Skocz do zawartości

Który APC wybrać ?


krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, david2888 napisał:

Każde apc wymaga wypłukania wodą. Czyli przetrzeć wilgotną szmatką, a potem druga sucha🙂

Zaletą interior cleanerow jest właśnie taką że nie wymagają wypłukania wodą 

Znasz jakieś cleanery nie za 80zl , ten cartec bedzoe dobry ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2019 o 14:03, david2888 napisał:

Każde apc wymaga wypłukania wodą. Czyli przetrzeć wilgotną szmatką, a potem druga sucha🙂

Zaletą interior cleanerow jest właśnie taką że nie wymagają wypłukania wodą 

Ja nie przecieram i nic mi nie zostaje. Jeszcze na żadnym opakowaniu APC takiej informacji nie znalazłem.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Zdroja0 napisał:

Ja nie przecieram i nic mi nie zostaje. Jeszcze na żadnym opakowaniu APC takiej informacji nie znalazłem.

To psiknij zwykłe apc na czysty lakier i zostaw do wyschnięcia, zobacz czy nic nie zostaje. Na plastikach po prostu jako niebłyszczącej powierzchni tego nie widać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kostek88 napisał:

To psiknij zwykłe apc na czysty lakier i zostaw do wyschnięcia, zobacz czy nic nie zostaje. Na plastikach po prostu jako niebłyszczącej powierzchni tego nie widać. 

A to tak czyścisz plastiki ze psikasz na nie i czekasz aż same się wyczyszczą? 

Psikam, przecieram, nic nie zostaje.

 

Na lakierze to i zostanie biała plama jak wyschnie kropla wody (water spot).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zdroja0 napisał:

A to tak czyścisz plastiki ze psikasz na nie i czekasz aż same się wyczyszczą? 

Psikam, przecieram, nic nie zostaje.

 

Na lakierze to i zostanie biała plama jak wyschnie kropla wody (water spot).

Tak samo quick detailer na lakierze - psikasz, przecierasz i nic nie zostaje, żaden film prawda? 😁 Tak jak zostaje quick detailer na lakierze po przetarciu, tak samo zostaje film apc na lakierze czy plastiku po samym przetarciu. W chemii to, że czegoś nie widać gołym okiem, nie znaczy, że tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A później wpuszczasz małe dziecko do samochodu, które jak to dziecko - wszystko kładzie do buzi itp. 

W tym momencie dziecko ma kontakt z APC i chemia, która może zaszkodzić zdrowiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Na DM dużo i czesto o tym dyskutowano, głównie ze względu na trzymanie dressingow wewnętrznych - wszyscy + producenci tam się wypowiadajacy zalecali przetarcie na koniec wilgotna na MF. Nie wiem czy wszystkie APC mają coś o tym na etykiecie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Lukaso napisał:

Rozrabiane z destylatką też zostawia ślad takie niby "water spoty". Na lakierze właśnie. Nie wiem jakiego APC używasz ale od ADBL zostawia osad na plastikach jakby lepiące w dotyku plastiki jeśli nie przetrę tego potem z wodą. 

Amber One, rozrabiam z kranówą, żadnych białych osadów (oczywiście po przetarciu), plastiki się nie kleją.

16 godzin temu, david2888 napisał:

A później wpuszczasz małe dziecko do samochodu, które jak to dziecko - wszystko kładzie do buzi itp. 

W tym momencie dziecko ma kontakt z APC i chemia, która może zaszkodzić zdrowiu

Ja wiem że dziecko pobudza wyobraźnie i strach przed chemią... rozumiem że dresingu nie kładziesz na plastiki?

16 godzin temu, Domel napisał:

Na DM dużo i czesto o tym dyskutowano, głównie ze względu na trzymanie dressingow wewnętrznych - wszyscy + producenci tam się wypowiadajacy zalecali przetarcie na koniec wilgotna na MF. Nie wiem czy wszystkie APC mają coś o tym na etykiecie 🙂

Zgodzę się że dresingu mogą mieć krótszą wytrzymałość, ale czy raz na tydzień i tak nie odświeżysz plastików jakimś qd do wnętrza który de facto też zabezpiecza?

Masz tyle produktów. Proszę sprawdź w wolnej chwili na ilu z nich jest napisane by dotrzeć wilgotną mf.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 minuty temu, Zdroja0 napisał:

Masz tyle produktów. Proszę sprawdź w wolnej chwili na ilu z nich jest napisane by dotrzeć wilgotną mf. 

Tak chyba na żadnym to nie pisze ;) dlatego wspomniałem o dyskusjach na DM. Na opakowaniu jedno na forum drugie ;) Ja dla spokoju zawsze wycieram wilgotna MF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie neguję. Stwierdzam tylko fakt że jeszcze nie spotkałem takie zapisu na opakowaniu. 

Każdy robi jak uważa. Osobiście nie przecieram wilgotna MF i nie uważam to za błąd. Nie spotkałem wspomnianego ty przez użytkowników plam, osadów czy lepkich plastików.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Każdy robi jak uważa. Osobiście nie przecieram wilgotna MF i nie uważam to za błąd. Nie spotkałem wspomnianego ty przez użytkowników plam, osadów czy lepkich plastików.

Jak będziesz mial dzieci to zaczniesz przecierać.
Mówią producenci jak robic to i tak po swojemu. Nie rozumiem tego - korona z głowy nie spadnie :-)
Mam do czynienia z branża budowlana ostatnio sporo i tam to samo „Panie ja tak zawsze robię i nic się nie dzieje” (jeśli mówi po Polsku bo co drugi to UA ) - kij ze nie wg. Technologii czy nawet praw fizyki :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Birkhof napisał:

branża budowlana ostatnio sporo i tam to samo „Panie ja tak zawsze robię i nic się nie dzieje” (jeśli mówi po Polsku bo co drugi to UA emoji1787.png) - kij ze nie wg. Technologii czy nawet praw fizyki 🙂

W zeszłym roku jeszcze w innej branży usługowej normalnie to samo usłyszałem "zawsze tak robiłem i nic się nie stało". Niestety opryskliwemu pracownikowi trzeba było wytłumaczyć, że robi jedną rzecz całe życie i nawet tego  nie potrafi się nauczyć... a jednak w dodatku się stało. I finalnie jego pracodawca wypłacał mi odszkodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powalla w sedno

3 godziny temu, Birkhof napisał:


Jak będziesz mial dzieci to zaczniesz przecierać.
Mówią producenci jak robic to i tak po swojemu. Nie rozumiem tego - korona z głowy nie spadnie :-)
Mam do czynienia z branża budowlana ostatnio sporo i tam to samo „Panie ja tak zawsze robię i nic się nie dzieje” (jeśli mówi po Polsku bo co drugi to UA emoji1787.png) - kij ze nie wg. Technologii czy nawet praw fizyki 🙂


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Korona nie spadnie. Ja dziele się swoimi spostrzeżeniami. Jak to odbierzesz to już nie moja brocha. 

Tak jak już wspomniałem każdy robi jak uważa i proszę mi to od Januszy nie wyjeżdżać "zawsze tak robiłem i nic się nie stalo". Przeczytaj co napisałem:

Nie przecieram wilgotną MF i nigdy mi nie został osad, nalot, klejące plastiki. Jeżeli tobie się tak dzieje to albo wymywaj albo zmień chemię.

A co do dzieci to już napisałem. Można się spuszczać i płukać płynami antybakteryjnymi... a myślisz że czym są myte podłogi, krzesła i stoliki w przedszkolach/szkołach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=8309]powalla[/mention] w sedno
Korona nie spadnie. Ja dziele się swoimi spostrzeżeniami. Jak to odbierzesz to już nie moja brocha. 
Tak jak już wspomniałem każdy robi jak uważa i proszę mi to od Januszy nie wyjeżdżać "zawsze tak robiłem i nic się nie stalo". Przeczytaj co napisałem:
Nie przecieram wilgotną MF i nigdy mi nie został osad, nalot, klejące plastiki. Jeżeli tobie się tak dzieje to albo wymywaj albo zmień chemię.
A co do dzieci to już napisałem. Można się spuszczać i płukać płynami antybakteryjnymi... a myślisz że czym są myte podłogi, krzesła i stoliki w przedszkolach/szkołach? 

No jasne, każdy zrobi jak będzie chciał. Ale:
To, że jeśli w przedszkolu używają chemii bez atestów czy takiej, która jest szkodliwa to nie oznacza ze mam do tego dokładać cegiełkę dla dzieci swoich czy klientów. Już tak mam że wolę równać w górę niż w dół. A faktem jest ze jeśli chce się coś zmienić to trzeba zacząć od siebie, a nie patrzeć na innych.
Dressingi - zobacz na piktogramy dressingów i apc. Wystarczy wybierać takie które nie maja oznaczeń, że są szkodliwe. Niektóre maja tez właściwości antybakteryjne.
Z tego co wiem to działasz komercyjnie - uwierz, ze niejeden rodzic zwróci uwagę jakbyś mial ulotkę po oddaniu auta ze środek został przygotowany z uwaga o bezpieczeństwo dzieci i preparaty nieszkodliwe - ale to Twój wybór, ja tylko mowie swoje zdanie :-) Każdy sam podejmie decyzje :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 10.02.2019 o 20:21, cleantechco napisał:

Nasz Inside Cleaner nie wymaga wypłukiwania i kosztuje 15zł za 500 ml  🙂
 

I jest pocisk. Nawet w tej nowej niby słabszej wersji. A cena bezkonkurencyjna.

Wczoraj zrobiłem test w pracy i  pozamiatał ! (czyściliśmy plastikowe obudowy od sprzętów agd, więc naprawdę uwalone zacnie).

I tylko problem bo miał być do fury a został w robocie. I muszę zamówić kolejny.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
4 godziny temu, V1RU$ napisał:

I jest pocisk. Nawet w tej nowej niby słabszej wersji. A cena bezkonkurencyjna.

Wczoraj zrobiłem test w pracy i  pozamiatał ! (czyściliśmy plastikowe obudowy od sprzętów agd, więc naprawdę uwalone zacnie).

I tylko problem bo miał być do fury a został w robocie. I muszę zamówić kolejny.

Dobrze wiedzieć, że daje radę 🙂 
tak jak pisaliśmy - mocowo zmiana nie jest taka straszna , cenowo zachęcająco 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.