Skocz do zawartości

Meguiar's Ultimate Compound


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, gokart napisał:

Zestaw Meguiar's Ultimate Compound & Tri Color kupiony.Teraz pytanie jak zabrać się za pracę. Myjemy auto suszymy, i rozumiem nakładamy pastę na żółtą część i polerujemy ? Jak długo 5 minut, godzinę, mocno dociskamy czy delikatnie ?  Po tym zabiegu lakier nie będzie matowy ? 

Polerujesz do momentu aż poczujesz, że wypracowałeś produkt.

Jak za długo to będziesz robił możliwe że poczujesz opór pod ręką i gąbka zacznie skrzypieć.

Po przetarciu fibrą nakładasz ponownie i polerujesz.

Docisk mocniejszy ale z umiarem.

Nie będzie nic matowe, to nie papier ścierny. Może jeszcze zyskać na połysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam,
czy mając Ultimate compound + Tricolor zdziałam cokolwiek ręcznie na lakierze w Mazdzie 6 GH? Lakier nie ma głębokich rys, jedynie pod światło widać ryski prawdopodobnie po szczotce od myjni....
Maciek
Zdziałasz ,tylko trzeba tym trochę popracować

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, maciekelga napisał:

Witam,

czy mając Ultimate compound + Tricolor zdziałam cokolwiek ręcznie na lakierze w Mazdzie 6 GH? Lakier nie ma głębokich rys, jedynie pod światło widać ryski prawdopodobnie po szczotce od myjni....

Maciek

Testowałem taki zestaw dzisiaj na swojej Mazdzie 6 GH - powiem szczerze, ręcznie to się można zajechać. Coś tam udało mi się usunąć, ale 10 minut polerowania jednego małego miejsca pozwoliło usunąć lekkie ryski, dosłownie mikroskopijne. Trochę większe zarysowania, ale według mnie spokojnie do ogarnięcia tą pastą, prawie w ogóle nie drgnęły. Dlatego tak jak już było to tutaj opisywane, maszyna DA i do boju 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2018 o 22:51, maciekelga napisał:

Dzięki, ręcznie odpuszczam, nie będzie i tak aż tak wielkiego efektu 😉

 

A co z Meguiar's DA Power System? Do odświeżenia auta da rade?

Nie używałem ale raczej ma słabe opinie. Poszukaj jakieś lepszej używki typowej maszyny DA, którą później odsprzedasz prawie za te same pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2018 o 09:07, maciekelga napisał:

czy mając Ultimate compound + Tricolor zdziałam cokolwiek ręcznie na lakierze w Mazdzie 6 GH? Lakier nie ma głębokich rys, jedynie pod światło widać ryski prawdopodobnie po szczotce od myjni...

Mi osobiście udało się usunąć hologramy na twardym lakierze. Żółta strona tricolora i jazda, po sporym wysiłku fizycznym hologramy zniknęły. Niestety w miarę zmęczenia było widać, że gdzie niegdzie przegapiłem jakiś fragment i operację musiałem powtarzać na danych obszarach. Efekt uzyskałem zadawalający bo zniknęły hologramy ale do końca dnia już nie tykałem się żadnej roboty fizycznej 😄 Tak więc myślę, że jakbyś się uparł to poprawisz trochę wygląd lakieru, tak czy inaczej trochę szkoda czasu. Jeśli zamierzasz dalej zgłębiać temat detailingu to zakup polerki i tak cię czeka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maciekelga napisał:

Dzięki,

chyba jednak zainwestuję w podstawową maszynę DA - Bass BP-5117, do delikatnych korekt raz na jakiś czas, nakładania cleanerów itp wystarczy. Pytanie czy do takiego odświeżenia lakieru maszyną DA stosować Ultimate compound czy coś innego?

Jeżeli już posiadasz Meg UC to na początek wystarczy do one-step. W połączeniu z DA świetny produkt dla początkujących.

Zamiast UC do jednoetapowej korekty możesz wybrać też inną pastę polishową. Sonax Perfect Finish, Koch chemie f5, scholl s20 itd..

Jeżeli trafia sie twardsze lakiery trzeba będzie zrobić korektę wieloetapową. Wtedy wybrać np paste mocniej tnącą a później wykańczającą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie ale chyba robie błąd w technice ręcznego polerowania.

Nakładam padem typu "German 3 color chlebek" strona czarną czyli twardą.

Wsmarowuje Megsa UC kolistymi ruchami.

I po zaschnięciu dokładam się dobrą jakościowo mikrofibrą.

 

A ni ejest tak że trzeba to przyciskać i dopolerowywać padem jak nakładam?

Bo efekt taki sobie. Oczywiście wszystkie auta to vw (brazowy, beżowy i srebrny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Hubee napisał:

To nie ma zaschnac, paste sie wypracowuje i nie kolistymi ruchami, a prostymi.

ale kołek ze mnie. to wcieram aplikatorem od nałożenie aż mi się znudzi a później przecieram mikrofibrą i dopiero widzę efekt ?

A glazik typu Porboys Black Hole tez tym padem i taka sama technika ze zapytam przy okazji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.