Skocz do zawartości

Alufelgi lakierowane, co wykombinować


Radzimił

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Jak wiele innych osób Teraz w czasie kiedy zbytnio nic przy autku nie można ruszyć, postanowiłem odnowić nowo zakupione felgi. Na początku myślałem że kupuje Styling 67 BMW ale okazało się, że jest to chyba podróbka robiona na ten styling, troszeczkę inaczej wyglądają i są lakierowane, oryginalne są polerowane i .. oksydowane? Niestety nie wiem jak się to fachowo nazywa ale widać ze mają ciemny metaliczny połysk:

są to "Styling 67 M Doppelspeiche" na stronie http://felgenkatalog.auto-treff.com/

A moje (bez mycia, dopiero co odebrane) wyglądają tak:

 

p2027616.th.jpg

p2027617.th.jpg

p2027618.th.jpg

p2027619.th.jpg

 

No i teraz nasuwa się pytanie.. czy dać je do renowacji, czy może mógłbym je jakoś sam odnowić.. bo jeśli chodzi o jakieś dogłębne ingerowanie, czyli wypełnianie ubytków itd, no to jest problem bo nie mam o tym pojęcia :P i w takim wypadku oddałbym je do piaskowania i ponownego lakierowania.

 

Ale jest też 2 możliwość. Zanim stopnieją śniegi ;) mógłbym nad nimi posiedzieć i zetrzeć z nich lakier i wypolerować, wtedy bardziej przypomniałyby te oryginalne, tylko sam nie wiem czy by się to opłacało. Jak myślicie, przy tym wzorze opłaca się w ogóle takie coś robić?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerke sobie odpusc... chyba ze masz mnostwo samozaparcia;) Nie jest to proces ani latwy ani przyjemny ;) Felgi zawsze mozesz pomalowac na wzor orygianlu, nie bedzie to tanie co prawda, ze wzgledu na lakier, ale bedzie mialo rece i nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polerki nie polecam, miałem kiedyś felgi polerowana na lustro i utrzymanie tego w ładnym stanie to tragedia, można ewentualnie pomalowac klarem, ale już takiego super lustra nie będzie.

 

Osobiście oddałbym do lakierowania w warsztacie który się tym zajmuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz, żeby te felgi wyglądały jak oryginalne Styling 67M to ciężka sprawa, tzn. kosztowna ;) Zarówno Twój wzór jak i wzór felg z M5 e39 Double Spoke 65M Chrom Shadow jest pokryty dosyć niewdzięcznym lakierem do dorobienia- Chrome Shadow, kod A56.Patrząc na ten lakier na feldze widać półcienie-kolor nie jest jednolity.Lakier jest dostęny w ASO BMW jako lakier zaprawkowy do felg w podwójnym opakowaniu po 12 ml, 1 buteleczka podkładem, druga z lakierem wykańczającym. przy dorabianiu przez lakierników tego koloru najczęściej wychodzi im grafitowy. Ciekawostką jest też fakt, że te felgi nie mają lakieru bezbarwnego-są teflonowane. Z papierem wodnym nie masz raczej do czego podchodzić :cry:

 

Jeżeli jesteś perfekcjonistą wyślij felgi do tej firmy(koszt renowacji felg około 1000zł plus koszt przesyłki na Wyspy w tą i spowrotem)

 

http://www.rimfurbish.co.uk/

 

dlaczego polecam tą firmę?dlatego: :)

 

http://www.m5board.com/vbulletin/e39-m5 ... ction.html

 

Jeżeli jesteś ograniczony budżete, albo tak bardzo nie zależy Ci na wyglądzie felg jak oryginały oddaj je do dowolnej firmy zajmującej się ich renowacją-wyjdzie kolor grafitowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baaardzo dziękuję za te wnikliwe odpowiedzi :)

 

lukwawa Przez ten link nie będę mógł spać :D

 

Niestety ledwo co starczyło mi na zakupienie tych felg, więc chyba będę zmuszony na odnowienie ich srebrnego lakieru ;( no i w sumie jeśli nie są oryginalne, to płacenie kwoty równo-wartej ich ceny za odnowienie jest dość niepoważne...

 

W sumie zawsze będzie lepiej niż jest ; )

A link zapiszę ;P Może kiedyś się przyda

 

Jeszcze raz dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Damn, to jest imponujące.

 

W Polsce nikt jeszcze takiego procesu nie opanował? Wysyłanie kół do UK to kolejny worek pieniędzy.

 

Opanowal opanowal... ceny za pomalowanie felg jak w linku zaczynaja sie od okolo 500zl za kpl 17'. W tym procesie nie ma nic trudnego, malujesz felgi na czarno czy to proszkowo czy tradycyjnie z tym ze druga metoda ma ten plus ze mozna ladnie wylac farbe przez co niweluje sie efekt skorki, nastepnie kolor shadow chrome -najdrozszy w calym procesie, 100ml okolo 70zl, lakier ten bardzo slabo kryje w zaleznosci od ilosci warstw uzyskujemy odpowiednio ciemny lub jasny "chrom" do jasnego odcieniu potrzeba okolo 8 warstw, na koniec lakier bezbarwny i mamy efekt jak na fotach z linku ;)

 

Sporo nowych felg nawet w chinskich podrobach jest malowany w tym systemi. Tylko tyle ze przewaznie kladzie sie duzo warstw shadow chrome zeby byly jasniutkie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozgrywa sie o dobrego lakiernika... Znajomi w Radomiu u ktorych maluje felgi robia takie rzeczy, tyle ze warunki u nich srednie. Maluja ladnie i przykladaja sie ale z powodu braku komory zawsze mozna znalezc jakiegos syfka na lakierze. Jesli masz dobrego zaufanego lakiernika to nie bedzie z tym wiekszych problemow. Najwazniejszy lakier dostepny jest w sieci sklepow CSV. W przyszlym tygodniu jade po moje felgi, moze akurat trafie na swieze malowane shadow chrome to pstrykne kilka fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor Chrome Shadow jest kolorem zastrzeżonym przez BMW AG także nie ma możliwości uzyskania go w oryginale w ilości 100ml w cenie 70 zł-w podobnej cenie jest oferowany lakier zaprawkowy 12ml do kupienia w ASO BMW. Można go oczywiście dorobić ale nie będzie to Chrome Shadow tylko jego szary odpowiednik nie dający takiego samego efektu czy to na feldze czy lakierze auta-niepowtarzalny wygląd felgi (widziałem felgi "w tym lakierze" jak wyglądają w oryginale i jak wyglądają felgi zrobione na Wyspach w Rimfurbish-były takie same na żywo-zdjęcia nie oddają efektywności tego lakieru). Widziałem też kilka prób znalezienia lakieru podobnego-kończyło się to fiaskiem, tzn felga wyglądała ładnie ale nie był to wygląd Chrome Shadow. Szukając tego lakieru kilka lat temu (około 2005r.)napisałem do BMW AG-odpisano mi, że mogą mi sprzedać opakowanie Chrome Shadow 16oz w cenie około 30 000Euro do odebrania w dowolnym salonie BMW :)

 

Jako ciekawostkę napiszę, że w Ameryce Północnej zabronione było stosowanie ww lakieru w celach naprawczo-lakierniczych tłumaczono zakaz mega toksycznością tego specyfiku a żeby uzyskać porzadany efekt trzeba było zaaplikować go kilka-kilkanaście warstw. Mniej więcej podobnie wygląda sprawa z lakierem w kolorze burgundowo-rubinowym w obecnie produkowanym Mercedesie SLS-też został zastrzeżony i napraw w tym kolorze można dokonać tylko w fabryce MB/AMG w Niemczech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslisz ze na wyspach odnawiaja felgi lakierem bmw? Mysle ze nie, jest to poprostu lakier o ktorym mowie, zauwaz ze z czasem wszystko da sie podrobic. Widzialem oryginalne felgi shadow chrme i malowane opisanym wyzej lakierem, odpowiednia iloscia warstw mozna uzyskac porzadany efekt. Lakier o ktorym mowie to ultra flash flake od RM. Kod to z tego co pamietam D121

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rimfurbish na pewno nie malują felg Chrome Shadow bo nie kosztowałyby 1000zł za komplet tylko parenaście razy tyle. Tak jak napisałem, o cenę tego lakieru dowiadywałem się około 6 lat temu, przez ten czas oczywiście można było zdobyć recepturę i metodą prób i błędów doprowadzić do uzyskania takiego koloru i efektu jaki sprawia (gdzieś na forum e90post czytałem, że jakaś firma z Włoch podobno skradła recepturę) a cena oryginalnego Chrome Shadow z pewnością także spadła na przestrzeni tych 6 lat.

 

Chrome Shadow jest lakierem, ktorego skład chemiczny jest zastrzeżony przez BMW Ag i jedynie co można lakierując felgi to zbliżyć się do oryginału w mniejszym lub większym stopniu. Z Chrome Shadow jest jak z Coca-Colą-możemy napić się HoopColi, Polococty czy Polocoli ale czy będą smakowały tak samo jak oryginał ;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.