Skocz do zawartości

Meguiar's Ultimate Compound


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak pracowales z UC, czym, jak duzy fragment, jak dlugo... ?

 

I czy użyłeś glinki.. ;)

 

[ Dodano: 29 Kwiecień 2011, 20:09 ]

Panowie czy UC brudzi plastiki

Dziś robiłem maskę maszynowo na gąbce czarnej farecli zauważyłem że lakier odzyskał co nieco ale mocnych defektów nie ściągnąłem.

Co co lakieru to jest czarny i zauważyłem że mikro ryskę można nawet zrobić paluchem ale cóż i tak nie jest zle

Jak możesz zamieść fotki, bo mam zamiar również użyć farecli i UC. Najlepiej efekt 50/50 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak pracowales z UC, czym, jak duzy fragment, jak dlugo... ?

 

Nakładałem Meguiar's Soft Foam Applicator Pad (2-pack). Jak już pisałem 4 godziny robiłem ręcznie ok. 70% Audi A3. Sugerujecie, że za słabo. Może lepiej kupić polerkę elektryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OGRYZ, Proponuję z 4 godziny na 1 element i na jakimś twardym aplikatorze np. TRI COLOR to może zobaczysz jakiś efekt ;)
Czas zalezy od stanu lakieru i jego twardosci. Zeby usunac wszyskie rysy potrzeba spooooro machania i czasu przy pracy recznej. Odswiezyc mozna szybciej. Za to na pewno nie ma co sie brac za UC i SwirlX z zoltym aplikatorem megsa - totalna porazka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj powalczyłem ręcznie z UC...powiem tyle - dramat

Środek jakoś dziwnie szybko wysycha...resztę auta będę już robił SX...

 

Bez maszyny do UC nie podchodzić :)

 

Jaki dramat? Musisz go rozprowadzić do całkowitego zniknięcia i dopiero przetrzeć mikrofibrą. Fakt nie jest łatwo bo trzeba sie nieźle namachac ale efekt jest. No napewno maszyną jest o niebo łatwiej bo ręka odpoczywa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek jakoś dziwnie szybko wysycha...resztę auta będę już robił SX...

Jeśli UC szybko Ci wysycha to SX wyschnie pewnie zanim zdążysz nałożyć go na lakier. :) A tak na poważnie - moim zdaniem UC jest jednym z lepszych środków jeśli chodzi o możliwość długiego wpracowania ... bo nie wysycha szybko. Z kolei SX to dla mnie lekka pomyłka ponieważ - nawet przy przyzwoitej temperaturze zewnętrznej - wysycha momentalnie i pyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innym powodem moze byc za duza ilosc srodka ktorej nie jestes w stanie wypracowac. Wazny jest tez aplikator. Z zoltym megsa i za duza iloscia srodka mialem podobne przeboje tylko ze akurat byl to SwirlX. Z tri-color zadnych problemow, w dodatku zupelnie zmienilem swoje zdanie na temat SX. UC jest latwiejszy w pracy niz SwirlX a nawet z tym przy odpowiedniej aplikacji trudno o problemy. Mozna sprobowac tez psikac od czasu do czasu aplikator quick detailerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

good :D liczą 20min na lusterko, na całe auto zarezerwuj ze 3dni + skrzynkę piwa :lol:

 

Idzie zrobić i bez piwa.Czas dobry pojdajesz ,ale u mnie np. spadek wydajności pod konieć był zdrowy jak się później przekonałem przy polerce maszynowej.W każdym razie uc daje rade jak za dużą butle i swoją cenę... nawet razem z gąbeczką megsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje waszej rady odnosnie pracy z UC.

 

mam 2 auta do zrobienia.. VW Tourana czarny metalik dość przyniszczony i VW bora ciemny antracyt..

Jakie pady na polerke das-6 beda mi potrzebne? coś ze średniej półki.. Jeśli możecie napiszcie mi firmę i kolor będę bardzo wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.