pcefun

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?

1260 postów w tym temacie

Panowie, potrzebuje wyczyścić szybę w szczuro-wozie. Chyba kupie Autoglym Car Glass Polish i ręcznie pojadę filcem lub jakimś padem. Najgorsze jest to, że szyba jest strasznie porysowana i pewnie mi powłazi w te rysy. Czy ewentualnie IPA to wymyje?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podstawową zasadą mycia szyb to nie myć w słońcu i rozgrzanej szyby . Najlepiej w cieniu i jak szyba ma niską temperaturę.

Do tego dobry płyn z dodatkiem IPY . I spokojnie szyby będą jak kryształ. Chyba ze są wypiaskowne lub porysowane

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

wczoraj leciałem IPA i potem płyn i wyszło super

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

IPA + Good Stuff Falcon's Eye sobie radzą ale na zadbanych szybach. Musze czymś wyszorować szybę, bo są lekkie zacieki po twardej wodzie i płynach do spryskiwaczy.

Obawiam się tylko, że te mleczka do szyb powchodzą w rysy i będę się z tym mocował :ad:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
711951 Obawiam się tylko, że te mleczka do szyb powchodzą w rysy i będę się z tym mocował

IPA sobie z tym poradzi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
711951 Obawiam się tylko, że te mleczka do szyb powchodzą w rysy i będę się z tym mocował

Tak owszem wchodzą w ubytki na szybie ale łatwo je usunąć IPA albo myjką wysokociśnieniową. Apropo mleczka to mogę dodać od siebie że jak dla mnie nie ma nic lepszego do mycia szyb od wnętrza jak właśnie np. Autoglym CGP. Pare kropel ma aplikator z MF i wypracować dobrze no i dotrzeć mikrofibrą i zero mazów! A na zewnątrz do porządnego wyczyszczenia to CeriGlass od CarPro a na codzień używam koncentratu Car Chem rozcieczonego 1:10 z wodą demoralizowaną z wkładką z IPA :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No i fajnie jak IPA da radę, bo do dobrej myjki nie mam za bardzo dojścia. Dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak myje ipa szybę to na dwa razy. Psikam szybę ipa, czekam praktycznie jak odparuje. Potem drugi raz psikam i dopiero wycieram fibra. żaden płyn nie ma już co po tym zabiegu robić. Dedykowanych używam głównie wewnątrz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja korzystam z płynu do szyb i ręczników papierowych :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie od dłuższego czasu w użyciu jest Optimum no rinse w rozcieńczeniu quick detailera (około 70ml na 1 litr wody demineralizowanej) i naprawdę spisuje się świetnie! Podczas grubszego mycia szyb od wewnątrz najpierw przecieram szybę jakąkolwiek mikrofibrą z wspomnianym QD. Następnie na szybie ląduje ipa rocieńczona 1:1 na magicznej gąbce, po wytarciu ipy ponownie QD z mikrofibrą do szyb dwash glass microfibre. Na zewnątrz zamiast gąbki i alkoholu używam adbl clay sponge +  QD do poślizgu, potem wystarczy tylko dotrzeć mikrofibrą dwash. Po takim zabiegu szyby wyglądają naprawde niesamowicie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta