Skocz do zawartości

Jaka kolejność (lakierowanie/polerowanie) i gdzie? (Wrocław)


Gość speedofsound

Rekomendowane odpowiedzi

Mam srebrne (titanium silber) e60 z 2008 roku. Wnętrze jest jak nowe, choć na razie widziało tylko kosmetyki marki BMW. Mam jednak problem z lakierem. Prośba do specjalistów, jak i od czego zacząć. Nie chcę robić tego sam (większość rzeczy oceniam na coś dla zaawansowanych) i potrzebuję fachowców.Przy czym ważniejsze od ceny jest zrobienie tego dobrze (auto ma być sliczne na kolejne 2-3 lata eksploatacji).

 

Byłbym wdzięczny gdybyście polecicli kogoś do takiej roboty od A do Z (najchętniej Wrocław, ale dla super efektu pojadę dalej). Z tego co wygooglałem to jest we Wrocławiu Fleshcar, ale jeszcze tam nie byłem.

 

1. Po malowaniu przednich drzwi w ASO (podwykonawca) i cieniowaniu na tylnych drzwiach widać wyraźną różnicę odcieni (nie wykluczam, że dam im to do poprawki, ale boję się, że i tak nie zrobią tego dobrze).

2. Płytkie wgniecenie maski bez uszkodzenia lakieru (do wyciągnięcia/wypchnięcia bez lakierowania?), coś jak po gradzie może nieco większa średnica.

3. Drzwi po drugiej stronie, przednie i tylne, rysa do blachy (niespodzianka parkingowa)

4. Zmatowienie fragmentu dachu po amatorskiej zabawie z pastą tempo :oops:

5. Delikatne ślady po mocowaniu bagażnika dachowego thule (widać odbity kształt gum mocujacych do krawędzi dachu

6. Lekko porysyowany tylny zderzak.

 

Na forum użytkowników BMW większość głosów jest taka, ze przy tym kolorze to mogę zapomnieć już idealnym, jednolitym lakierze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum użytkowników BMW większość głosów jest taka, ze przy tym kolorze to mogę zapomnieć już idealnym, jednolitym lakierze

 

Co prawda nie z autopsji ale wiedzy forumowej powiem tak.

Lakier od BMW jest twrady a nawet bardzo twardy. Rysy zrobionej do blachy raczej nie zniwelujesz bez zaprawek, ale polerując zaokrąglisz jej krawędzie i na pewno będzie mniej rzucać sie w oczy. Wszelkie zmatowienia po tempo i bagażniku myśle że usuniesz również za pomocą odpowiednich środków i maszyny polerskiej.

Najlepiej jak pokażesz te wady na zdjęciu wtedy odpowiedni specjaliści ocenia to bardziej fachowo.

 

PS. Co do zakładów to poczytaj na forum np o CAR SPA i Svisswax. ( inne firmy nie są w żaden sposób dyskryminoiwane przeze mnie, tylko te dwie w/w utkwiły mi w głowie oglądając ich projekty na forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym wdzięczny gdybyście polecicli kogoś do takiej roboty od A do Z (najchętniej Wrocław, ale dla super efektu pojadę dalej). Z tego co wygooglałem to jest we Wrocławiu Fleshcar, ale jeszcze tam nie byłem.

jest też http://www.autoflesh.pl/ - gość wcześniej pracował w ww firmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najchętniej Wrocław, ale dla super efektu pojadę dalej).

 

Jeżeli masz możliwość i chęć wyjechania poza granice Wrocławia to polecam tak jak przedmówca CarSpa w Warszawie http://www.car-spa.pl/, bardzo profesjonalne podejście do klienta, ogromne doświadczenie i wiedza na temat detailingu. Część prac ww. firmy możesz obejrzeć w dziale Pokaż swój blask.

 

A propos Fleshcar z Wrocławia, było już kilka tematów na tym forum. Firma korzysta z produktów zbliżonych właściwościami do DiamondBrite-ogólnie uważanych za bardzo słabe i mocno przereklamowane. Wrzucam jeden link gdzie możesz przeczytać o ww. firmie:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... t=fleshcar

wpisując w wyszukiwarkę fleshcar zanjdzie się ich jeszcze kilka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.