Skocz do zawartości

Który APC wybrać ?


krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam APC które mógłbym zastosować wraz z małą pianowniczka. Moj pierwszy wybór padł na APC ADBL PRO, niestety jak wiemy pro oznacza właśnie niskopieniący się specyfik, później zacząłem korzystac z APC Nielsena ale również piana jest "leniwa". Czy APC od KOCH Green to będzie dobry wybór?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, nexx napisał:

Szukam APC które mógłbym zastosować wraz z małą pianowniczka. Moj pierwszy wybór padł na APC ADBL PRO, niestety jak wiemy pro oznacza właśnie niskopieniący się specyfik, później zacząłem korzystac z APC Nielsena ale również piana jest "leniwa". Czy APC od KOCH Green to będzie dobry wybór?
 

Spójrz na testy,sprawdzałem ostatnio APC Gorilla Force od @Good Stuff i dobrze się pieni i domywa a przy tym ma fajny zapach i cenę .Także polecam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem APC zwykłego od Excede i mi pianowniczka przestałą "odbijać" :/:( dosłownie po 150ml gotowego roztworu

Stężenie 1:10 i muszę przyznać ładnie się pieniło no i zapach nie jest jakis nachalny. Co najwazniejsze czyszczenie super 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również moge Ci polecić APC od GS. Zużyłem 1l gotowego roztworu i fajnie mi się z nim pracowało. Piana naprawdę spora, zapach miły, cena również ok ;)
Męczę się trochę z ADBL APC pod jednym względem.. Zapach duszący :/ Może dla niektórych to żaden wyznacznik, ale mi przy dłużej pracy to naprawdę przeszkadza i na bank przy następnym zakupie APC pójdę w innym kierunku

Możesz też śmiało próbować APC od EXCEDE. Mają 3 wersje :good:

myślisz @david2888 ze to wina akurat tego konkretnego APC od Excede? :oNo nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu23 raczej pianowniczka słaba. Te z colourlock ponoć są bardziej wytrzymałe. Nie wieżę żeby chemia tak zniszczyła pianowniczke po pierwszy uzyciu 150ml gotowego roztworu na 1 auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja działam z APC Nielsen Cyclone 1:10 lub trochę mocniejszym (około 60 ml APC + 500 ml wody destylowanej), ładnie pieni na pędzlu ValetPro, atomizer z butelką po jakimś środku od ADBL. Z domywaniem trochę gorzej, ale nie jest źle, mocniejszego stężenia trochę się boję. Plastiki w W211 oraz Touranie doczyszcza, jakichś dziwnych przebarwień nie zauważyłem.

Jak skończę Cyclone'a mam bańkę 5l Surfexa HD, a tam to już 1:8 będę leciał zewnątrz, środek może jakieś 1:10-1:15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎08‎.‎11‎.‎2017 o 14:51, menior napisał:

Ktoś testował nowe APC od SG all around?

Na tym forum nie pyta się o produkty SG.:/ Osobiście uważam że są dużo lepsze od okrzyczanego ADBL który od roku nie potrafi zamówić porządnych butelek i atomizerów.:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ostry2407 napisał:

Na tym forum nie pyta się o produkty SG.:/

To jakiś Fake News jest, czy co?

Śmiało można pytać i ci co maja doświadczenia z ich produktami chętnie podzielą się wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, CoolBreeze napisał:

To jakiś Fake News jest, czy co?

Śmiało można pytać i ci co maja doświadczenia z ich produktami chętnie podzielą się wiedzą.

To dlaczego firmy nie ma w dziale dystrybutorzy.:shock:

Dla mnie produkty SG biją na głowę Adbl. np. szampony,qw,glaze, i do tego butelki super które śmiało można wykorzystać po skończeniu produktu i atomizery porządne które nie walą na wszystkie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, ostry2407 napisał:

Na tym forum nie pyta się o produkty SG.

Ponieważ? Zakazane gdzieś czy jak? :roll:

 

14 minut temu, ostry2407 napisał:

To dlaczego firmy nie ma w dziale dystrybutorzy.:shock:

No widzisz... za krótko jesteś na forum :) Firma była... ale zrezygnowała dlatego sami strzelają sobie w kolano. Oczywiście... sprzedaż kosmetyków nie kończy się na forum KA... ale zawsze to jednak jakaś dodatkowa promocja dla firmy. Teraz masz odpowiedź dlaczego tak mało tu testów itp. Inne firmy dają darmowe próbki, więc pojawiają się testy. SG zrezygnowało z partnerstwa forum, więc jedyne testy jakie się pojawiają to te "sponsorowane" prywatnie.

 

54 minuty temu, ostry2407 napisał:

są dużo lepsze od okrzyczanego ADBL który od roku nie potrafi zamówić porządnych butelek i atomizerów.

Dla mnie akurat ważniejsze są produkty niż opakowania, ale masz rację z butelkami. Tyle, że niebawem pojawią się nowe.

17 minut temu, ostry2407 napisał:

SG biją na głowę Adbl. np. szampony,qw,glaze

Nie mogę się zgodzić. Nie ma firm lepszych i gorszych. Są lepsze i gorsze produkty. Stwierdzanie, że jedna firma jest lepsza od drugiej jest co najmniej nieobiektywne. Jeśli chodzi o QW/QD to akurat produkty ADBLa są jednymi z lepszych na polskim rynku (moja opinia) i tu przechodzimy do kolejnej  kwestii... indywidualne upodobania. Także takim krzyczeniem, że SG jest najwspanialsze niczego się nie osiągnie. Jeśli mają dobre produkty, przedstaw je na forum. Chętnie poczytam testy (obiektywne) produktów których nie mam, a może kupiłbym zamiast tych które się kończą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię tutaj o firmie tylko o produktach. Niestety jak coś się wypuszcza na rynek to oczekujemy dopracowania. Oczywiście zdarzają się wpadki zwarzywszy że adbl zamawia pewnie butelki i atomizery u jakiegoś producenta ale jak dla mnie to właśnie oni strzelają sobie w kolano nie mogąc ogarnąć tematu przez rok. Kupując produkt nie mam zamiaru go przelewać do innego opakowania za które muszę dodatkowo zapłacić bo firma nie może ogarnąć tematu. Sorki lecz prawo rynku jest bezwzględne. I nie krzyczę że SG jest najlepsze na świecie. To właśnie wy krzyczycie że np. adbl , fusso są the best. Tak rodzi się legenda na miarę MOTULA.:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego firmy nie ma w dziale dystrybutorzy.:shock:
Dla mnie produkty SG biją na głowę Adbl. np. szampony,qw,glaze, i do tego butelki super które śmiało można wykorzystać po skończeniu produktu i atomizery porządne które nie walą na wszystkie strony.
Wielu firm nie ma na forum. I jakoś się kula to wszystko do przodu.
SG obecnie nie ma, ale jest sporo informacji o ich produktach.
Tak narzekasz na butle ADBLa, a mi wciąga butelkę od SG D-toxa, ale jakoś nie robię z tego afery - mam na to sposób. Dla mnie liczy się, to co jest w środku i że działa.

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, ostry2407 napisał:

Na tym forum nie pyta się o produkty SG.:/

bawet nie żartuj ;)

58 minut temu, Fredi88 napisał:

więc jedyne testy jakie się pojawiają to te "sponsorowane" prywatnie.

oj tam oj tam ;);););););)

58 minut temu, Fredi88 napisał:

Firma była... ale zrezygnowała

No niestety, tak musiało widocznie być.

Godzinę temu, Fredi88 napisał:

Nie mogę się zgodzić. Nie ma firm lepszych i gorszych. Są lepsze i gorsze produkty.

świeta prawda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ostry2407 napisał:

To właśnie wy krzyczycie

Przepraszam ale kto to jest WY? Ja mogę wypowiadać się za siebie... więc nie ma żadnego WY. Poza tym czytaj ze zrozumieniem bo napisałem już raz... Każda firma ma dobre i złe produkty. Nie powiem, że ADBL jest lepsze od SG. Mogę powiedzieć, że dany produkt jest lepszy lub gorszy jeśli je bezpośrednio porównam. Miałeś wszystkie odpowiedniki ADBL/SG że tak twierdzisz?

7 minut temu, ostry2407 napisał:

Kupując produkt nie mam zamiaru go przelewać do innego opakowania za które muszę dodatkowo zapłacić bo firma nie może ogarnąć tematu

Na dzień dzisiejszy mam koło 18-20 produktów/butelek ADBL. 3 Butelki są wciągnięte, ale nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby butelka nie potrafiła sama stać, lub nie szło produktem pracować. Także poza aspektem wizualnym, u mnie problemu nie widzę.

10 minut temu, ostry2407 napisał:

fusso są the best

fusso też się oberwało? Za co? Tak, to świetny wosk czy tego chcesz czy nie :) Tak jak Colli 476 i inne na zimę jest po prostu świetny. Nie ma lekarstwa na wszystko. Ten wosk ma zabezpieczać na zimę. Robi to bardzo dobrze więc gdzie widzisz problem? Chcesz mega połysk weź King of Glossa, lub woski konkursowe. Ale te poleżą miesiąc w porywach półtora. Wszystko ma wady i zalety. A jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego :)

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj robiłem test apc od koch chemie green star i doszedłem do wniosku że stężenie 1:10 czy 1:25 tak samo czyści, wystarczy że środek o słabszym stężeniu zostawimy dłużej na czyszczonyn elemencie . Jeśli komuś zależy na szybkości, to robi mocne stężenie a jeśli bawi się, dokładnie pucuje bez pośpiechu to robi słabsze stężenie, srodek ma czas na reakcję a przy okazji nie uszkodzi niczego jak dłużej leży. I chyba będę robić słabsze stężenie, po pracuje na większym obszarze a następnie zmyje chemię ... bardziej mi to odpowiada niż psikanie i scieranie...

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2017 o 17:58, ostry2407 napisał:

Nie mówię tutaj o firmie tylko o produktach. Niestety jak coś się wypuszcza na rynek to oczekujemy dopracowania. Oczywiście zdarzają się wpadki zwarzywszy że adbl zamawia pewnie butelki i atomizery u jakiegoś producenta ale jak dla mnie to właśnie oni strzelają sobie w kolano nie mogąc ogarnąć tematu przez rok. Kupując produkt nie mam zamiaru go przelewać do innego opakowania za które muszę dodatkowo zapłacić bo firma nie może ogarnąć tematu. Sorki lecz prawo rynku jest bezwzględne. I nie krzyczę że SG jest najlepsze na świecie. To właśnie wy krzyczycie że np. adbl , fusso są the best. Tak rodzi się legenda na miarę MOTULA.:lol:

Tytułem zakończenia offtopu - każdy ma swoje indywidualne upodobania. Ale co do "dopracowania" produktów, to trochę Cię poniosło. Szkoda, że te posty sprzed kilku lat nie przetrwały, ale swego czasu nikt nie zostawiał tu na forum suchej nitki na SG, właśnie z powodu wprowadzania do sprzedaży - nazwijmy to "niedopracowanych" produktów, które robiły ludziom kuku na lakierach, traciły kolory, konsystencję i właściwości. Było tego sporo (Tar&Glue, Iron Off v1 v2 v3 v4, Jet Black, Beads Spray Wax itp itd.), a "testerami" WERSJI FINALNYCH byli niestety nieświadomi użytkownicy. Jakoś nie przypominam sobie, żeby ADBL wprowadził kiedykolwiek jakiś bubel, bez gruntownych i długoterminowych testów. Pozdrawiam.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 5/15/2017 o 09:38, cagmyjnia napisał:
Apc pro od adbl stężenie 1:20... Za mocne? Na to położyłem funky wich mms i nie zmieniło się nic
 

 MOD: NIE CYTUJ ZDJEC
 

A produkt ci nie wyschnal na tym elemencie że tak się zrobiło ? Zastanawiam się czy kupić pro czy zwykle

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchajcie kupiłem na wypróbowanie apc firmy Premo - Top Cleaner. Stosuje się to na zewnątrz przy użyciu mycia auta parą spryskujac wcześniej przed parowaniem lakier. Ale również podobno można tym pracować w środku. Zalecane stężenie 1do10. Z tym że producent podaje że jest to produkt alkaliczny. Szukając u innych producentów apc nie znalazłem czegoś takiego w opisie. Czy to jest bezpieczne dla plastików wewnętrznych??

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy używacie APC bezpośrednio na brudne elementy czy wcześniej używacie np. wody z szamponem lub innym specyfikiem ?

Ja kupiłem swego czasu w ciemno ale polecane tu na forum NIELSEN Cyclone i szczerze pomimo rożnych stężeń mam na mytych plastikach/kokpicie lekko klejącą warstwę.

Nie palę w samochodzie, samochód nie robi jako taxówka że cały czas ktoś w nim jest a jednak wszelkie plastiki dość ciężko domyć do stanu neutralnego czyli całkowicie czystego "bez warstw brudu"
Podobnie mam w innym samochodzie heh. Kupiłem APC żeby używać dedykowanego preparatu do takich spraw...wcześniej sobie inaczej radziłem i używałem bardziej uniwersalnych środków......doradźcie, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.