego na paście, a na mleczku do aluminium itp.

 

Ja się wętnę i zapytam... czym to zabezpieczyć? :dontknow: Jakiś wosk się będzie trzymał?

Sama pasta Autosol ma w sobie właściwości konserujące, ale domniemam, ze istnieje coś co pozwoli na lepsza ochronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Gliptone wprowadził 2 produkty do metali.

Jeden delikatniejszy - polerujący do chromu (także na plastikach np. logo Toyota, Lexus) złota, srebra, inoxu.

 

Drugi lekko ścierny - do stali nierdzewnej (progi, orurowanie) aluminium nielakierowanego, mosiądzu, cyny itp.

 

Oba czyszczą świetnie, polerują na wysoki połysk i pozostawiają specjalną woskową ochronę.

tu jest do chromu, do aluminium i stali też powinni mieć.

http://www.all4auto.pl/gliptone-bezkonk ... p-478.html

 

Produkt nagrodzony przez prestiżowy magazyn Classics & Sport Car jako najlepszy w swojej kategorii. 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.