Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, potrzebuje wyczyścić szybę w szczuro-wozie. Chyba kupie Autoglym Car Glass Polish i ręcznie pojadę filcem lub jakimś padem. Najgorsze jest to, że szyba jest strasznie porysowana i pewnie mi powłazi w te rysy. Czy ewentualnie IPA to wymyje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawową zasadą mycia szyb to nie myć w słońcu i rozgrzanej szyby . Najlepiej w cieniu i jak szyba ma niską temperaturę.

Do tego dobry płyn z dodatkiem IPY . I spokojnie szyby będą jak kryształ. Chyba ze są wypiaskowne lub porysowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPA + Good Stuff Falcon's Eye sobie radzą ale na zadbanych szybach. Musze czymś wyszorować szybę, bo są lekkie zacieki po twardej wodzie i płynach do spryskiwaczy.

 

Obawiam się tylko, że te mleczka do szyb powchodzą w rysy i będę się z tym mocował :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

711951 Obawiam się tylko, że te mleczka do szyb powchodzą w rysy i będę się z tym mocował

 

 

Tak owszem wchodzą w ubytki na szybie ale łatwo je usunąć IPA albo myjką wysokociśnieniową. Apropo mleczka to mogę dodać od siebie że jak dla mnie nie ma nic lepszego do mycia szyb od wnętrza jak właśnie np. Autoglym CGP. Pare kropel ma aplikator z MF i wypracować dobrze no i dotrzeć mikrofibrą i zero mazów! A na zewnątrz do porządnego wyczyszczenia to CeriGlass od CarPro a na codzień używam koncentratu Car Chem rozcieczonego 1:10 z wodą demoralizowaną z wkładką z IPA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak myje ipa szybę to na dwa razy. Psikam szybę ipa, czekam praktycznie jak odparuje. Potem drugi raz psikam i dopiero wycieram fibra. żaden płyn nie ma już co po tym zabiegu robić. Dedykowanych używam głównie wewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie od dłuższego czasu w użyciu jest Optimum no rinse w rozcieńczeniu quick detailera (około 70ml na 1 litr wody demineralizowanej) i naprawdę spisuje się świetnie! Podczas grubszego mycia szyb od wewnątrz najpierw przecieram szybę jakąkolwiek mikrofibrą z wspomnianym QD. Następnie na szybie ląduje ipa rocieńczona 1:1 na magicznej gąbce, po wytarciu ipy ponownie QD z mikrofibrą do szyb dwash glass microfibre. Na zewnątrz zamiast gąbki i alkoholu używam adbl clay sponge +  QD do poślizgu, potem wystarczy tylko dotrzeć mikrofibrą dwash. Po takim zabiegu szyby wyglądają naprawde niesamowicie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem poniższą mikrofibre do szyb o strukturze waflowej. Do tego płyn do mycia szyb tenzi top glass. Wczoraj po myciu auta postanowiłem przetestować. Zawsze miałem problem z szybami od wewnątrz - pełno smug. Szczególnie szyba przednia, czołowa (auto Peugeot 407) to jakaś zmora była. dwa strzały płynu na szybe i wycieram niniejszą mikrofibra. Efekt - zero smug, szyba kryształ. Jedynie co mi przeszkadzało, że strasznie ta mikrofibra jest "tępa" jak nią wycieram. Tak powinno być? czy może powinienem ją zaimpregnować solidnie płynem? 

https://mrcleaner.pl/mikrofibry/monster-shine-mikrofibra-waflowa-40x40-cm-320-g-m2-idealna-do-mycia-szyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, david2888 napisał:

 Jedynie co mi przeszkadzało, że strasznie ta mikrofibra jest "tępa" jak nią wycieram. Tak powinno być? czy może powinienem ją zaimpregnować solidnie płynem? 

https://mrcleaner.pl/mikrofibry/monster-shine-mikrofibra-waflowa-40x40-cm-320-g-m2-idealna-do-mycia-szyb

Mam kilka fibr przeznaczonych do szyb (o splocie waflowym i takie płaskie), dobrze szyby myją ale przy pracy z nimi to po prostu trzeba je bardziej dociskać do szyby gdy płyn zaczyna odparowywać. Ważne, że są skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, david2888 napisał:

Jedynie co mi przeszkadzało, że strasznie ta mikrofibra jest "tępa" jak nią wycieram. Tak powinno być? czy może powinienem ją zaimpregnować solidnie płynem? 

Wafle tak mają, nie przejmuj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednia szyba w 407 to zawsze jest wyzwanie, ciężko cholerę dobrze umyć od środka. Szyba ta dodatkowo szybko się brudzi a przyczyną tego jest konstrukcja filtra przeciwpylkowego, kto wymieniał ten wie, trzeba go dosyć dobrze wygiąć i czasem filtr ma "przedmuchy".

Używam mikrofibr do szyb kupionych w Waxitcar, najzwyklejszych,

http://sklep.waxitcar.pl/mikrofibry-do-szyb/443-mikrofibra-do-szyb-glass-clean.html

i spisują się idealnie z każdym płynem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, rkom napisał:

Mam kilka fibr przeznaczonych do szyb (o splocie waflowym i takie płaskie), dobrze szyby myją ale przy pracy z nimi to po prostu trzeba je bardziej dociskać do szyby gdy płyn zaczyna odparowywać. Ważne, że są skuteczne.

a też masz tak że waflowa ci delikatnie pyli?? Jak wziąłem latarkę ledową to pod światło widziałem troszkę taki efekt.

 

11 godzin temu, hamilton napisał:

Przednia szyba w 407 to zawsze jest wyzwanie, ciężko cholerę dobrze umyć od środka. Szyba ta dodatkowo szybko się brudzi a przyczyną tego jest konstrukcja filtra przeciwpylkowego, kto wymieniał ten wie, trzeba go dosyć dobrze wygiąć i czasem filtr ma "przedmuchy".

Używam mikrofibr do szyb kupionych w Waxitcar, najzwyklejszych,

http://sklep.waxitcar.pl/mikrofibry-do-szyb/443-mikrofibra-do-szyb-glass-clean.html

i spisują się idealnie z każdym płynem.

Też mam takie mikrofibry, ale nimi wycieram szyby do sucha po myciu auta. Zero zacieków :) polecam :good:

 

Wczoraj mx nowicki wydał film o myciu szyb. On np puszystą mikrofibra rozprowadzał płyn, a waflową docierał na sucho. hmm :o muszę też taką metodę wypróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie szyby zawsze były wyzwaniem, niekończące się smugi. Zaczynałem od zestawu K2 Nuta+ fibry z auchana, można myć godzinami bez efektu. Kupiłem 4Nano glass cleaner i razem z tymi fibrami(z auchana) niewielka poprawa. Kupiłem Carchem do szyb i dalej to samo. Strzałem w dziesiątkę było kupno porządnej normalnej fibry i fibry do szyb(te gładkie) Pierwszą fibrą myję wstępnie szybę a drugą docieram minimalnie psikniętą płynem do szyb albo IPĄ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj z racji kończącego się ABDL Glass Cleanera zrobiłem miksturę ADBL GC + IPA (50% do 50%) przeleciałem wszystkie szyby i śmiało stwierdzam że efekt lepszy niż po samym plynie od ADBL, chyba że to zasługa nowej fibry do szyb (pomarańczowy wafel też z adbl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz kupić jakiś płyn to polecam detailers magic glass magic. Ma super zapach i rewelacyjnie się z nim pracuje. Atomizer też jest mega. ADBL glass cleaner mi się za dużo maże na szybach. O wiele więcej trzeba się namachać niż przy płynie DM. A funky? Na pewno "łatwiejszy" niż ADBL, ale i tak DM górą. Zapach mnie nie powalił a atomizer jest niestety najsłabszym punktem tego produktu :( Jeśli miałbym wybrać coś ponownie to zdecydowanie Glass magic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fredi88 napisał:

ADBL glass cleaner mi się za dużo maże na szybach. O wiele więcej trzeba się namachać niż przy płynie DM.

Mam podobne odczucia, z jedną różnicą: u mnie Good Stuff dał radę więc alternatywnie również jego można brać pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KHOT napisał:

Mam podobne odczucia, z jedną różnicą: u mnie Good Stuff dał radę więc alternatywnie również jego można brać pod uwagę.

Good Stuff dobrze daje sobie radę , nie maże się i przyjemnie mi się nim pracuje . Aktualnie wpadł baniak 5L :good:

3 minuty temu, Strus napisał:

Który płyn dobrze odtłuszcza i nie jest drogi ?

Jak wyżej albo Good Stuff lub DM Glass Magic :) Oba miałem i działają podobnie tylko że DM ma świetny zapach mandarynek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.