Jump to content
krzysztof

Który APC wybrać ?

Recommended Posts

Boohal kupuje ten produkt z przyzwyczajenia, kiedys kupowalem Ajax a i testowałem osławione na DetailingWorld Daisy :) Wszytskie działaja podobnie. Po prewashu nie zostaje nic, żadnych osadów ale płuczę auto zawsze myjką.

Witam, byłem nastawiony na Nielsena, ale rozglądam się za środkami dostepnymi tu gdzie jestem, czyli w UK. Stad moje pytanie. Co lepsze na APC- Valetpro, Poorboy's, czy najdrozszy Meguiars?

Swoop, Polecasz z własnego doświadczenia, czy tylko proponujesz mi kolejny produkt do wyboru? :idea:

:good: niech będzie i to :) próbuje sobie właśnie powoli poskładać finalny zestaw wynalazków :dontknow: bo jak nie zdecyduje i bede dalej czytal to forum to mozg mi rozsadzi i nic z tego nie wyniknie. a tak to trzeba czytac, decydowac sie, kupowac, ewentualnie jak nietrafne to kupowac dalej :P

Surfex Hd z doswiadczenia bardzo dobry :good:

+1 sam mam 2 butelki które czekają na sezon :-]

Także polecam Surfex'a, bardzo uniwersalny, zależnie od stężenia daje sobie radę tak wewnątrz jak i z większym brudem na zewnątrz czy pod maska :good:

Surfex Hd z doswiadczenia bardzo dobry :good:

Fajny, tylko przy pracy we wnetrzu bardzo duszacy. Do zamknietych przestrzeni wole Nielsena ;)

Mam na stanie 3 APC (tak to jest jak się wrzuca do koszyka a może się przyda ;)

Nielsena

SG APC Lime

Koch Chemie Green Star

Używam wszystkich po trochu.

SG APC używam w aucie do wnętrza, oraz w domu ( do mycia szafek w kuchni itd) i w pracy nad drukarkami do czyszczenia plastyków czy częsci z oliwy smaru itd. W rozcieńczeniu różnym , ale żeby nie śmierdział za mocno i nie wysuszał rąk, Zapach średnio przyjemny w odpowiednim rozcieńczeniu śmierdzi jak biały Cif.

Koch Chemie używam do czyszczenia w aucie silnika i wnęk-silne przybrudzonych(1:5), felg oraz czasami do plastyków. No i ostatnio ściągnąłem nim zepsuty Fresh Pro.

Nielsena raz rozrobiłem, ale generalnie czeka aż tamte wykończę.

Chyba nie ma znaczenia czym pracujemy , aby nam zapach nie przeszkadzał oraz w odpowiednim stężeniu żeby biedy nie zrobić.

Mam pytanie czy jest sens kupować CG INNER CLEAN, do czyszczenia plastików przed PB Natural Look?? Czy lepiej pozostać przy rozcieńczonym APC??

Używał ktoś tego produkty Chemical Guys?

Używam Nielsena Cyclon, usuwa świetnie brud nawet z kampera w laminacie. do tego cena spoko no i nie smierdzi

mam nielsena cyclone apc czy stezenie

do wnetrza 1:10

i na zewnatrz 1:50 bedzie ok?

srodek to nigdy nie myte wnetrze takim srodkiem w 8letniej octavi 2

no i jakie stezenie proponujecie do mycia felg i opon

na zew. 1:50 ?

Nic pewnie tym nie zrobisz, chyba, że pomyliłeś i na zew 1:10 a wew 1:50 to i tak słabo nielsena nie jest mocne i na zew. ja używałem 1:3-5 i coś tam wtedy działał.

w srodku widze ze na forum uzywaja 1:10/1:15

z zewnatrz nie znalazlem zeby ktos pisal jakiego stezenia uzywal

a co z oponami i felgami jakim stezeniem to czyscic?

z zewnatrz nie znalazlem zeby ktos pisal jakiego stezenia uzywal

a co z oponami i felgami jakim stezeniem to czyscic?

z zewnątrz możesz używać od 1:3 do 1:5 ale wszystko zależy od zabrudzeń, czasem wystarczy tylko 1:8 - 1:10

co do felg lepiej dedykowanymi środkami, a opony nawet 1:1 - 1:4

Na zew. zawsze mniejsze stężenie, spokojnie możesz 1;10 czy nawet 1:5 używać,

ogólnie to nie jest typowy preparat do felg, ale coś tam poczyści najpierw próbuj 1:5 jak efekt będzie mizerny to potem 1:2, zależy od stany felg.

Tak samo możesz opony

edit:

Master był pierwszy :mrgreen:

jarekrk, na zewnątrz to raczej właśnie większe stężenie, mniejsze to rozcieńczenie jak już ;)

przezajęczenie z mojej strony oczywiście :oops: ale wiadomo o co chodzi