Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem tester Good Stuffa. Akurat wypadło to w czasie, kiedy dużo jeździłem w trasie - przejechałem cztery tysiące kilometrów w około dwa tygodnie. Woziłem tester w bagażniku, razem z mikrofibrami. Owady, pyły i tak dalej. Bardzo fajnie się to tym płynem usuwało. Fibry krótkowłose, zero smug czy wpływu na NW. Moim zdaniem płyn jest bardzo dobry i uważam, że nie ma co zawracać Wisły kijem, bo taką opinią cieszy się tutaj ogólnie od jakiegoś czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh i właśnie w taki sposób można dyskutować nad każdym produktem, czy to nad płynem do szyb, woskiem, cleanerem czy dressingem itd itd...
Dla jednych świetny środek, dla drugich normalny bez szału a dla trzecich, nie warty kompletnie nic xD
Trzeba osobiście testować i wybierać produkty wyłącznie pod siebie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Michał126 napisał:

Dostałem tester Good Stuffa. Akurat wypadło to w czasie, kiedy dużo jeździłem w trasie - przejechałem cztery tysiące kilometrów w około dwa tygodnie. Woziłem tester w bagażniku, razem z mikrofibrami. Owady, pyły i tak dalej. Bardzo fajnie się to tym płynem usuwało. Fibry krótkowłose, zero smug czy wpływu na NW. Moim zdaniem płyn jest bardzo dobry i uważam, że nie ma co zawracać Wisły kijem, bo taką opinią cieszy się tutaj ogólnie od jakiegoś czasu.

Popieram tę opinię, mnie również się świetnie pracuje Good Stuffem. ADBL jest o wiele gorszy, jak już ktoś wspomniał wyżej "ciągnie się na szybie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam środek od koch chemie I mf waflowe z Dino za 2.99 zł bardzo fajnie to myje. Zobaczę jakie będzie moje wrażenie jak dużej podziałam z tym środkiem , bo pierwszy raz go używałem i jestem zadowolony.

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KHOT napisał:

już ktoś wspomniał wyżej "ciągnie się na szybie".

Ja :) mimo to ze względu na zapach wolę go dotrzeć fibrą niż wąchać gs czy fw. Dlatego moim zdaniem najlepiej wypada DM. Myje super, bardzo fajnie odparowuje a przy tym fenomenalnie pachnie. Butelka i atomizer też mi leżą najbardziej z całej czwórki. Dlatego wolę "przepłacić" i myć szyby z przyjemnością niż tłumaczyć sobie że zapach nie jest tak istotny bo przecież szyby są czyste. Rozumiem jeśli macie pod opieką sporo aut lub dorabiacie/zarabiacie w ten sposób. Ale ja baniaka 5l przez sezon nie zużyję... wątpię żebym nawet przez 2 zużył dlatego kilka zł więcej za półlitrówkę jest mi obojętne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fredi88 napisał:

Dlatego wolę "przepłacić" i myć szyby z przyjemnością niż tłumaczyć sobie że zapach nie jest tak istotny bo przecież szyby są czyste. Rozumiem jeśli macie pod opieką sporo aut lub dorabiacie/zarabiacie w ten sposób. Ale ja baniaka 5l przez sezon nie zużyję... wątpię żebym nawet przez 2 zużył dlatego kilka zł więcej za półlitrówkę jest mi obojętne :)

Mam ten sam problem, ale jak już litr kupiłem, to i zużyć muszę, na dodatek adbl też mi zalega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szukam specyfiku do czyszczenia szyb, wybór padł na Good Stuff Glass Cleaner Falcon's Eye. Pytanie czy można go stosować do szyb przyciemnionych folią? Folia oczywiście atestowana, jednak przed użyciem nie doczytałem, choć wydaje mi się, że nie powinno się nic podziać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czym dobrze wyczyścić szybę? Zauważyłem, że jak mi parują szyby w środku to widać ślady gdzie jeździłem mikrofibrą, wiec na drugi dzień chwyciłem za IPA popsikałem mikrofibrę dokładnie myjąc całą powierzchnię i było lepiej lecz nadal problem został. Wziąłem ręcznik papierowy i znów było lepiej ale nadal nie tak jak bym chciał, myślę aby kupić irchę bo już nic więcej mi nie przychodzi do głowy. Myślałem, że po IPA szyba będzie krystalicznie czysta zwłaszcza, że wczesniej je myłem płynem do szyb Sonax Xtreme, który z zewnątrz robi niezłą robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DaV napisał:

Panowie czym dobrze wyczyścić szybę? Zauważyłem, że jak mi parują szyby w środku to widać ślady gdzie jeździłem mikrofibrą, wiec na drugi dzień chwyciłem za IPA popsikałem mikrofibrę dokładnie myjąc całą powierzchnię i było lepiej lecz nadal problem został. Wziąłem ręcznik papierowy i znów było lepiej ale nadal nie tak jak bym chciał, myślę aby kupić irchę bo już nic więcej mi nie przychodzi do głowy. Myślałem, że po IPA szyba będzie krystalicznie czysta zwłaszcza, że wczesniej je myłem płynem do szyb Sonax Xtreme, który z zewnątrz robi niezłą robotę.

Fibra waflowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 23.09.2017 o 09:24, Fredi88 napisał:

mimo to ze względu na zapach wolę go dotrzeć fibrą niż wąchać gs czy fw.

Zapach rzecz względna, mi osobiście zapach GS Falcons Eye się podoba :)Domywanie również ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, do tej pory miałem okazję używać środki do szyb (+ moje spostrzeżenia)  :

- SG (jeszcze w starej odsłonie opakowań) - zapach mi nie odpowiadał, domywanie takie sobie

- FW - zapach kiepski, domywanie nie powala 

- koncentrat od Megsa - zapach fajny, aż zbyt intensywny, domywanie niezłe 

- GS - zapach najbardziej mi odpowiada z wyżej wymienionych, domywanie dobre 

Odezwałem się ze względu wrzucenia do jednego worka FW i GS, gdzie z moich doświadczeń GS jest zdecydowanie fajniejszy z tej dwójki ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie oba "śmierdzą" płynem do szyb. Takim koncentratem do spryskiwaczy na zimę. Nie jest to zapach męczący itp bez przesady. Skłamałbym mówiąć że nie da się z nimi pracować. Ale jak będziesz miał okazję to powąchaj/wypróbuj adbl lub detailers magic. Zwłaszcza ten drugi ze względu na super odparowywanie z szyby. Adbl przynajmniej mój ma tendencje do ciągnięcia się delikatnie po szybie. Tak czy siak zapachy obu są rewelacyjne i gwarantuję że po płynie z DM do GS czy FW nie wrócisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88  Nie wyczuwasz zapachu wiśni w produkcie GS? Jak dla mnie jest świetny, nienachalny - rzecz jasna są gusta i guściki :) 

DM dorzucę do koszyka przy okazji zakupów i jeśli nie zapomnę wrócę do wątku podzielić się spostrzeżeniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mercenaryk GS ma zapach taki wielowocowy ciężko określić,  pachnie delikatnie choć płyn działa świetnie. Glass Magic działa również podobnie do GS ale ma swietny zapach mandarynek ;) Dziś wlecial Adbl Glass Cleaner, narazie zs wcześnie żeby ocenić ale zapach pigwy mega intensywny. Ale muszę tym płynem jeszcxe troszkę popracować żeby wystawić opinie ;) A płynu od GS przerobione z 2,5 l ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, mercenaryk napisał:

@Fredi88  Nie wyczuwasz zapachu wiśni w produkcie GS? Jak dla mnie jest świetny, nienachalny - rzecz jasna są gusta i guściki :) 

Nie... choć ja mam bardzo słaby węch i lubię tylko naprawdę mocne zapachy jak właśnie DM glass magic, Interior qd LE, wiśniową puszkę od CS, Duragloss 901 czy szampon FW. Takie przebijające się delikatnie zapachy to nie dla mnie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czemu nikt z was nie proponuje myć czystą ipą ?. Jak na alkohol przystało odrazu odparowuje, nie ma przez to mazów myjąc na dwie mf i dobrze czyści syf, nawet po papierosach. Ładnie szkli szybki, a cena to 50zł na 5l, jak chcemy taniej to rozcieńczamy z wodą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gozdziu23 napisał:

Czemu nikt z was nie proponuje myć czystą ipą ?. Jak na alkohol przystało odrazu odparowuje, nie ma przez to mazów myjąc na dwie mf i dobrze czyści syf, nawet po papierosach. Ładnie szkli szybki, a cena to 50zł na 5l, jak chcemy taniej to rozcieńczamy z wodą ;)

Może 99,9% czysta IPA, ale u mnie na szybach na chwilę obecną b.dobrze radzi sobie TENZI IPA Cleaner. Szybyi jak kryształki.

Jedzie do mnie GS Falcon's Eye, więc sobie będę mógł porównać te dwa specyfiki. Mam jeszcze smaka na DM Glass Magic, ale to się zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gozdziu23 napisał:

Czemu nikt z was nie proponuje myć czystą ipą ?. Jak na alkohol przystało odrazu odparowuje, nie ma przez to mazów myjąc na dwie mf i dobrze czyści syf, nawet po papierosach. Ładnie szkli szybki, a cena to 50zł na 5l, jak chcemy taniej to rozcieńczamy z wodą ;)

ja tak robię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@maro112 doskonale się nada. Może nie codziennego mycia, ale okresowego oczyszczania. Do tego między innymi został stworzony. zawiera bardzo mało wypełniaczy. Spójrz na etykietę :) Po nim IPA i cacy. Na tak przygotowaną szybę położyłbym od razu NW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.