Skocz do zawartości

Meguiar's Ultimate Compound


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj miałem okazje popracować sobie z UC i tricolorem na Passacie i powiem szczerze, że po 3 godzinach zrobiłem maskę i dach. Hologramy znikły, drobne rysy też, ale to co jest głębsze to niestety trzeba brać cięższą artylerię bo ręcznie to się idzie zajechać. Także jak ktoś się będzie zastanawiał nad robieniem auta z VAG'a to niech organizuje rotację albo DA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
2 godziny temu, Maniek_ napisał:

Dzisiaj miałem okazje popracować sobie z UC i tricolorem na Passacie

Napisz proszę jaki to Passat - który rocznik? Mówiąc szczerze trochę łatwo Ci poszło ;) jeśli w 3 godz. zrobiłeś maskę i dach.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
49 minut temu, kecav napisał:

Napisz proszę jaki to Passat - który rocznik? Mówiąc szczerze trochę łatwo Ci poszło ;) jeśli w 3 godz. zrobiłeś maskę i dach.

:D:D Zastanawiam się czy w informacjach profilowych forumowiczów, nie powinniśmy dodać "obwód bicepsa":o

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto to Passat b5fl '02. Nie mam dobrego aparatu, który by dokładnie pokazał jak to wygląda, ale jakieś zdjęcie zrobiłem nie 50/50, a 75/25 maski

250i2c8.jpg

Pasek nie był mocno zapuszczony bo dbam zawsze o auta, ale dopiero przy nim dwa wiadra, dobra chemia i robota wg przykazań ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
9 minut temu, wiggly napisał:

Szybkie pytanko. Lepszy będzie czerwony NAT czy One step pad od Royala do UC na DA Bass? Priorytet - szybkie odświeżenie i co by biedy nie narobić. Skłaniam się ku NAT-owi z racji dostępności w kilku rozmiarach. 

Nie wiem jak twardy masz lakier.

czerwonego miękkiego nata to nawet nie zaprzęgałem do UC, na czerwonym czasami tylko antihologramem robiłem delikane pieszczenie :)

One step royal jest twardszy od czerwonego nat. 

 

UC na twardych lakierach robiłem na średnim żółtym nacie, one stepie royala i twardym białym nacie. Żaden bałaganu nie narobił na DA.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ghost napisał:

Nie wiem jak twardy masz lakier.

czerwonego miękkiego nata to nawet nie zaprzęgałem do UC, na czerwonym czasami tylko antihologramem robiłem delikane pieszczenie :)

One step royal jest twardszy od czerwonego nat. 

 

UC na twardych lakierach robiłem na średnim żółtym nacie, one stepie royala i twardym białym nacie. Żaden bałaganu nie narobił na DA.

Wg. rozpiski dot. twardości lakieru http://www.polishedbliss.co.uk/acatalog/pdfs/painthardness.pdf, Vauxhall czyli de facto Opel produkowany po 1998 ma miękki lakier. Nie chcę się bawić w nie wiadomo co, bo czasu mało, a i w koszty nie chcę się pchać. Myślę, że jakbym raz do roku zrobił one step to by było wystarczająco. Rys szczególnych nie mam, ale odświeżyć by się przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2017 o 08:12, wiggly napisał:

Wg. rozpiski dot. twardości lakieru http://www.polishedbliss.co.uk/acatalog/pdfs/painthardness.pdf, Vauxhall czyli de facto Opel produkowany po 1998 ma miękki lakier. Nie chcę się bawić w nie wiadomo co, bo czasu mało, a i w koszty nie chcę się pchać. Myślę, że jakbym raz do roku zrobił one step to by było wystarczająco. Rys szczególnych nie mam, ale odświeżyć by się przydało.

robiłem opelka raz UC na pomarańczowym flexipads maszyną DA. Żadnych problemów. ładnie to wyszło i fajnie odświeżyło lakier. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WiMeX

Meguiars Ultimate Compound bazuje na nowej technologii ściernej. Ziarna w paście UC nie rozpadają się podczas polerki i dlatego pasty tej nie wypracowujemy do końca. Ona cały czas tnie podczas polerowania. Niektórzy nie znając tej pasty narobili sobie bałaganu na lakierze.Prędkość maszyny DA ustawiam na ,,4''. 

P.S Meguiars zaleca stosowanie tej pasty tylko z maszynami typu DA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 godziny temu, Berd napisał:

Meguiars Ultimate Compound bazuje na nowej technologii ściernej

a pro po, jest nowa wersja ?

Czy to produkt nie poprawiany od lat ?

Moje opakowanie ma już z 5 lat. Jakoś nigdy mi pupy nie urwał efekt końcowy. Może trzeba kupić świeży ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meguiars w niektórych swoich produktach od kilku lat stosuje nową technologię ścierną SMAT (Super Micro Abrasive Technology). Pasta Ultimate Compound została stworzona dla tzw entuzjastów detailingu. Przeznaczona jest do maszyn typu DA. Jej agresywność nie jest wysoka właśnie po to, by przeciętny Kowalski pracując zgodnie z rekomendacją Meguiars nie narobił szkód na lakierze . Zapewniam, że silniejsze dociśnięcie + dłuższy czas polerowania skończy się podkładem na lakierze (widziałem na własne oczy). Dla profesjonalistów pasta ta szału nie robi. Za dużo czasu należałoby poświęcić na efekt końcowy, co w biznesie jest nieopłacalne . Właśnie dlatego Meguiars stworzył linię produktów profesjonalnych do których należą pasty m.in M101 i M105. Są one najbardziej agresywne w linii Meguiars.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
27 minut temu, Visterio napisał:

Jako, że kończy mi się zapas UC, planuje uzupełnić ale zastanawiam się nad Ultimate Polish. Jak sądzicie, co lepsze do drobnych korekt ręcznych:)

UP ma mniejszą siłę cięcia niż UC. Ręcznie za pomocą UP połysku może i nadasz ale do korekty..................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam zamierzam kupić taki zestaw https://mrcleaner.pl/zestawy-i-prezenty/zestaw-meguiar-s-ultimate-compound-tri-color-kit-apt?gclid=CjwKCAiA78XTBRBiEiwAGv7EKluLAZou21-TXFR6tt5KCMzIlolBUjzdiEFqOh6cdiYgC1cpVKQFZxoCx-8QAvD_BwE  

Pytanie czy wystarczy, żeby usunąć rysy jak na zdjęciach. Są to przerysowania od słupka dosyć delikatne i powierzchowne. Chcę to zrobić ręcznie mam siły i czas :) Dziekuje za odpowiedź 

imageproxy (1).jpg

imageproxy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw Meguiar's Ultimate Compound & Tri Color kupiony.Teraz pytanie jak zabrać się za pracę. Myjemy auto suszymy, i rozumiem nakładamy pastę na żółtą część i polerujemy ? Jak długo 5 minut, godzinę, mocno dociskamy czy delikatnie ?  Po tym zabiegu lakier nie będzie matowy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.