Skocz do zawartości

Który APC wybrać ?


krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie też zastanawiam się który kupić... ale Nielsen jest chyba bardziej wydajny bo do bardzo mocnych zabrudzeń Nielsena rozcieńczamy 1:10 a Megsa 1:4...

 

przy średnich zabrudzeniach Nielsen 1:50 a Megs 1:10...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Używałem do 1:10 max, żadnych niepokojących objawów nie było.

 

Generalnie moim zdaniem Nielsen trochę przesadził ze stężeniami, i takie 1:50 Nielsena jest dużo słabsze niż 1:10 Megsa, mimo że teoretycznie oba są do lekkich zabrudzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Podepnę się pod temat. Po przejrzeniu kilku wątków zakupiłem dziś sobie 1L APC Nielsena, dokładnie Nielsen Cyclone. Słuchajcie, czy faktycznie jest tak jak piszą i do czyszczenia wnętrza rozcieńcza się go w proporcji 1:50, max 1:20? Zdziwiło mnie to bo to mega wydaje w takim razie wychodzi. Poprzednie APC które miałem do wnętrza rozcieńczało się w stosunku 1:4. Wychodzi na to że z tego od Nielsena z setki preparatu przy rozcieńczeniu pośrednim tzn 1:30, dostaję aż 3 litry preparatu. Sporo. Chyba że radzicie w innym stężeniu go rozcieńczać? Czyszczony w środku będzie opel astra G, nie wiem jakie tam są plastiki, czy one są jakieś szczególnie delikatne czy też może większe stężenie im nie zaszkodzi. Nie chcę sobie narobić szkód żeby mi tapicerka wyblakła jak koledze z innego tematu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dizel1982, Valet Pro ma fajne Interior APC do wnętrza. Co prawda jest bardzo delikatne, ale ładnie pachnie i coś tam można nim wyczyścić. ;)

Jak chcesz "prać" tapicerkę APC - to lepiej kup sobie jakiś "Dywanuś"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bym wybrał do arsenału dwa APC. Jedno delikatne do wnętrza , a drugie mocniejsze na zewnątrz.

 

Ostatnio wpadł mi w ręce gotowiec od sonaxa do czyszczenia wnętrza i bardzo przyjemnie się czyściło. Zero zacieków,wysuszania skóry na rękach czy smug. Ani APC megs'a ani Poorboy'a nie udało mi się nigdy rozcieńczyć żeby takie było.

Jak mi się skończy obecny zapas to na zewnątrz wybiorę surfexa a do wnętrza albo Valet Pro albo Duragloss Ultimate Orange.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o APC Koch chemie Green Star na opakowaniu w języku Goethego ( który sprawa mi ogromną trudność:/ ) są dwie wartości

1:5 do silników i 1:80 , czy ktoś może stosował w jakiś innych stężeniach do plastyków zewnętrznych oraz wewnętrznych,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.