Skocz do zawartości

VALETpro Orange Pre-Wash


firmek

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie jak sprawdza sie Orange Pre-Wash i jak wypada w porownaniu do pH Neutral Snow Foam?

Piana aktywna wiadomo, ze ma usunac mocny brud i dobrze gdy jest zastosowana przed calym procesem. Ale gdy auto jest juz zabezpieczone to czy warto bawic sie pre-washem przed myciem gabka - zakladajac, ze auto splukujemy najpierw cisnieniowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdy auto jest juz zabezpieczone to czy warto bawic sie pre-washem przed myciem gabka - zakladajac, ze auto splukujemy najpierw cisnieniowo?

to chyba najwięcej zależy od tego jak bardzo brudne jest auto..

Mógłby ktoś porównać oba te produkty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

ValetPRO pH Neutral Snow Foam ma zbalansowane pH równe 7, Orange Pre-Wash ma pH na poziomie 9,5 - obie nie zawierą żrącego NaOH. Producent podaje, że obie są bezpieczne dla wosków - nie testowaliśmy Orange Pre - Wash pod tym względem jeszcze.

 

Orange Pre-Wash jest silniejszą pianą aktywną w stosunku do pH Neutral, ma wysoką zawartość olejków ze skórki pomarańczy (zgodnie z kartą charakterystyki 10-30%), które są skutecznym, naturalnym rozpuszczalnikiem. Dzięki temu ma większe zdolności czyszczące względem pH Neutral Snow Foam. Orange Pre-Wash zawiera również wysokie ilości łagodnych środków pieniąco-zwilżająco-myjących (10-30%) (podobnie jak pH Neutral, z tym że innych, trochę mocniejszych).

 

Orange Pre-Wash szybciej wysycha po nałożeniu na auto (ze względu na olejki cytrusowe). Zalecane rozcieńczenia to dla Orange Pre-Wash:

- 1:5 (ciężkie zabrudzenia)

- 1:10 (lekkie zabrudzenia)

 

dla pH Neutral Snow Foam:

- od 1:25 do 1:15 w zależności od stopnia zabrudzenia

 

Niedawno Clean Your Car zrobił nieoficjalną recenzję Orange Pre-Wash na DW:

http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... p?t=200198

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EXCEDE, mam takie pytanie, która z pian ValetPRO najlepiej ,,pianowałaby" lub była najlepsza do ręcznego opryskiwacza. Mam taki pomysł;-), aby używać jej na myjni samoobsługowej, tzn. najpierw użyć piany ValetPRO z opryskiwacza ręcznego, a później spłukać pod ciśnieniem wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EXCEDE, mam takie pytanie, która z pian ValetPRO najlepiej ,,pianowałaby" lub była najlepsza do ręcznego opryskiwacza
Tak sobie zgaduje, ze roznicy pewnie nie bedzie duzej, chociaz phNeutral uzywa sie w wiekszych stezeniach wiec moze i piana bedzie gesciejsza :idea: . Bardziej kierowal bym sie jednak przeznaczeniem, tzn wiadomo, ze Combo to standardowa mocna piana, pytanie czego uzywac - phNeutral czy pre-wash i czy ma to sens w przypadku zabezpieczonego auta. Jak na razie, przynajmniej z opisu wyglada, ze phNeutral bedzie bezpieczniejszy dla wosku.

 

[ Dodano: 25 Styczeń 2011, 12:17 ]

Niedawno Clean Your Car zrobił nieoficjalną recenzję Orange Pre-Wash na DW:

http://www.detailingworld...ad.php?t=200198

Z tej recenzji wynika, ze srodek dobrze sie spisuje z powierzonego mu zadania, na upartego mozna bylo by darowac sobie mycie gabka, ewentualnie przed myciem zostalo juz bardzo malo brudu, raczej "film" niz upaprane auto.

 

[ Dodano: 25 Styczeń 2011, 12:28 ]

MetalMagnes, w linku podanym przez EXCEDE, znajduje sie odpowiedz na Twoje pytanie:

Forgot to add it also works great in a pressure sprayer or hand held spray bottle just as a pre soak if you aren't using it through a lance. Obviosuly it doesn't look as impressive but works well.

 

It softens the dirt up beautifully and then in summer doubles up as a really nice product for removing bugs etc.

 

Tutaj wiecej na temat porownania ph Neutral Snow Form i Orange Pre-Wash:

My personal prefferance is pH neutral snow foam it the product i alway pick up.

 

Orange PRE wash is made from orange peel oil. This is effectively a nautral solvent. The pH value from memory is about 10. You can check on the MSDS sheets available on our website. It is also blend with a soap solution which makes orange pre wash quite foamy. The cleaning comes from the orange oil which is quite peniterive. Orange Pre wash is a good cleaner it removes bird much with ease and general grime. One draw back is this product drys quickly due to the orange oil, When the product dry out it impacts to cleaning ability and should not be alowed to dry. We are currently looking at re formulating this product to make some improvements. What i want to do is reduce the orange oil content (the natrual sovent) but increase with some mild alkiline cleaners. So the clean comes more from the alkilines and the orange oil is use purely for peniterive purposes. This should impove the cleaning ability of the product. We are currently trialing new formulation on this.

 

pH neutral snow foam however is very well balanced it 100% safe even when used neat. It dilute futher so is better value for money. On general grime pH neutral cleans better via a pump sprayer. (orange pre wash deals with bird muck much better). pH neutral when used in stronge solutions like 1:5 is great on bugs. pH neutral will make the least impact on a wax making wax/sealants last longer.

 

pH neutral gets my vote every time.

 

Wash with Posiedons and waxes last longer.

Czyli pH Neutral wydaje sie byc rozwiazaniem bezpieczniejszym dla LSP, do tego nawet przy wiekszych proporcjach pozostaje nieszkodliwy - co jest chyba kolejnum plusem w przypadku uzycia z opryskiwaczem recznym - mozna uzyc wiekszej ilosci w celu uzyskania gestszej piany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Taki Orange-Pre Wash nadawał by się jako ekwiwalent APC do mycia wnęk i innych zakamarków,w ręcznym opryskiwaczu ?

 

Myślę, że nadawał by się, ale nie mam pewności jak w praktyce by to wyszło :o .

Na pewno lepiej sprawdzał by się tu dedykowany APC, szczególnie na ciężkie zabrudzenia.

 

Kiedyś próbowałem wyczyścić podobnie wnęki za pomocą pH Neutral Snow Foam, ale musiałem dodać APC, bo była za słaba na ciężkie, tłuste zabrudzenia (mówię o wnękach drzwii, gdzie było trochę zacieków po płynach konserwujących).

Natomiast bardzo dobrze myje mi się nadkola gdzie zbiera się dużo brudu i soli, zawsze jak pianuję auto pianownicą, pianuję również nadkola, i do regularnego stosowania obie piany bardzo dobrze się tam sprawdzają.

 

EXCEDE, mam takie pytanie, która z pian ValetPRO najlepiej ,,pianowałaby" lub była najlepsza do ręcznego opryskiwacza.

 

Wszystkie ładnie się pienią, ale wg mojego odczucia pH Neutral najbardziej. Z kolei Orange Pre-Wash ma mocniejszą siłę mycia od pH Neutral. Najmocniejsza jest Snow Foam Combo, ale jej pH wynosi 13. Combo w przeciwieństwie do wielu tanich pian nie jest żrąca, rozcieńcza się ją do 1:20.

 

Wiadomo,że piana z opryskiwacza nie będzie tak gęsta jak z pianownicy. Osobiście używałbym pH Neutrala.

 

Mam taki pomysł;-), aby używać jej na myjni samoobsługowej, tzn. najpierw użyć piany ValetPRO z opryskiwacza ręcznego, a później spłukać pod ciśnieniem wodą.

Myślę, że pomysł bardzo dobry, jak bym nie miał miejsca do mycia auta sam bym tak robił ;) Lepsze to niż chemia niewiadomego składu na myjce ;)

 

[ Dodano: 25 Styczeń 2011, 13:42 ]

Evo, jak transport z ValetPRO dotrze do Polski to porównam Orange Pre-Wash do APC w opryskiwaczu na wnęki i zakamarki w aucie, bo na razie skończyło nam się opakowanie Orange Pre-Washa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, iż mam troszkę doświadczenia ze wszystkimi produktami wyżej wymienionymi to pozwolę sobie dodać kilka konkretnych, subiektywnych uwag od siebie.

 

Orange Pre-Wash - w mocnym stężeniu - woski wręcz spływają z auta. 1:5-1:8. (Przynajmniej mi spłynął ;) ) Należy unikać zasychania przy wysokich temperaturach, bo ma tendencje do pozostawiania zacieków. (powyżej 28 stopni, cień) Posiada intensywne właściwości czyszczące.

Zapach - trochę trąci aromatem do ciasta, ale chemik wykręca nosa.

 

VP pH Neutral - używam najczęściej. Trzymam się stężeń 1:12-1:20 przy użyciu opryskiwacza. Zapach na plus - niezidentyfikowany, zapadający w pamieć. Pianka całkiem całkiem, ale jak wiadomo wszystko kwestia pianownicy ;)

W porównaniu do Snow FOAM COMBO -piana trochę mniej obfita, ale wystarczająca. O woni nie wspomnę, bo Combo wręcz bije po nozdrzach.

Do mycia wnęk, nadkoli i progów jest ok, ale wyłącznie w połączeniu ze szczotką. (samym ciśnieniem myjki standardowej wiele się nie zdziała, ale tu i nie jedno APC wymaga ingerencji szczoty - piszę o niezabezpieczonych uprzednio powierzchniach).

 

Moja rada:

 

Nie kupuj Orange PreWash. Lepiej zakupić pianę pH Neutral do stosowania przy myciu i jakieś APC do cięższych przypadków. Ale to tylko moje zdanie, zrobisz jak zechcesz ;) Nalepiej wypróbuj 1L opakowanie - zobaczysz co i jak...

 

mozna uzyc wiekszej ilosci w celu uzyskania gestszej piany.

 

To tak nie działa 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SJake, dzieki :good:

Moja rada

 

Nie kupuj Orange PreWash. Lepiej zakupić pianę pH Neutral do stosowania przy myciu i jakieś APC do cięższych przypadków. Ale to tylko moje zdanie, zrobisz jak zechcesz ;) Nalepiej wypróbuj 1L opakowanie - zobaczysz co i jak...

1L piany ktora bedzie stosowana jako pre-wash przy kazdym myciu to jednak troche malo - starczy max na 10 myc. APC tez jakos szybko mi schodzi. Pozatym 1l opakowania wydaja sie malo ekonomiczne. Dieki podpowiedziom raczej juz wiem co wybrac:

1L Valet Pro snoam foam combo - do uzytku przed kazdym pelnym procesem, 5L pH neutral snow foam - do uzytku przed kazdym myciem, 3,8l Megs APC - kola, silnik, roznego rodzaju zakamarki, tapicerka.

 

VP pH Neutral - używam najczęściej. Trzymam się stężeń 1:12-1:20 przy użyciu opryskiwacza
Jakis specjalny opryskiwacz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis specjalny opryskiwacz?

 

Ja używam zwykłego Kwazar Orion PRO 6L.

Do pienienia ręcznego na bezdotykówkach GLORIA FM 10

Przy zabawach z myjką - pianownicy z alledrogo ;)

 

Pozatym 1l opakowania wydaja sie malo ekonomiczne.
.

 

To prawda - ale z drugiej strony jak kupisz i nie przypasuje to leży bańka bezużytecznie.

Mam kilka takich kwiatków, które używam rzadko i chyba będę musiał pomyśleć wkrótce nad wyprzedażą. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SJake, czy z tych trzech pian któraś domyje auto bez dotykania rękawicom czy szczotkom

tdi, to zależy od wielu czynników:

- jak bardzo brudne masz auto,

- temperatury wody

- jak silnego strumienia używasz do spłukiwania,

- konsystencja piany - czyli przede wszystkim jakość pianownicy.

 

Ogólnie to piany pomagają domyć auto przed przystąpieniem do "szamponowania", a efektywne mycie "bezdotykowe" raczej nie istnieje.

Możesz pokusić się o umycie auta czymś bardziej agresywnym niż wyżej wymienione, ale wtedy należy uważać na uszczelki, chromy, aluminium itd.

 

Pewne jest jedno - BEZ Piany wyniki są gorsze. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzięki uprzejmości Daniela z EXCEDE, miałem możliwość wypróbowania wszystkich 3 pian ValetPRO :) Dostałem próbki PH Neutral Snow Foam, Snow Foam Combo i Orange Pre-wash po około 100 ml każda :)

http://www.excede.pl/valetpro-ph-neutra ... l-p32.html

http://www.excede.pl/valetpro-snow-foam ... l-p38.html

http://www.excede.pl/valetpro-orange-pr ... l-p31.html

Piany rozrobiłem w opryskiwaczu ręcznym, w proporcjach zalecanych (maksymalne rozcieńczenie) przez producenta. Auto nie było myte od października. Pojechałem na myjnię samoobsługową. Na piersze mycie poszła PH Neutral Snow Foam. Na drugie (po 2 tygodniach i 600 km trasy) Snow Foam Combo, Orange Pre-wash. We wszystkich przypadkach auto najpierw zostało spryskane z opryskiwacza (z dołu do góry) i następnie spłukane wodą demineralizowaną pod ciśnieniem (rówież z dołu do góry). Przy użyciu opryskiwacza piana była rzadka, ale była :) W przypadku wszystkich 3 pian była taka sama. Brud wyraźnie zaczął puszczać i spływać - szczególnie było to widoczne w dolnych partiach, na felgach, nadkolach. Przy opłukiwaniu auta wyraźnie było widać brudną pianę i brudne kałuże pod autem.

Podsumowując: na pewno grubszy brud i piach został usunięte i jest to wielka pomoc przed właściwym myciem auta wodą z szamponem na 2 wiadra. Na pewno lepszy efekt uzyskałbym, gdybym zastosował maksymalne stężenie środka. Niestety miałem mało środka i musiałem rozcieńczać oszczędnie. Myślę, że aktywna piana może nas bardzo wspomóc w myciu, gdy zastosujemy maksymalne stężenie i gdy nie zależy nam na utrzymaniu wosku. Ja przynajmniej do tego celu będę ją stosował i w przyszłym sezonie zakupię 5l baniaczek ;)

Porównując wszystkie 3 piany nie doszukałem się istotnej różnicy w efektywności mycia. Jaką byście nie kupili będziecie zadowoleni! :) Mnie najbardziej przypadła do gustu Orange Pre-wash, ze względu na zapach ;) Będę się jeszcze zastanawiał nad PH Neutral Snow Foam, też o bardzo przyjemnym, trudnym do określenia zapachu. Pianę tę można rozrabiać w cieplejszej wodzie niż Orange Pre-wash. Natomiast Snow Foam Combo ma chemiczny zapach, ale jeśli to nie przeszkadza ;) Za to nadrabia ceną :)

 

Dla porównania wczoraj umyłem auto chemią na myjni. Najpierw gorąca woda z proszkiem a potem płukanie wodą demineralizowaną. Niestety auto było o wiele gorzej domyte, ponadto na dachu jest pełno plam ,,z kurzu". Dziwne, bo przecież działałem gorącą wodą z proszkiem pod ciśnieniem, a więc efektywność mycia powinna być 100 razy lepsza niż w przypadku użycia opryskiwacza z chemią i ciepłą wodą. To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że na myjniach stosują słabą chemią, albo nie trzymają odpowiedniego stężenia? :o:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies juz pisalem o phNeutral. Mysle, ze naprawde warto. Bardzo wspomaga proces mycia ale co wazniejsze zmniejsza ryzyko powstania rys - po prostu na lakierze zostaje mniej brudu na ktory musimy zadzialac mechanicznie - myjac recznie. Roznica brudu ktory zchodzi przy pomocy samej wody na myjce cisnieniowej z wczesniejszym namoczeniem phNeutral i bez namaczania jest na prawde kolosalna!

Piany nie trzeba tez uzywac za kazdym razem, nie widze sensu pianowania zakurzonego auta. Co innego jesli jezdzilismy po deszczu i na lakierze zebralo sie sporo przyschnietego brudu.

Inna sprawa to opryskiwacz. Piana jest fajna, tzn wyglada bajerancko ale z recznego opryskiwacza dzialala lepiej z zwykla koncowka - nie spieniajaca. Chociaz tutaj nalezy sie pewne wyjasnienie. Spieniajaca koncowka ktora mam to taka jak od Kwazara i niestety trudno nia pokryc rownomiernie cale auto. Sytuacja przedstawiala by sie na pewno inaczej z koncowka ktora natryskuje plaski strumien - jak w przypadku Glorii. W kazdym razie zwykly opryskiwacz nie robiacy piany dal rade.

Co do wyboru srodkow, to sam dlugo zastanawialem sie co kupic z phNeutral, Orange, SnowFoam. Wybralem phNeutral do mycia nawoskowanego auta - teretycznie jest mniej szkodliwa dla wosku niz orange (ktory za to powinien lepiej dzialac) i SnowFoam do mycia przed calym procesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez używam piany , ale tylko w sytuacjach gdzie mam przyschnięty brud , do jego usunięcia stosuję kwazara i piany phneutral , daje spokojnie rade . Jestem z tego zestawu zadowolony ( trochę szkoda było mi kasy na Glorię ) bo na myjniach bezdotykowych często miałem problemy z domyciem . Teraz już nie .

Firmek , mówisz by stosować normalna dysze zamiast spieniającej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pian-prewahsów VP to temat chyba już wyczerpany jeśli chodzi o polemikę.

Przydałoby się więcej fotorelacji.

 

Ja ostatnimi czasy "jaram się" MagiFoam - siedzi grzecznie na aucie ze 20 minut. Właściwości czyszczące przyzwoite, a i wosk ma się dobrze po niej całkiem dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yacek _b, jesli masz kwazara to masz i zwykla dysze wiec spokojnie mozesz sprobowac. Mi w tej bialej koncowce spieniajacej irytuje, ze strasznie roztrzepuje piane. Inna sprawa, ze wydaje mi sie ze rzadka piana splywa szybciej niz po prostu opryskanie bez spieniania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam,

chciałbym odświeżyć wątek. Trochę zostało powiedziane tutaj o nakładaniu pre-wash opryskiwaczem ręcznym ale nurtuje mnie dalej temat, ponieważ zależałoby mi na tym aby nanieść produkt nie tworząc piany, po prostu je opryskać. Może ktoś podać stężenie jakie zrobić aby pre-wash był skuteczny? Jestem kompletnym amatorem jeśli chodzi o chemię auto detajlingową i nie wiem zbytnio jaki produkt by się do tego nadawał. Wiem że jakiś o neutralnym ph żeby nie zmywał tak wosku. Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat VP CPW nie urzekł mnie. Wymęczyłem 5 litrowe opakowanie (coś tam jeszcze mi zostało) i więcej go nie zakupię. Moim zdaniem jest zbyt delikatny - działanie jest takie nijakie. BH AF dotąd nie używałem, jednak z większości opinii wynika, że jest to produkt skuteczny w działaniu (tak, jak większość produktów z gamy BH).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybkie odpowiedzi:) Bardzo mi to pomogło. Znalazłem nawet specjalistyczny test tego produktu i gościu zachwala bardziej oprysk zwykłym opryskiwaczem ogrodowym. Skutek ten sam a dużo oszczędniej. Jak ktoś chce poczytać to zapraszam pod link  https://translate.google.pl/translate?sl=en&tl=pl&js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.detailingworld.co.uk%2Fforum%2Fshowthread.php%3Ft%3D400542&edit-text= Jeszcze pytanko. Czy ten Bilt Hamber Auto Foam ma neutralne ph? Jest Bezpieczny dla wosku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto foam nie ma neutralnego pH - jest zasadowe. Dobrze domywa, ale przy 50 ml/litr z czasem podjada lsp. Oczywiście nie ściągnie wosku zimowego po 3 czy 4 użyciach, ale z czasem widać osłabienie - szczególnie przy woskach konkursowych i letnich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.