Skocz do zawartości

Meguiar's Ultimate Compound


Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie UC jeszcze nie jest takie straszne,tym bardziej ręcznie i w dodatku na lakierze BMW.. Ja maszyną UC niewiele zrobiłem na VAGowskim lakierze,a bmw ma ponoc twardszy...

Podpisuję się pod tym obiema rękami. UC wcale nie jest takie straszne jak opinie, które czasem można o nim przeczytać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 2 posty są tak zrozumiale przez was napisane że ja już nie wiem czy wy piszecie że da się coś tym spolerować ręcznie czy nie, jakbyście polecali i odrzucali za jednym razem albo ja już dziwnie rozumiem :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takim zwykłym padem miękkim megsa też mozna? czy jednak lepiej zakupić ten tricolor?

jak i tak nie ma co naciskać.

A co sądzą o takim nakładaniu bardziej doświadczeni forumowicze? jest to dobra metoda nakładania, bo też planuje zrobić na wiosnę małą korektę UC

Tylko pewnie Ci bardziej doświadczeni i zaawansowani nie męczą się ręcznie tylko biorą maszynę do rączki i maskę mają zrobioną w 10min. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takim zwykłym padem miękkim megsa też mozna? czy jednak lepiej zakupić ten tricolor?

jak i tak nie ma co naciskać.

A co sądzą o takim nakładaniu bardziej doświadczeni forumowicze? jest to dobra metoda nakładania, bo też planuje zrobić na wiosnę małą korektę UC

Tylko pewnie Ci bardziej doświadczeni i zaawansowani nie męczą się ręcznie tylko biorą maszynę do rączki i maskę mają zrobioną w 10min. :)

 

Tricolor lepszy od zwykłego megsa,bo jest wygodniejszy w trzymaniu i ma twardszą gąbkę.A maskę maszyną w Touranie robiłem prawie 3 godziny,a ktoś doświadczony myslę,że może w 2h by się uwinął,a i tak łapy bolały...

 

Mat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
To takim zwykłym padem miękkim megsa też mozna?

Nooo jak widać też można. Tylko po co? Masz auto z lakierem VAG'owskim, więc to co na filmiku potraktuj jako zastępstwo mycia auta, bez żadnej korekty :D . Na filmiku, gościu pomazał sobie trochę aplikatorem na wypolerowaj powierzni. Gwarantuję Ci, że nawet używając tri color, spocisz się, zmęczysz, a efekty będą i tak dość mizerne. Będzie musiał poświęcić dużo czasu i siły. Oby chęci nie zabrakło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tricolor ma ta zalete ze jest sztywny i pracuje cala powierzchnia, piankowym megsa nawet jak dociskamy cala reka tak na prawde pracuja glownie miejsca gdzie przykladamy palce. Analogia to np jesli szlifuje sie papierem sciernym - piankowy to tak jak by szlifowac tylko palcami, tri color bardziej jak by wlozyc klocek.

Ten filimik myślę, dość dobrze tłumaczy jak to używać-lekko przyciskać + szybkie okrężne ruchy aż do wtarcia.
Nie za duzo tego srodka? az tyle sie powinno uzywac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Nie za duzo tego srodka? az tyle sie powinno uzywac?

Za dużo, powinno się go wpracować w lakier a on 2/3 wytarł MF. Nawet poprawiał pewne miejsca bo pewnie mu już zdążył przyschnąć za bardzo.

Ale jaki był sens stosowania UC na tak wypolerowanym,lustrzanym lakierze :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że za dużo dawał, skoro i tak potem sporo ścierał. Użycie na tej masce było bezpodstawne co widać, ale samo rozprowadzanie jest wg. mnie chyb dobrze pokazane.

jest pokazane jak usuwa hologramy, tylko maszynowo. Oczywiście na filmikach cudy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam zamiar uzyc UC na A3 ale obawiam sie ze z kilkoma wiekszymi rysami moze miec problem. jak myslicie kupic cos mocniejszego na te rysy? czy moze uzyc innego pada? lub poprostu zwiekszyc ilosc powtorzen i w koncu moze sie uda?

 

iFrmDh.jpgkNPzHh.jpgwKJHdh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie na dniach też będę się zabierał za mojego Golfiacza Lakier czarny L041, i jak kolega napisał wyżej też zestawem Megsa 105 i 205 ale na padach ABW pomarańczowym cutting i wykańczającym czarnym. Na 100% korektę się nie nastawiam bo to nie ta liga, ale głównie zniwelować swirle i hologramy jakie pozostawił sprzedający :zly::wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.