Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.04.2018 o 09:03, BiałyGTi napisał:

Płyn do szyb z CarChemu

Zdecydowany głos na Carchem , u mnie jest na pierwszym miejscu , drugi to DM a trzeci ..... płyn Tenzi Top Glass .

ADBL po chwilowym zauroczeniu odpadł , coś zostawia na szybie i po jakimś czasie wychodzą mazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co pamiętam, bliźniakiem płynu Carchem był Mainz Bri-10 (a przynajmniej Carchem produkował chyba ten płyn dla Mainz-a). Posiadałem litrową butelkę (nabyłem ją w okresie "szału" na ten płyn) - nie mogłem jej "zmęczyć", bo domywanie płynu było przeciętne, lubił zostawiać mazy... Dopiero dodanie niewielkiej (ok. 50, może deko więcej ml) dawki octu spowodowało, że płyn zaczął się jako-tako sprawdzać. Ale i tak został zużyty do domowych potrzeb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Waflowa do ściągniecia najwiekszego gnoju, potem drugie mycie i tutaj są różne upodobania. Kompletnie nie potrafię poslugiwac sie bezsmugową szmatką za to w moich rękach świetnie sprawdza się zwykła mikrofibra o gramaturze okolo 300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, UrbanLegend napisał:

Mam pytanie odnośnie odpowiedniej mikrofibry do szyb. Gruba waflowa, cieńsza gładka? Która do pierwszego przejazdu a która do dotarcia?

Ja używam wafli od MonsterShine i innych brandów (wafle te same). Świetnie myją i nie zostawiają smug, po warunkiem że nie są usyfione i mokre/przemoczone od płynu. Mam ich kilka i używam na okrągło przy pierwszym ataku na szyby/lusterka. Jak coś się maźnie, to sięgam po Goofer'a od ADBL, który imho jest thebesciak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, że to tania sprawa :) akurat nie mam ani Auchan'a ani Carrefour'a ale ogarnę. Pytałem bo rozrobiłem dwie butelki ze zwykłą wodą i nie bardzo mam ochotę ją wylewać :)

PS.

też jestem akwarystą, może pora kupic filtr RO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Michał126 napisał:

2,20-2,80 w Auchan i Carrefour, tylko do piątki trochę brakuje - zwykle jest 4,6-4,8l :) Sprawdzona na forum akwarystów. :D

również nie mam u siebie na wsi takich dużych sklepów ;) zakupy wody na stacji CPN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej w tym siedzę tym bardziej dochodzę do wniosku że to jeden pies czym myjemy szyby. Nie widzę jakiś znaczących różnic pomiędzy większością preparatów do tego przeznaczonych. Rozrobiona IPA również się świetnie sprawdza. 2-4 psiki takiego np Wipe Out też świetnie odtłuszczają.

I podpiszę się że Carchem warty zakupu bo po prostu wypada chyba najlepiej w relacji cena/ilość i dlatego sam go mam

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.