Skocz do zawartości

Cytat z forum Volkswagena


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

Padłem jak przeczytałem wypowiedź jednego z forumowiczów volkswagena:

 

[...] polecam naprawdę popracować przy karoserii naszego auta z użyciem środka o nazwie "Cif". Popularne mleczko do czyszczenia w kuchni czy w łazience, przynosi rewelacyjne efekty wizualne. Spróbujcie a nie pożałujecie. Lakier wyglądana jak nowy. Właściwość "lekko ścierna" i czyszcząca owego Cifu, przynosi extra efekt przy stosunkowo nie dużym nakładzie pracy. "To nie jest kryptoreklama..."

 

Pozdrawiam wszystkich po długim czasie podglądania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No nie oszukujmy się, dla większości właścicieli aut samochód ma jeździć, i w miarę wyglądać, przy czym ogranicza się to do samego mycia raz na 2 miesiące... Jeśli coś daje względnie dobry wizualnie efekt to dla niego jest już super, a że na dłuższą metę lakier pociągnie tyle co w 30 letnim polonezie to już inna sprawa... Przecież odśnieżanie miotłą do podłogi czy mycie ludwikiem to normalka... :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycie raz na 2 miesiące? Mój szanowny kolega z pracy myje swojego Rover`a w sposób niezmiernie ekologiczny, mianowicie deszczem i śniegiem. Auto widzi myjnię raz w roku, w ramach darmowego mycia po przeglądzie technicznym. Cóż, on lakier "odśnieża" skrobaczką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co szufladkować... na każdym forum znajdą się pasjonaci co przed nałożeniem wosku przechodzą jeszcze jakieś 10 etapów i osoby, którym wystarczy Cif albo Ludwik. Większość takich osób pisze raczej z własnej niewiedzy niż chęci zaszkodzenia.

Sam na początku swojej przygody z detalingiem "błądziłem", ale na szczęście dość szybko przeszedłem na dobrą stronę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ostatnio doczyściłem cifem lodówkę i zadziałało. Jeżeli ktoś uważa że auto to większe AGD niech tak robi. Lakiernicy też potrzebują roboty....

Ja nie jeżdżę VW wiec mogę dać upust fantazji i kupić coś lepszego. Czasem nawet lubię zawoskować. hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Nasza receptura na Leder Protector została złamana:

 

http://www.hausgemacht.tv/haus-garten/p ... node_id=50

;)

 

Z takich ciekawostek do skóry to jeszcze aktywna piana, wd40 :evil: i uniwersalny jak widać Cif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie oszukujmy się, dla większości właścicieli aut samochód ma jeździć, i w miarę wyglądać, przy czym ogranicza się to do samego mycia raz na 2 miesiące... Jeśli coś daje względnie dobry wizualnie efekt to dla niego jest już super, a że na dłuższą metę lakier pociągnie tyle co w 30 letnim polonezie to już inna sprawa... Przecież odśnieżanie miotłą do podłogi czy mycie ludwikiem to normalka... :kox:

 

Odśnieżanie jak odśnieżanie, ale byłem świadkiem mycia auta taką szczotką. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest też niezły guide :lol:http://poligon.206club.net/showthread.php?t=43334

nie mogę sie pozbierać po tym fragmencie :lol:

"Należy pamiętać, że wosk, mleczka i kosmetyki polerskie nie usuwają tych rys - one wnikają w nie czyniąc je mniej wydocznymi!

 

Do usuwania tego typu zarysowań niezbędne są środki, których działanie polega na rozpuszczaniu lakieru i "przeniesieniu go na miejsce zarysowane. Są to rzeczy typu:

 

http://www.meguiars.pl/shop/product_...products_id=37

http://www.meguiars.pl/shop/product_...products_id=39

 

Bardziej profesjonalną metodą jest oczywiscie mechaniczna polerka, której wykonanie jest możliwe w stosownych zakładach lakierniczych. Tego tematu nie będe natomiast omawiał, ponieważ nie miałem do tej pory styczności z tego typu zabiegami i nie czuje sie kompetentny do udzielania informacji w tym temacie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne pojęcie o woskach :D

"źle sie wcierają (a przecież wcierając również rysujemy lakier). Im lakier jest mniej dotykany, tym dla niego lepiej."

 

"Bardziej profesjonalną metodą jest oczywiscie mechaniczna polerka, której wykonanie jest możliwe w stosownych zakładach lakierniczych."

 

"Wycierając nie oszczędzajcie na szmatach. Nie wystarczy wytrzeć jedną całego auta przewracając szmatkę na drugą strone gdy jedna zrobi sie już brudna. Szkoda lakieru i Waszej pracy - lepiej więcej się nalatać i zrobić tak, aby miało to ręce i nogi!"

 

"Do usuwania tego typu zarysowań niezbędne są środki, których działanie polega na rozpuszczaniu lakieru i "przeniesieniu go na miejsce zarysowane." <<--- to jest mistrz świata hahaha nie mogę przestać się śmiać ile razy to przeczytam :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Do usuwania tego typu zarysowań niezbędne są środki, których działanie polega na rozpuszczaniu lakieru i "przeniesieniu go na miejsce zarysowane." <<--- to jest mistrz świata hahaha nie mogę przestać się śmiać ile razy to przeczytam :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

ten facet posiadł wiedzę tajemną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.