Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

W miniony weekend postanowiłem zrobić porządek z szybami w swoim samochodzie - zwłaszcza ta dachowa miała na sobie widoczny nalot:

Gwpk5br.jpg

Użyte środki:

MeHFpzu.jpg

Przemycie szyby IPA 1:1, miękki pad (ten do zestawu z DA Eurotec, nie zależało mi na nim - zatem wybrałem go na testy); do tego fibry (plus Fluffy do przemywania i suszenia dachu).

Jak widać, środek nie usuwa rys, co najwyżej je czyni mniej widocznymi poprzez ich wymycie (jeszcze raz zaznacza, miękki pad zatem brak cięcia - maszyna ustawiona na max "2"):

0fw4Pgg.jpg

Po wypracowaniu mleczka (kilka przejazdów, około 5-6) zostawiam do wyschnięcia, następnie poleruję fibrą:

Z0cbdjI.jpg

Jak widać, osady zniknęły, zaś szyba zrobiła się bardzo gładka; dodatkowo efekt ciemnionych tylnych szyb oraz okna dachowego stał się bardziej widoczny.

P.S. W czasie pracy blokowałem obroty maszyny - po jej wyłączeniu dźwięk kliknięcia jest bardzo podobny do... pękania szyby - przyznam że pierwotnie myslałem że już mam po panoramie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio wyczyściłem szybki od środka AG:CGP i  w tym momencie przyszła do mnie paczka :D także boczne szyby dodatkowo dostały CarChem Clarity Glass Cleaner. Przyszły jeszcze 250tki Falcon's Eye i zwykłego Glass Cleaner od Carchem. Środek jest niby 3w1, bo ma dawać jakąś tam hydrofobowość i działać jak antypara. Muszę powiedzieć, że "trochę" to działa. Nie stosowałem tego na przedniej i tylnej szybie, i miałem lekkie porównanie. Jak wsiadłem rozgrzany do zimnego samochodu to boczne były zauważalnie mniej zaparowane niż przód i tył.

Przy okazji przyszedł ADBL Goofer i powiem jedno - rewelacja! W porównaniu do czerwonego wafla który jest dostępny u Nowickiego - strasznie pylił, nawet po kilku praniach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, clavikord napisał:

ADBL Goofer i powiem jedno - rewelacja!

Potwierdzam. Odkąd do mnie trafił lecę nim wszystkie powierzchnie szklane: szyby i lusterka w samochodzie, lustra i okna w domu, dwa monitory i telewizor... Rewelacyjnie spisuje się z GS Falcon's Eye i DM Glass Magic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderator

@ArturD to co robisz (powtarzasz te same posty po zniknięciu wcześniejszych Twoich wpisów) to dość nachalna reklama, niezgodna z regulaminem naszego Forum. Proszę Cię o zaprzestanie tego rodzaju działalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ADBL Dzięki za Wash Goofer Towel. Zmieniliscie moje podejście do waflowych mikrofibr :). Jakoś źle mi się nimi pracowało, nie mogłem  z nimi dogadać. A mam chwalonego tutaj wafla. Monster Shine. Udało się jakiś czas temu dorwać Goofera w dobrej kasie na likwidacji sklepu. I używałem z Płynem Detailer's Magic . Rewelacja :mrgreen:. Rach ciach i po robcocie;). Muszę spróbować waszą mikrofibre z Glass Cleanerem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam WaxPRO Diamond Glass Black Series 40x40cm

struktura waflowa ale nie jest to typowy wafel, bo mikrofibra ma delikatne krótkie włosie. Jak do tej pory żadną inną mf nie pracowało mi się lepiej

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie proszę jak radzicie sobie z przednia szyba od wewnatrz kur.. Za nic nie mogę jej wytrzeć przy desce jakieś 10 cm od deski w górę bo jest za ciasno na wsadzenie nawet palca w ogóle mycie tej przedniej szyby od wewnątrz to katorga Jak macie jakiś pomysł piszcie proszę! 🤧

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kusiu napisał:

Napiszcie proszę jak radzicie sobie z przednia szyba od wewnatrz emoji849.png kur.. Za nic nie mogę jej wytrzeć przy desce jakieś 10 cm od deski w górę bo jest za ciasno na wsadzenie nawet palca w ogóle mycie tej przedniej szyby od wewnątrz to katorga emoji21.png Jak macie jakiś pomysł piszcie proszę! 🤧

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Ja do przedniej szyby korzystam z takiego mopa i dojdzie wszędzie

 

HTB1pa0rQFXXXXXFaXXXq6xXFXXXe.jpg?fit=10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kusiu napisał:

Napiszcie proszę jak radzicie sobie z przednia szyba od wewnatrz emoji849.png kur.. Za nic nie mogę jej wytrzeć przy desce jakieś 10 cm od deski w górę bo jest za ciasno na wsadzenie nawet palca w ogóle mycie tej przedniej szyby od wewnątrz to katorga emoji21.png Jak macie jakiś pomysł piszcie proszę! 🤧

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Porządnie oczyścisz od wewnątrz jak i na zewnątrz Duraglossem Nuglass lub AG CGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qaholo bardziej chodziło mi "czym" w sensie jakieś mini mop itp. mam tak nie wygodnie myć od środka że nie mam jak podejść, szyba  uwalona i marznie od środka.. @turzol  znalazł jakiś fajny patent muszę szukać czegoś takiego.. Tylko widziałem za 10 zł a widziałem i za 109 zł :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.