Skocz do zawartości

Stara naklejka czym i jak ją usunąć


m911

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z naklejką a dokładniej niechce ona się odkleić... są takie mikropęknięcia na niej, próbowałem acetonem, rozpuszczalnikiem nitro ale nie pomaga, macie jakieś sposoby na usuwanie starych naklejek ? Dodam że naklejka chyba jest już bardzo długo - na oko wygląda na jakieś 10 - 15 lat, a jeszcze do tego gdy mocniej próbuje ją zetrzeć nitro odchodzi razem z lakierem. Próbowałem już opalarką podgrzewać lecz bez efektu.

 

 

fotki naklejki:

 

100145817.th.jpg

 

100145918.th.jpg

 

100146019.th.jpg

 

 

wdzięczny bym był za pomoc w rozwiązaniu problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderator

Skoro podgrzanie opalarką nie pomaga a rozpuszczalnikiem złazi razem z lakierem to chyba się ta nalepka przez te lata wżarła w lakier i razem z nim odejdzie...

Może ja papierem wodnym potraktować i potem wypolerować zmatowiony obszar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emp, nie widzę w ofercie Daerg specyfiku o nazwie

DECABIT

Bardzo dobrym środkiem do usuwania śladów po kleju jest jest płyn firmy Carvalet "do usuwania smoły i kleju". Ale czy ruszy tak stare i zaschnięte ślady :? Spróbuj może najpierw "zmiękczyć" naftą .Ale z tego co widzę to i tak będzie kupa bo już poodłaziło z lakierem wiec jeśli nawet dałoby się to usunąć to zaprawkować trzeba bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m911, ja u siebie w Oplu w tamtym roku odklejałem naklejkę PL (wiadomo o co kaman), która siedziała tam najprawdopodobniej od '98 i właśnie Carvalet "do usuwania smoły i kleju" mi bardzo pomógł. Tylko trzeba było dość długo czekać i non stop dziadostwo namaczać tymże środkiem.

 

Ale skoro już odeszło to... :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CarValet i plastykowa szpachelka albo karta kredytowa i musi zejść. Jestem w trakcie usuwania listew bocznych z drzwi. Klej rozpuszcza od razu, nieco gorzej jest jeśli na kleju pozostało trochę pianki z taśmy albo rdza z listwy. Do tego trzeba użyć czegoś co nie podrapie lakieru a zdrapie rdzę i pozostałościami taśmy. Trochę czasu i wygląda jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 lata później...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.