Skocz do zawartości

Ręczna regeneracja lakieru BMW


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż nurtuje mnie jedna rzecz. Mianowicie, czy bez posiadania maszyny polerskiej jestem w stanie przy użyciu Ultimate Compound bądź innego podobnego specyfiku odświeżyć i zlikwidować część rysek? Jestem świadomy, że ręcznie na lakierze BMW (kolor MontrealBlau ) nie będę w stanie uzyskać 100% usunięcia rysek :mrgreen:

 

Jeśli zajdzie taka potrzeba to mogę pożyczyć od siebie z firmy maszynę polerską Euroteca bodajże. Tyle, że nigdy nie robiłem polerki całego auta. Przeważnie tylko klapkę, kawałek maski lub błotnika ( pracuję na mieszalni farb samochodowych ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym się na pewno liczę, tylko autko ma 13 lat ( e36 Compact ) i nie jest w doskonałej formie lakierniczej. Myślę, że po zastosowaniu UC i jakiejś dobrej politurki oraz wosku będę w stanie wizualnie polepszyć stan auta, a że to moje oczko w głowie to nakłady pracy się nie liczą :-] Jeśli się mylę proszę, wyprowadźcie mnie z błędu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Pewnie że ręcznie też poprawisz wygląd bo usuniesz utlenioną warstwę lakieru i jakieś mniejsze rysy.

Odpowiednią politurą coś tam jeszcze zamaskujesz i efekt będzie ale oczywiście nie 100% ale nie każdy musi mieć lakier na 13 letnim aucie wyprowadzony na 100% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Ale przyznacie, że kolor na drugiej fotce wygląda znakomicie

 

Jedyne co można przyznać patrzac na to foto, to że ktoś nieźle ogarnia PSa/aparat, bo o stanie lakieru to zdjęcie nie mówi absolutnie nic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Jeśli ten twój lakier nie jest jakoś masakrycznie zniszczony od myjni automatycznych to da się zauważyć poprawę.

Twoje zdjęcie jest zrobione w taką pogodę i z taką jakością ze trudno by było zobaczyć lustrzane odbicia nawet jakby miał lakier po korekcie.

Prześledź dział pokaż swój blask i porównaj w jakim stanie jest twój lakier i zobacz co można osiągnąć nawet na bardzo zniszczonym lakierze. Są tam też prace robione ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste powierzchnie polerować umiem, gorzej z krawędziami i wypukłościami bo nigdy tego nie robiłem :mrgreen:. Nawet jeśli będę używał Eurotec'a to czy nadal mam używać Ultimate Compound czy może 3M Zielony/Żółty korek? Albo coś jeszcze innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultimate Compund jest bardzo fajnym mleczkiem do pracy ręcznej. Z twardym aplikatorem można trochę powalczyć, ale IMHO gra nie jest warta takiej harówki - nawet jeżeli się jest strongmanem. Zdecydowanie lepiej wydać 200 złotych na polerkę Silverline i ogarnąć temat nie dość, że lepiej, to i wygodniej.

 

Ja też myślałem, że odświeżę sobie samochód ręcznie z Ultimate Compound, ale po jednym elemencie dałem za wygraną i kupiłem polerkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze multum rys pozostało, tyle że na pewno połysk jest o wiele większy no i zmatowienie usunąłeś

 

Ręcznie faktycznie ciężko jest zlikwidować rysy UC(i pewnie każda inna pastą) zwykłym aplikatorem.

 

Mawi,jeśli zależy ci na przywróceniu blasku,połysku i zniwelowaniu drobniejszych rys no to polecam.Ręce odpadają i trzeba przy tym sporo roboty ,ale wg. mnie warto spróbować na początek, bo na polerkę trzeba już wydać parę zł ,ale możliwość też dużo większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszynowo się obawiam, że nie dam rady bo na kantach poprzecieram :mrgreen: Taka fobia, co nie zmienia faktu iż dało mi to do myślenia :D Przede wszystkim chodzi mi o nadanie głębi i zlikwidowanie jakiejś tam części lakieru. Czytałem na internecie, że SSR 2/3 można używać również ręcznie. Być może właśnie środek spod loga Poorboy's sprawdziłby się lepiej na starym lakierze BMW ręcznie (lub maszynowo jeśli bym się na to skusił... )? A czy po 'korekcie' lakieru można później zaszaleć z Black Hole? Pogłębi to kolor(montrealblau, który wcześniej na foto przedstawiłem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.