Skocz do zawartości

Który APC wybrać ?


krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam,

jest to moja pierwsza zabawa z APC. Posiadam zwykłego ADBL i chciałem nim poczyścić komorę silnika. Psikam np na kielichy amortyzatorów, potem rozpracowuję pędzlem, a efekt jest beznadziejny- tzn jest biały matowy nalot. Robię coś źle (słabe stężenie? 1:50 - 60), czy to po prostu trzeba później jakimś qd przejechać?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam APC z ShinyGarage... jest to moje pierwsze APC i sam nie jestem tez jakims profi detailerem ale moje amatorsko-zaawansowane potrzeby ogarnia w 100% i do tego bardzo ladnie pachnie uprzyjemniajac prace....

 

najlepiej sprawdzil sie na jasnych plastikach w lexusie (doly drzwi) okopane od butow po poprzednim wlascicielu... nic innego co mam niechcialo tego zmyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też zamówiłem z ADBL( myślałem nad PRO ale zwykły brałem - nie wiem czy dobrze zrobiłem czy pro się nadaje do czegoś prócz silnika) , wcześniej miałem Z SG i też było bardzo przyjemne w pracy i zapach mega.. Pytanie z tych cukiereczków

 

Jak rozrobić APC od ADBL najlepiej przypuśćmy:

 

1. Do komory Silnika (plastiki itd)

2. Boczki i deska wszystkie przyciski w aucie + pedały i nakładki jakieś tam inne plastikowe

3. Do czego jeszcze mogę użyć? :D Wiem że to do wszystkiego ale tak na chłopski rozum xD bo prócz komory silnika i całego środka chyba tyle? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

czy ktoś z was używał na plastikach w Citroenie C5 z 2010 roku green stara od kocha? Deska jest taka jakby miekka gabka czy coś takiego w kolorze czarnym albo moze nawet bardzo ciemno siwym, planuje dać na początek 1:20 albo nawet wiecej do środka a na wneki 1:10 albo moze mniej nawet. Bede rozrabiał z woda demi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś z was używał na plastikach w Citroenie C5 z 2010 roku green stara od kocha? Deska jest taka jakby miekka gabka czy coś takiego w kolorze czarnym albo moze nawet bardzo ciemno siwym, planuje dać na początek 1:20 albo nawet wiecej do środka a na wneki 1:10 albo moze mniej nawet. Bede rozrabiał z woda demi.

 

Pozdrawiam

 

Może nie na C5 ale stosowałem Koch Green Stara na miękkich plastikach xc60. Jeśli masz jakieś obawy to polecam również FUNKY WITCH YELLOW BROOM - fajny, delikatny, a przy tym skuteczny. Dedykowany do wnętrz. Mimo, że GS pachnie mi całkiem przyjemnie to nawet do pięt nie dorasta cytrynowemu aromatowi Yellow Broom. A jeśli już łączysz czyszczenie cytrynowym YB z jabłuszkowym dressingiem od SG to praca się robi naprawdę mega przyjemna ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś z was używał na plastikach w Citroenie C5 z 2010 roku green stara od kocha? Deska jest taka jakby miekka gabka czy coś takiego w kolorze czarnym albo moze nawet bardzo ciemno siwym, planuje dać na początek 1:20 albo nawet wiecej do środka a na wneki 1:10 albo moze mniej nawet. Bede rozrabiał z woda demi.

 

Pozdrawiam

 

Może nie na C5 ale stosowałem Koch Green Stara na miękkich plastikach xc60. Jeśli masz jakieś obawy to polecam również FUNKY WITCH YELLOW BROOM - fajny, delikatny, a przy tym skuteczny. Dedykowany do wnętrz. Mimo, że GS pachnie mi całkiem przyjemnie to nawet do pięt nie dorasta cytrynowemu aromatowi Yellow Broom. A jeśli już łączysz czyszczenie cytrynowym YB z jabłuszkowym dressingiem od SG to praca się robi naprawdę mega przyjemna ! :)

Dzieki bardzo za odpowiedz zobacze na razie tego kocha a pozniej moze cos dedykowanego do wnetrza. Na poczatek dam jednak moze 1:25 dla spokoju a zawsze mozna zwiekszyc a na to poloze nielsena finesse i zobaczymy co z tego bedzie pozdrawiam

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]strumen[/ref], z tego co pamietam, miałem niezły strach z tą deską. Część deski po kontakcie z wodą/apc zmienia kolor na 'niebieski' i czasem potrzeba nawet godziny az całkowicie odparuje i przywróci swój pierwotny kolor także się nie wystrasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]strumen[/ref], z tego co pamietam, miałem niezły strach z tą deską. Część deski po kontakcie z wodą/apc zmienia kolor na 'niebieski' i czasem potrzeba nawet godziny az całkowicie odparuje i przywróci swój pierwotny kolor także się nie wystrasz :)

Najpierw zobacze gdzies w niewidocznym miejscu zeby jaj nie bylo

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

mam pytanie najprawdopodobniej głupie :/ a mianowicie rozrobiłem dzisiaj kocha w stezeniu 1:25 i wydaje mi się ze chyba jest za słaby bo na mf nie bylo żadnego brudu i do tego słabo się pienił. Spsikałem, wypracowałem pędzelkiem i starłem mf i pozniej druga do sucha i zabardzo nie było różnicy. Jakim sposobem mogę dopasować sobie odpowiednie stęzenie? Po czym będzie widać że jest odpowiednie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli piszesz o Green Starze to masz jak byk, że:

Zastosowanie :

W zależności od zanieczyszczenia:

Zewnętrzne części pojazdu i czyszczenie silnika: 1:5 do 1:30.

Wnętrze pojazdu, tekstylia: 1:10 do 1:20.

Więc próbuj, jeśli do wnętrza, to zrób sobie 1:15 i zobacz jakie będą efekty, jak niewystarczające to odpowiednio zmniejszaj, aż do uzyskania pożądanych rezultatów.

 

Po czym widać, że jest odpowiednie? :o

Po tym, że powierzchnia jest czysta :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Witajcie,

 

mam pytanie najprawdopodobniej głupie :/ a mianowicie rozrobiłem dzisiaj kocha w stezeniu 1:25 i wydaje mi się ze chyba jest za słaby bo na mf nie bylo żadnego brudu i do tego słabo się pienił. Spsikałem, wypracowałem pędzelkiem i starłem mf i pozniej druga do sucha i zabardzo nie było różnicy. Jakim sposobem mogę dopasować sobie odpowiednie stęzenie? Po czym będzie widać że jest odpowiednie?

zwieksz stężenie dolewajac koncentratu . Zobacz 1:20 czy podoła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.