Skocz do zawartości

Meguiar's Ultimate Compound


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka mam takie pytanie czy do usuwania rys za pomocą Meguiar's Ultimate Compound potrzeba odpowiedniego aplikatora do ręcznej korekty. Chodzi mi o to czy bedzie lepszy efekt po zastosowani takiego aplikatora LAKE COUNTRY POLISHING HAND PAD - APLIKATOR ŚREDNI - POLISHING albo LAKE COUNTRY CUTTING HAND PAD - APLIKATOR TWARDY - CUTTING próbował ktoś z was czy da to lepszy efekt niz normalny aplikator piankowy Meguiar's :?: warto zainwestować w takie aplikatory i jaki z nich wybrać :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek1985, odpowiedź na Twoje pytanie padła już chyba w 5 tematach w ostatnim czasie więc nie widze sensu zaśmiecania forum nowymi

 

najczęściej polecany jest MS TRI COLOR

 

http://www.showcarshine.pl/394-monster- ... shing.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj :) Planuję użyć tego Meguiars`a u siebie i u ojca. Czy jedno opakowanie starczy na 2 samochody? Jak oceniacie efekty po zastosowaniu tego środka - warto czy szkoda pieniędzy? Ma ktoś może fotki po takim zabiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
I z jakim efektem?

 

Efekt zależy od wielu czynników. ale jeśli chodzi o pady, to ten sonax jest za delikatny - przynajmniej na lakierze VAG'owskim. Być może na miększych lakierach jest OK, ale tego nie testowałem.

 

Tutaj pisałem: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?p=72362#72362

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co z polerki nici? :)
Czy jedno opakowanie starczy na 2 samochody?
Spokojnie.

 

Wiesz co polerka przesunie się w czasie - muszę tyle kasy włożyć w Meg, że czasami mi włosy dęba stają. Ale na pewno z polerki mechanicznej nie zrezygnuję :evil:

 

[ Dodano: 29 Styczeń 2011, 00:49 ]

Swoją drogą jak jest z aplikacją tego środka? Ciężko się nim poleruje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jedno opakowanie starczy na 2 samochody?

Spokojnie wystarczy nawet na kilka(naście) aut. :)

Swoją drogą jak jest z aplikacją tego środka? Ciężko się nim poleruje?

Bardzo fajnie się nim pracuje. Nie wysycha zbyt szybko (jak np. SwirlX) i można go spokojnie, długo wpracowywać. Równie łatwo sę poleruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może fotki po takim zabiegu?

 

Efekty bardzo dobre, moje pierwsze w "karierze" 50/50 :D (używałem żółtego aplikatora Megs'a)

 

Obrazek

To był jakiś miękki lakier bo ja na Audi ręcznie nie dałem rady usunąć tylu rys, a spędziłem dobre 4 godziny nad samą maską, ręka na następny dzień mi odpadała :D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może fotki po takim zabiegu?

 

Efekty bardzo dobre, moje pierwsze w "karierze" 50/50 :D (używałem żółtego aplikatora Megs'a)

 

Obrazek

To był jakiś miękki lakier bo ja na Audi ręcznie nie dałem rady usunąć tylu rys, a spędziłem dobre 4 godziny nad samą maską, ręka na następny dzień mi odpadała :D.

Nie strasz mnie, chcę megsem uc wypolerować srebrne a6 c6, jest aż tak ciężko zrobić to ręcznie? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może fotki po takim zabiegu?

 

Efekty bardzo dobre, moje pierwsze w "karierze" 50/50 :D (używałem żółtego aplikatora Megs'a)

 

Obrazek

To był jakiś miękki lakier bo ja na Audi ręcznie nie dałem rady usunąć tylu rys, a spędziłem dobre 4 godziny nad samą maską, ręka na następny dzień mi odpadała :D.

Nie strasz mnie, chcę megsem uc wypolerować srebrne a6 c6, jest aż tak ciężko zrobić to ręcznie? :(

 

Zobrazuje ci jak ciężko :P Polerka rotacja,zielona gąbka 3M,FC+ i 3 przejazdy i dopiero widać efekt,a ręcznie to co najwyzej usuniesz utleniona warstwe i będzie połysk,ale o dobrym wyprowadzeniu musisz zapomnieć niestety :o

Mat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
Jeśli chodzi o mnie to ja polerowałem 2 miesięczny lakier, który zaraz po pomalowaniu został potraktowany "profesjonalną" polerką :zly:

Dlatego na tym zdjęciu wygląda to OK, bo praktycznie nie było swirli. Lakier został po prostu odświeżony. Ponadto nie wiem na jakim lakierze.

Muti napisał, że na VAG'ach praca ręczna, to praktycznie odświeżenie lakieru.

Nie jest tak do końca, bo wszystko zależy od ilości włożonej pracy i oczywiście stanu lakieru. Swirle też da się zlikwidować, ale ile to kosztuje siły i czasu, to każdy musi spróbować sam. To dobra szkoła, zwłaszcza przed włączeniem do pracy maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli UC będzie najlepszym wyjściem? Nie będzie zbyt ścierne? Mam jakąś, taką "fobie" jeśli chodzi o polerkę mocno ściernym środkami...

 

Spokojnie UC jeszcze nie jest takie straszne,tym bardziej ręcznie i w dodatku na lakierze BMW.. Ja maszyną UC niewiele zrobiłem na VAGowskim lakierze,a bmw ma ponoc twardszy...

Mat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakąś, taką "fobie" jeśli chodzi o polerkę mocno ściernym środkami...

 

Ręczna robótka na lakierze BMW to chyba średnia "polerka". Ostatnimi czasy UC pojawia się dość często na forum ;) Do ręcznej roboty to raczej jedyny sensowny i dający jakiś efekt produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.