Skocz do zawartości

Aktywna piana i myjka ciśnieniowa


Subaru

Rekomendowane odpowiedzi

Nachodzi mnie pewne pytanie. Czy mycie auta aktywną pianą może wypłukać smar itp? Kupiłem myjkę ciśnieniową aby móc swobodnie myć podwozie po zimie z soli i całego syfu, który wysypują u nas na drogach i zastanawiam się czy nie będzie to miało negatywnego efektu. Czy smar w łożyskach się nie wypłucze, albo czy elementy gumowe w zawieszeniu nie ulegną uszkodzeniu? Skoro piana zmywa tłuszcz jest więc środkiem dość agresywnym i czy nie strzelam sobie samemu w stopę myjąc w ten sposób auto od spodu oraz tarcze/zaciski itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Z takich miejsc jak np. zawiasy drzwi może wypłukać jak najbardziej, trzeba o tym pamiętać.

 

Natomiast nie martwiłbym się takimi elementami jak zawieszenie czy hamulce. To są (a przynajmniej powinny być,zależy ile jest przecieków ;) ) układy zamknięte i aktywna piana nie powinno im szkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Bardziej należy uważać na ewentualne kable/przewody w okolicach kół oraz na czujniki ABS. I to też głównie używając myjek na myjniach bo one mają większe ciśnienie.

Na łożyska należy uważać podczas mycia ale tylko w przypadku łożysk w rowerze :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rychu, Chodziło mi bardziej o szkodliwe działanie piany w sensie chemicznym a nie o ciśnienie ale ok, będę pamiętać. Wielkie dzięki za info.

 

P.S. Kupiłem myjkę ciśnieniową, jednak ma ona uszkodzony gwint (pęknięty plastik) do którego przykręca się pianownicę. Czy można coś takiego dokupić albo dosztukować? Pęknięcie zaznaczyłem strzałką. Wiem że myjka nie jest z najwyższej półki, ale nabyłem ją tylko po to żeby móc umyć podwozie, głównie po zimie i myślę, że z tym sobie poradzi

anlu.jpg.7106ae326b427249e978e469fcf40476.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Kupiłem to z przeceny. Myślałem że łątwiej będzie coś takiego dokupić. Ewentualnie spróbuję coś pokombinować z tym co mam. Pianownica działa tylko nie mogę przykręcić tej żółtej butelki do tego czarnego elementu oznaczonego strzałką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj korek od jakieś butelki i spróbuj połatać ten kawałek i oklej na zewnątrz dodatkowym plasikiem większość tych obudów jest z ABS wiec kleje do tworzywa najlepiej epoksyd. Apropo taniej myjki to kiedyś jakoś we wrześniu znalazłem w biedronce za 100 zł. Kupiłem do ogródka i co mnie zadziwiło po otwaciu - w komplecie była pianownica 1/2 litra bardzo podobna do twojej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. to że jest przeceniona nie znaczy że nie możesz jej reklamować, chyba że przeceniona jest z powodu tej konkretnej wady.

2. Na pudełku/w instrukcji jest wymieniony importer - zadzwoń/napisz. Często nie ma problemu z kupieniem danej części

 

Kupiłem ją w carrefour. Leżało jakieś 8 sztuk i każda niekompletna. To sobie złożyłem jedną elegancką sztukę. Brakło mi tylko tego jednego elementu :)

 

 

a dlaczego aż aktywna piana - mało to na rynku środków - opisywanych jako prewash albo dedykowanych do podwozia i silnika?

 

Ale można takie środki stosować z myjką ciśnieniową? Da to efekt "aktywnego" mycia? Nie mam kanału ani żadnego podjazdu więc nie mogę sobie pucować podwozia tak jak nadwozia. Chcę sobie zrobić mały podjazd żeby podjechać tyłem auta i dzięki temu będę mieć możliwość oczyszczenia spodu auta pod ciśnieniem

 

poszukaj korek od jakieś butelki i spróbuj połatać ten kawałek i oklej na zewnątrz dodatkowym plasikiem większość tych obudów jest z ABS wiec kleje do tworzywa najlepiej epoksyd.

 

Wpadłem na ten pomysł wczoraj :)

 

DZIĘKI WSZYSTKIM ZA INFO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości napiszę jedynie, że ciśnienie wody wytwarzane przez myjkę bywa znacznie niższe aniżeli wówczas, gdy poruszamy się z prędkościami rzędu 100 - 120 km/h w warunkach padającego deszczu.

Nie martwił bym się zatem o elementy układu hamulcowego czy też jezdnego (łożyska, uszczelnienia) w sytuacji korzystania z myjki "z głową".

 

Co się zaś tyczy chemii, to markowe produkty w odpowiednim stężeniu również są w pełni bezpieczne.

Zdecydowanie bardziej agresywne działanie ma wspomniana na wstępie solanka z dróg :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze muszę tylko jakiś podjazd ogarnąć żebym mógł najechać i podnieść troch tył żeby było lepiej myć. Ktoś już chyba kiedyś poruszał ten temat więc pobuszuję trochę po forum :)
myślę że 2 szt. takiego bajera i można z własną myjką ogarnąć podwozie auta, w sumie to nawet można na publicznym bez dotyku taką akcje przeprowadzić ;)najazd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tylko dysponować spawarką...
spawacz tez umiejętność, wiec, taniej wyjdzie kupić gotowca niż spawarkę, materiały i uczyć się na błędach ;)

to tylko pomysł, mi się ten bajer podoba i do polerki też na pewno sie przyda... :ad:

 

juz nie wspomnę o minach użytkowników myjni jak to wyciągnę z bagażnika :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz nie wspomnę o minach użytkowników myjni jak to wyciągnę z bagażnika
w opryskiwacz z pianownicą i inne bajery. Odrazu pomyślą że jakiś wariat .

Co do najazdów to sądzę że bardziej się opłaca kupić dwa podnośniki typu żaba 2x80zł, albo żabę i dwie kobyłki 80+120. Praktyczniejsze i tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak dla mnie kawałek żelastwa za 260 zł to lekka przesada. Wolałbym kupić kilka profili kształtowych i podjechać do jakiegoś zakładu gdzie robią bramy itp żeby mi to zespawali. Myślę że za 100 zł to bym miał oba takie najazdy...

 

Hmm... Mogę coś takiego zaprojektować, policzyć itd. Później znajdziemy jakąś hurtownie profili i można by złożyć taki najazd. Jeśli jest ktoś na forum (najlepiej z okolic Warszawy) kto umie spawać i ma dostęp do takiej spawarki to chętnie podejmę się całej reszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.