Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

Mam gdzieś Czystą Szybę od Tenzi. Działa, latem dotarcie bez smug bezproblemowe. Ale chyba mało który płyn do szyb nie robi tego do czego został stworzony.

Tam gdzie pracuję mam możliwość zakupu środków Tenzi z rabatem także sporą część serii Detailer używałem. Ale osobiście zostanę przy Krwawej Feldze do bieżącego mycia (nie do szczurów!) i Tenzi Owady. Za tą cenę usuwa owady bardzo dobrze,  przetestowałem na służbówce i w tym przypadku nie zamierzam nawet szukać czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2018 o 11:09, Strus napisał:

Zgadza się. Jest świetny sam w sobie. Ja po sprawdzeniu go samego zmiksowałem go z koncentratem Carchem i IPA i demineralką do smaku i wyszedł niezły kozak 😂

Ciekawa propozycja. Spróbuje też zrobić jakiś mix z IPA. Na początek pójdzie jakiś zwykły marketowy 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Czy Cartec Scheiben Reiniger nadaje się do regularnej pielęgnacji szyb aucie. Czy niekonicznie z racji silnych właściwości odtłuszczających Dotychczas używałem DM GC akurat mi się skończył. A Cartec mam na miejscu do odkupienia od znajomego za 15pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Czy Cartec Scheiben Reiniger nadaje się do regularnej pielęgnacji szyb aucie. Czy niekonicznie z racji silnych właściwości odtłuszczających Dotychczas używałem DM GC akurat mi się skończył. A Cartec mam na miejscu do odkupienia od znajomego za 15pln.
Zapachem nie zachęca, ale jest to bardzo mocny płyn do szyb, którego używam na mocno zaszczurzone wewnętrzne szyby w aucie. Jak dla mnie warto, tym bardziej że można go rozcieńczyć.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, V1RU$ napisał:

Zapach aż tak ważny nie jest. Jak robi robotę to wezmę bo mam na miejscu. Bez zamawiania. A opinie zbiera BDB.

Chyba nawet MX Nowicki rekomenduje jako bdb produkt na swoim kanale.

 

używam ten płyn. Mocny i robi robote. +dwie MF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carteca dałem zgodnie z zaleceniem z demineralką. Daje radę super. W przeciwieństwie do DM który mi się skończył to dużo większa kosa. Lepiej radzi sobie z tłustymi plamami, paluchami, itp. Bo często mam papalcowane od dzieciaków szybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A porównał ktoś Cartec'a VS. Carchem w bezpośrednim starciu.

Tak, cartec jest oczko silniejszy.
Wszystkie koncentraty nadają sie wg mnie do bieżącego mycia.
Na mega brud wzmacniać koncentrat IPA albo cos na amoniaku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Birkhof napisał:


Tak, cartec jest oczko silniejszy.
Wszystkie koncentraty nadają sie wg mnie do bieżącego mycia.
Na mega brud wzmacniać koncentrat IPA albo cos na amoniaku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wczoraj w domu po remoncie ogarnialiśmy szyby i lustra. I faktycznie Cartec mocniejszy. Bo mam na stanie i Cartec'a i Carchem'a. Lepiej radzi sobie z tłustymi plamami itp. Muszę też sprawdzić wersję z IPA + Ocet bo też często tak robią znajomi, takie kombo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2019 o 11:29, Birkhof napisał:


Tak, cartec jest oczko silniejszy.
Wszystkie koncentraty nadają sie wg mnie do bieżącego mycia.
Na mega brud wzmacniać koncentrat IPA albo cos na amoniaku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A ile tej IPY dodawać ? Aby nie przeholować albo aby nie było za mało. Czasem też dają OCET ale jakie proporcje.

A znajomy z firmy sprzątającej dodaje: woda amoniakalną - jest kosa straszna. Tyko czy ten amoniak nie zaszkodzi uszczelką czy lakierowi.

Kupiłem koncentrat ProElite.

Całkiem niezły - stawiam go tak po środku Carchem'a i Cartec'a choć bliżej mu do cartec'a.

Cartec mocniejszy od Carchem'a - nawet z kropkami farby i unigrunt'u na szybach sobie radził. I szyby czyste i zero smug.

Płyny rozrobione z demineralką, niczym nie podrasowane, myślę że to rasowanie nie ma sensu - po co poprawiać fabrykę.

Mały upadate:

CHyba coś ta IPA i Ocet daje - dałem znajomej (firma sprzątająca) 2.5 litra płynu z koncentratu Carchem - podrasowanego octem i ipa, i spisał się im super, nawet przy myciu na zewnątrz przy minusie dziś nie marzł i szło im bardzo dobrze więc może i warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.