Skocz do zawartości

Który APC wybrać ?


krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

czytam i nie dowierzam .:shock::roll:

prawda? ale cóż... pozbylem się różnych warstw z deski w ten sposób. potem lekko sh. garage do czyszczenia i na to gtechno c6 mat. aż tak się nie p...ole jak laska z tipsami, jakieś odżywki do martwego plastiku czy skóry itp. cuda - bez przesady

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, kjez napisał:

aż tak się nie p...ole jak laska z tipsami, jakieś odżywki do martwego plastiku czy skóry itp. cuda - bez przesady emoji6.png

Problem w tym... że to forum ludzi którzy p...olą się z plastikami do przesady. Czasem nawet narzędziami przypominającymi patyczki do uszu... ale tam pewnie też się nie p...lisz i paluch idzie w grę :lol: a potem w spodnie...

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym... że to forum ludzi którzy p...olą się z plastikami do przesady. Czasem nawet narzędziami przypominającymi patyczki do uszu... ale tam pewnie też się nie p...lisz i paluch idzie w grę  a potem w spodnie...

czasem to przesada owszem. próżność.
a pędzelkow używam jak trzeba.

ten sposób z palcem to może znasz z praktyki bo ja nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gesiu_15 to napisz coś od siebie jak byś załatwił taki problem jaki opisałem(wiem że używasz Excede APC ale właśnie ten Nielsen może jest powodem złego rozcieńczenia itp ? )....takie pogłoski o wodzie z płynem do naczyń tez słyszałem ale nigdy nie robiłem w taki sposób.

Przed zakupem APC raczej używałem wody z szarym mydłem i porządnie kilka razy różnymi szmatkami i potem dressing.......jednak APC myślałem załatwi sprawę szybciej bo jednak te zabiegi które wcześniej stosowałem zabierały czasu jak i sił  :-)    ...zcieranie powłoki nie bardzo mi się widzi i niemam zamiaru nic mechanicznie robić - to nie Tico bez obrazy dla posiadaczy:-].

Samochód jest ogólnie bardzo zadbany i nawet wewnątrz widać że mało co się różni od fabryki ale dotykając i obcując na co dzień z autem denerwuje mnie fakt tej jakby lepkości plastików.....dressingi pewnie tez krócej trzymają na takiej powłoce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak kjez może i to dobry pomysł z tą IPA.......zraziłem się jednak ostatnio do Tenzi IPA której trochę używałem - w składzie jest chyba tylko <25% alkoholu.....Mam do porównania typowy alkohol izopropylowy 99% i różnica w odtłuszczaniu duża. Na plastiki nie pomyślałem żeby dawać.......spróbuje i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siemano

Jeśli chodzi o SHINY GARAGE Interior Cleaner, to czy oprócz plastików wewnętrznych nadaję się również do oczyszczania plastików zewnętrznych ? Mam Honde Civic i dokładnie chodzi mi o plastikowe nadkola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kuku07 - a dlaczego miałby się nie nadawać ? SG Interior Cleaner jest po prostu sformułowanym i rozcieńczonym do gotowego użycia produktem, mającym być jak najbezpieczniejszym dla tworzyw wewnątrz pojazdu (które najczęściej są delikatniejsze - lakierowane/malowane, gumowane itp. - niż te zewnętrzne). Lepiej jednak kup typowy, skoncentrowany APC - może być tak, że koncentracja i siła czyszcząca Interior Cleanera będzie zbyt słaba, aby dokładnie doczyścić elementy zewnętrzne. Poza tym "normalny" APC wychodzi lepiej w kategorii cena/wydajność, niż gotowy, dedykowany do wnętrz produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ogarnąłem całe forum i myślę, że wybiorę coś z oferty Excede, tylko mają w ofercie trzy rodzaje: bulldozer-do najsilniejszych zabrudzeń, Advanced i All Purpose Cleaner, który z tych trzech możecie polecić ? Zastosowanie, czyszczenie plastików wewnętrznych i zewnętrznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję za odpowiedzi.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy na plastikowe elementy zewnętrzne takie jak zderzaki, lusterka itp. mogę właśnie zastosować wspomniane APC i potem nałożyć KOCH Chemie Nano Magic Plast Care ? Pytam, ponieważ zanim zacząłem zgłębiać swoją wiedzę, jeśli chodzi o kosmetykę aut, wszystkie elementy czy to plastikowe czy nie, po prostu woskowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kuku07 napisał:

Dziękuję za odpowiedzi.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy na plastikowe elementy zewnętrzne takie jak zderzaki, lusterka itp. mogę właśnie zastosować wspomniane APC i potem nałożyć KOCH Chemie Nano Magic Plast Care ? Pytam, ponieważ zanim zacząłem zgłębiać swoją wiedzę, jeśli chodzi o kosmetykę aut, wszystkie elementy czy to plastikowe czy nie, po prostu woskowałem.

Jak najbardziej, popatrz na relacje PSB tam zobaczysz jaką robotę robi APC + pędzelek na zewnątrz (i wewnątrz też). Jak wypłuczesz i osuszysz to potem koch NMPC i go przetrzyj mikrofibrą po kilku minutach (ja robię wszystkie zewnętrzne plastiki a potem je przecieram).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 7.05.2018 o 22:55, Birkhof napisał:

Jak najbardziej, popatrz na relacje PSB tam zobaczysz jaką robotę robi APC + pędzelek na zewnątrz (i wewnątrz też). Jak wypłuczesz i osuszysz to potem koch NMPC i go przetrzyj mikrofibrą po kilku minutach (ja robię wszystkie zewnętrzne plastiki a potem je przecieram).

Mógłbym prosić o link, bo nie mogę znaleźć tych relacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie czy APC tutaj akurat lime od SG mógł z czasem upaść na mocy? Chodzi o to że dostałem auto z jasnym wnętrzem które jest znacznie zatarte w miejscach gdzie ma kontakt z dłońmi i ciałem. Lecę już pędzelkiem 3x raz i stężeniem 1:4 i brud nie schodzi. Wyjechałem że szczotką do skóry dalej nic piana biała a plastik ciemny. Docierając mocno fibra z apc coś tam daje ale to to raczej wynik mechanicznego działania niż apc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kepa416 myślę, że to nie wina APC, tylko materiałów z właśnie jasnym wnętrzem. Na Twoim miejscu na czyimś aucie nie stosowałbym takiego stężenia apc. Z przezorności, nie z oszczędności oczywiście 🙂 
Mam dosłownie taki sam przypadek na Twingo. Tak starym rupieciu. Kierownica jest z jakiegoś plastiku, cholera wie jak to nazwać, w każdym razie nie jest to materiał ani skóra. Widać na niej brud. auto do wywalenia na złom, więc z góry mówię, że był hardcore. Poszło kilka czystych apc. Prócz uszkodzeń i przebarwień na czystych elementach nie zauważyłem zmiany na części "brudnej". Już Ci mówię dlaczego. Brud mógł się weżreć w strukturę danego elementu na tyle mocno, że żadne apc sobie może z tym nie poradzić, bo zwyczajnie jest jakby wtopiony... W moim przypadku pomógł, a właściwie to wiecie... narobił słabego efektu-Papier ścierny. Tylko że oryginalna struktura została dosłownie starta. Wrzuć fotkę jak to wygląda to postaram się odpowiedzieć, czy miałem podobnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kończy mi się Excede Advanced APC które używam od dłuższego czasu. Wcześniej miałem  ADBP Pro i Excede sprawdzał mi się lepiej - pienił się dużo mocniej i super się nim pracowało. Odnosiłem wrażenie że nawet plastiki łapią mniej kurzu po operacji z EA. Teraz chcę kupić coś tańszego i myślę nad: GREEN STAR od Koch'a. Pytanie jak wypada VS. Excede. Domywanie i praca - jak się pieni. Do EA nie potrzebowałem żadnych pianowniczek itp. pędzel załatwiał robotę i było cool.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@V1RU$ jeśli Advanced Ci pasował, a szukasz czegoś tańszego - to z czystym sercem mogę polecić Ci podstawowe APC Excede'a. Oprócz Surfexa od Bilt Hambera jest to drugie moje podstawowe APC. Siłą czyszczenia zaskakuje bardzo pozytywnie, zapach nie duszący, również fajnie się pieni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, ktm950 napisał:

@V1RU$ jeśli Advanced Ci pasował, a szukasz czegoś tańszego - to z czystym sercem mogę polecić Ci podstawowe APC Excede'a. Oprócz Surfexa od Bilt Hambera jest to drugie moje podstawowe APC. Siłą czyszczenia zaskakuje bardzo pozytywnie, zapach nie duszący, również fajnie się pieni. 

Może faktycznie niepotrzebnie kombinuję i szukam nowego i tańszego choć jakaś to nie jest kosmiczna różnica. Excede robiło naprawdę dobrą robotę i vs. ADBL pieniło się dużo mocniej przez co i praca była przyjemniejsza i łatwiejsza. Byłem bardzo zaskoczony efektami. W takim razie nie ma co na siłę kombinować.

Się człowiek naczyta na forum i potem mu takie pomysły przychodzą do głowy.

Informacyjnie dla kogoś to EXCADE Advanced - robiło extra robotę ze szczurami zapuszczonymi, wnękami, silnikami. Byłem i jestem mega zadowolony. Porównanie miałem tylko do ADBL Pro. Nie wiem adbl słabo mi się pienił. A EA bardzo więc pędzelkowanie i syf znikał w oczach. Cena też całkiem dobra. Zapach nie męczący i nie przeszkadzający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.