Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

Przesisdlem się z sg na good stuffa. Zapach może przyjemniejszy atomizer lepszy ale.. mając małe dziecko które popalcuje lustro w przedpokoju i jak ono potem wygląda każdy z Was pewnie sobie wyobraża. Z takim "brudem" i mnie sg lepiej sobie poradzilo. Zmieniłem akurat na GS bo był również tani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam poważne pytanie

Teściowa poprosiła mnie abym rozejrzał się za płynem do myjki karcher do okien. Z Rm500 była bardzo zadowolona. Myślę nad tym aby upiec 2 pieczenie na jednym ogniu i zamówić meguiar's glass cleaner concentrate. Cenowo wyjdzie nawet korzystniej. Pytanie czy efekt będzie porównywalny/lepszy?

A może nie ryzykować złości mamusi i wziąć kolejna butelkę Rm500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że trochę tych płynów przetestowałem, ale ostatnio kumpel mnie zahaczył co robi to profesjonalnie i zapodał mi taki zestaw jak na filmie :

 

 

W skład wchodzi ściągaczka TTS, myjka z mikrofazy i płyn w formie koncentratu - litr(100ml do wiaderka/miski na 10l wody), płyn nie wysycha - pozwala długo pracować myjką i wytwarza taką specyficzną piane na oknie. Przy dużej liczbie okien w domu nie wyobrażam sobie wracać do ADBL''a i wycierać na dwie fibry :good: także jakby ktoś chciał zrobić lustro w moment to polecam, a do samochodu leci CarChem i GoodStuff ;)

 

P.S dla mnie szyby są czyste dopiero jak latarka ledowa nic nie pokaże :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam poważne pytanie

Teściowa poprosiła mnie abym rozejrzał się za płynem do myjki karcher do okien. Z Rm500 była bardzo zadowolona. Myślę nad tym aby upiec 2 pieczenie na jednym ogniu i zamówić meguiar's glass cleaner concentrate. Cenowo wyjdzie nawet korzystniej. Pytanie czy efekt będzie porównywalny/lepszy?

A może nie ryzykować złości mamusi i wziąć kolejna butelkę Rm500?

Myjka do okien karcher potrzebuje płynu który wolno wysycha i tworzy piane na oknie jak rm500, glass clenaer będzie ci szybko odparowywał i utrudniał prace z tym urządzeniem według mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

chciałem pokazać mój problem z szybami i poprosić o radę co z tym można zrobić - po przyciemnieniu folią szyb ukazały się takie białe zacieki, jakby była twarda woda i pozostawiono ją do wyschnięcia. Próba czyszczenia szyb nic nie daje. Sama usługa przyciemniania nie miała wpływu na efekt, tylko "uwypukliła" ten problem, bo przyglądając się na przednie boczne szyby (nie przyciemnione) także można te strużki zauważyć. Po konsultacjach z osobą u której szyby był przyciemniane poradził mi abym użył na szybie pasty polerskiej TEMPO, albo jakiegoś środka firmy ADBL od "kwaśnych deszczów".

 

może mi ktoś doradzić co kupić,czego spróbować aby przywrócić szybie dobry wygląd, z góry dziękuję.

 

p.s. poniżej linki do zdjęć.

 

026a230473d02.jpg.html

 

https://zapodaj.net/57bd133f18325.jpg.html

 

57bd133f18325.jpg.html

 

https://zapodaj.net/026a230473d02.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]dalu[/ref] - CarPro CeriGlass, lub AutoGlym Car Glass Polish. Oba środki o podobnej "agresywności" - no, może CarPro lekko agresywniejszy przy aplikacji maszynowej. Osoba, która doradziła Ci Tempo, niech doda do swojego arsenału również mleczko do szorowania CIF :D - wg mojego teścia super skuteczne w walce z plamami po twardej wodzie na szybach samochodowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eidos71-> dzięki za info, oba specyfiki widzę że są dostępne w lokalnym sklepie ShiningCar (Kielce), autoglym za 38zl, drugi od carpro jakies 60zl, wczytam się w forum czy warto dopłacić do carpro i przejadę się do chłopaków na zakupy, a o efekcie moich prac dam znać. pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]dalu[/ref] - używałem obu (AG ręcznie z aplikatorem MF i maszynowo na DA, CarPro tylko maszynowo, na rotacji), z padem filcowym i subiektywnie mogę powiedzieć, że żaden z tych produktów nie da takiego efektu, jak praca tlenkiem ceru - ale to w przypadku, gdy chcesz usunąć z szyby zarysowania. Jednak do usunięcia śladów po twardej wodzie oba nadają się znakomicie - CarPro, z uwagi na nieco większą agresywność, pozostawia szybę "bardziej krystaliczną".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu zgłaszałem problem z szybami(smugi po twardej wodzie, których nie mogłem "niczym" usunąć), po zastosowaniu się do kilku wskazówek - oto efekt mojej dzisiejszej pracy:

 

było tak:

 

IMG_0210_zpsyscgikwn.jpg

 

jest tak:

 

IMG_0393_zpsxadjovnt.jpg

 

IMG_0391_zpsjotoaa5i.jpg

 

mogę tylko powiedzieć woow, efekt na żywo jest ekstra, a na przyciemnionych szybach jest .... lustro, tak mi się spodobało że obleciałem wszystkie szyby, a na czołową po wszystkim wrzuciłem Glaco Soft 99, do jutra musi "przeschnąć" ale pewnie też będzie petarda, chciałem podziękować koledze Eidos71 za pomoc...aha - zastosowałem CarPro i filcowy aplikator. pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GYEON Q2M Waffle Dryer jak się sprawuje jako fibra do szyb?

W sam raz, jak większość waflowych :good: W parze z Terry idealny zestaw do szyb. Tylko w sumie pod marką CarPro pomarańczowe wydają się lepsze z tego względu, że fiolet Gyeon potrafi farbować przy praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, niedawno w kupiłem nowy samochód i zleciłem na nim powłokę oraz powłokę hydrofobową na przednią szybę. Mam taki problem, że po desczu pojawiły się małe brązowe plamki, jakby drobinki kurzu, kiedy używam spryskiwaczy to automatycznie załączają się wycieraczki i nic to nie daje, a nawet jest gorzej, bo został znaczek wycieraczki. Czym najlepiej przeczyścić taką szybę z powłoką hydrofobową?

Zaobserwowałem też plamki na tylnej szybie, a na niej nie miałem nakładanej powłoki. Kropki pojawiły się po deszczu dopiero.

niestety nie wiem jaki rodzaj powłoki został nałożony na szybę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, ratujcie, bo już nie mam cierpliwości :wallbash:

 

O ile samochód jestem w stanie sobie ładnie ogarnąć, tak szyby są moją zmorą :lol:

Jak nie zaschnięte krople to mazy, jak nie mazy to jakieś hologramy (pewnie po prostu mniejsze mazy, których nie widać gołym okiem, tylko pod światło) i tak się "ganiam" z tymi szybami. Mało środka, dużo środka, wafel, fibra.... no nic nie działa.

 

Nie wiem czy to kwestia środków, czy techniki. Mam ValetPRO Glass Cleaner, niebieskiego wafla (nie pamiętam skąd), AG CGP... ale mam też Clin z alkoholem i również sobie nie radzę. Psikam dużo, mało, na fibre, na szybe.... już sam nie wiem.

 

Ktoś ma jakieś pomysły? Nauczcie mnie myć szyby :ad::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z przednią... po kilku dniach jak zaczynają lekko parować np jak wsiądę w deszczowy dzień do auta to kilka sek po odpaleniu silnika od środka widać smugi dokładnie tak jak myłem wcześniej szyby. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z przednią... po kilku dniach jak zaczynają lekko parować np jak wsiądę w deszczowy dzień do auta to kilka sek po odpaleniu silnika od środka widać smugi dokładnie tak jak myłem wcześniej szyby. Jakieś pomysły?

Ja zawsze myję ipą a potem płynem do mycia szyb :) Po takim zabiegu nie ma prawa być smug

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z przednią... po kilku dniach jak zaczynają lekko parować np jak wsiądę w deszczowy dzień do auta to kilka sek po odpaleniu silnika od środka widać smugi dokładnie tak jak myłem wcześniej szyby. Jakieś pomysły?

Ja zawsze myję ipą a potem płynem do mycia szyb :) Po takim zabiegu nie ma prawa być smug

 

Czystą czy 1:1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft99 ma swojej ofercie środek do mycia szyb, który podobno sprawia, że woda znika z szyb - czy to działa? A jak jest z SHINY GARAGE Perfect Glass pod tym kątem?

Auto parkuje na Parkingu strzeżonym więc czasami rano muszę usuwać wodę z szyb, która i tak przez pewien czas zbiera się na szybach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.