Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

marctwain, bo to najlepszy plyn do szyb jaki znam:P i fajnie pachnie. zadnych smug, ogranicza parowanie a na przedniej szybie powoduje lekkie kropelkowanie w czasie jazdy:P

 

Stosujecie jakieś drogie zagraniczne środki, a bedziecie mieć to samo przy zastosowaniu płynu do szyb ze specjalną mikropowłoką o którym Wam pisałem wcześniej, co najważniejsze polskiej firmy Gamur Płyn do Szyb z Super Formułą SHINE- na Allegro jest dostępny w cenie 8,99.

Żadnych smug za niską cenę - ostatnio spotkałem tej płyn w myjni samochodowej, pytałem gościa który tam mył - powiedział że rewelacja i klienci normalnie kupują ten płyn z myjnii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem dlaczego koledzy zeszli na płyn. Ja piszę o mleczku, którego nie używa się na codzień a raczej od wielkiego dzwonu lub w razie potrzeby. Też jestem zdania, jak Ty i Piotrek, że są polskie, tańsze i też skuteczne środki. Pisałem o takich i używam. Ale takiego jak nu glass duralossa-polskiego nie ma. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze marctwain, nie można porównywać zwykłych płynów do mycia szyb do specjalistycznego preparatu, jakim jest Duragloss Nu-Glass :) Duragloss ma w ofercie płyn do szyb, ma także Rain Repel (czyści, zabezpiecza szyby i tworzy "niewidzialną wycieraczkę"), a marctwain pisze o preparacie do lekkiej polerki/regeneracji szyb.

 

Duragloss Nu-Glass można używać ręcznie lub polerką mechaniczną. Stosuje się go zarówno na zewnętrzne, jak i wewnętrzne szyby. Także lusterka. Jest bardzo wydajny, parę kropelek wystarczy na szybę.

 

Płynem do mycia szyb nigdy nie uzyska się takiego efektu. Nie można tego porównywać z płynami do szyb, to zupełnie co innego. Żaden płyn do szyb nie usunie z taka łatwością soku z drzew, water spotów, zanieczyszczeń drogowych, owadów, smoły. Płyn do mycia szyb nie wypoleruje także szyb.

 

Nie ma co się jeżyć i bronić Megsa, zwłaszcza, gdy się nigdy w życiu nie używało Duragloss Nu-Glass ;) To są zupełnie inne środki. Marctawain przetestował i ocenił, jego ocena jest taka sama, jak ludzi za granicą, którzy od dawna używają tego preparatu :) Meguiar's nawet nie ma w ofercie odpowiednika Nu-Glass ;)

 

To jest mleczko polerujące -środek podobny do Autoglym Car Glass polish ??

Dokładnie tak :good:

 

Odpowiednik Duragloss Nu-Glass ma Autoglym Car Glass Polish. A który jest bardziej skuteczny, można zobaczyć tutaj: http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... p?t=129943

Tego nie usunąłby żaden płyn do mycia szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie Generale :)
No nie przesadzaj.... :-] Planuje zakupić AG CGP ale chyba skuszę się na tego Duraglossa mimo ze jest go mniej niż AG.

Wax Paradise, a jakimi padami nanosić ten środek? Chodzi mi zarówno o nanoszenie ręczne jak i maszynowe.

Czy po zastosowaniu nu Glass jest sens stosować jeszcze jakiś środek hydrofobiczny typu "Rain-X"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakupić AG CGP ale chyba skuszę się na tego Duraglossa mimo ze jest go mniej niż AG.

Wax Paradise, a jakimi padami nanosić ten środek? Chodzi mi zarówno o nanoszenie ręczne jak i maszynowe.

Czy po zastosowaniu nu Glass jest sens stosować jeszcze jakiś środek hydrofobiczny typu "Rain-X"?

Jest go mniej, ale jego wydajność i skuteczność działania rekompensuje to w 100% :)

 

Ręcznie to aplikatorem, który daję gratis (stroną mikrofibrową). Do polerki to średnio twardą gąbką.

 

Na szyby zewnętrzne warto, ja zawsze robię tak: poleruję Duragloss Nu-Glass #755 a potem aplikuję Duragloss Rain Repel #751. Na wewnętrzne szyby tylko Nu-Glass.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gicbern, marctwain, używałeś kiedyś płynu megsa, że twierdzisz, że polskie środki są tańsze i lepsze?

 

A probowałeś właśnie dobre polskie produkty że uważasz że megs jest lepszy (bo że jest droższy to wiadomo :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A probowałeś właśnie dobre polskie produkty że uważasz że megs jest lepszy (bo że jest droższy to wiadomo )

tak, zanim kupiłem megsa(6$ chyba) to miałem z 5 płynów do szyb, i każdy mnie wkurzał. Odkąd mam megsa szkoda mi kasy na eksperymenty, bo na prawdę ciężko o coś lepszego. Miałem np. sonax, autoland, clin, w5 i jeszcze jakieś gówna z tesco:) I na prawdę, żaden nie był nawet blisko jeśli chodzi o łatwość pracy, efekt końcowy jak i to jak długo się utrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A probowałeś właśnie dobre polskie produkty że uważasz że megs jest lepszy (bo że jest droższy to wiadomo )

tak, zanim kupiłem megsa(6$ chyba) to miałem z 5 płynów do szyb, i każdy mnie wkurzał. Odkąd mam megsa szkoda mi kasy na eksperymenty, bo na prawdę ciężko o coś lepszego. Miałem np. sonax, autoland, clin, w5 i jeszcze jakieś gówna z tesco:) I na prawdę, żaden nie był nawet blisko jeśli chodzi o łatwość pracy, efekt końcowy jak i to jak długo się utrzymuje.

 

TO jeśli będziesz miał jeszcze kiedyś ochotę zrobić jeden eksperyment to wypróbuj sobie ten płyn Shine (firma Gamur, mają też swoją stronę) - w pracę praktycznie nie wkładasz większego wysiłku to raz, efekt końcowy naprawdę szokujący że tak szybko można bez smug umyć szybę. Co ciekawego zobaczyłem że nawet jak zostawiłem go niewytartego to po pierwsze nie pozostawił żadnych plam a po drugie odkryłem chyba inną jego właściwość otóż w tym miejscu nie pojawia się para.. ciekawe nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o Duragloss nu glas 755: zrobiłem tym szybę przednią, od środka. Pierwszy raz naprawdę szyba jest czysta. Żaden z płynów,które wcześniej używałem nie dał takiego efektu. Ciągle przy różnych konfiguracjach światła jakaś smuga wyłaziła. I jeszcze jedno: w czasie deszczu potrafiła łapać parę. Wczoraj tego nie było. I zero refleksów. Jak dla mnie najskuteczniejszy preparat do szyb, dotychczas. :good:

Mariusz i jak wrażenia po paru dniach? Ja też mam ten sam problem, tzn. nie mogę doczyścić porządnie przedniej szyby od wewnątrz. Po pierwsze jest fatalny dostęp. Po drugie nic tak nie myje jak szampon z wodą i gąbka/rękawica. Niestety porządne mycie nie za bardzo można zastosować do wewnętrznych szyb, szczególnie przedniej! Dlatego też morduje się z różnymi płynami. Z tym, że ja używałem do tej pory płynów budżetowych. I najlepsze według mnie to Mr. Muscle i Plastmal ,,Czyści szyby". Niestety jeszcze nie używałem płynów za 40 zł. W zasadzie wszystkie płyny powinno się stostować po uprzednim umyciu szyb wodą z szamponem, wtedy efekt jest najlepszy.

Teraz kupiłem Car Glass Polish Autogluma. Stąd moje pytanie, jak mają się szyby po tych paru dniach po zastosowaniu nu glass 755? Czy już je czyściłeś po tym zabiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy już je czyściłeś po tym zabiegu?
jeszcze nie. I nie ma za bardzo co czyścić. Mówię o przedniej, najbardziej wkurw...ej do mycia (są takie cuda na patyku z trójkątnym padem do mycia tej szyby, ekstra wygodne-ktoś u nas pokazywał). Nie ma żadnych śladów pod światło i wieczorem, mimo, że jaram w aucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są takie cuda na patyku z trójkątnym padem do mycia tej szyby
Ja kupiłem coś takiego na allegro http://www.youtube.com/watch?v=V1ogQw4qvNs i naprawdę jestem bardzo happy zwłaszcza że u mnie mycie tylnej szyby to koszmar a teraz raz dwa i czysta ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ci ludzie na początku filmu-jakbym siebie widział
Dokładnie. Wywijasz przez pół godziny różne akrobacje, wychodzisz na zewnątrz - patrzysz...smugi :kox:

 

Ten film reklamowy przypomina mi tv shop w stylu...od kiedy kupiłam ten przedmiot moje życie zmieniło się nie do poznania :lol: I dalej: miliony zadowolonych klientów na całym świecie, dołącz do nich już dziś :D Charles z Minesoty umył 3 tiry tym urządzeniem w 25 sekund. Sandra z Alabamy umyła 100 szyb i ciągle jej mało. John z Oklahomy dzięki temu urządzeniu zyskał nowych przyjaciół. Elen z Connecticut po prostu nie może uwierzyć w swoje szczęście. Marian z Jackowa ciągle czyta instrukcje i po 5 flaszcze nadal nie wie co to k...ma być...?!

:kox::D:mrgreen::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem ostatnio zakupiony Rain Repel Duraglossa. I okazuje się, że szyby te od strony zewnętrznej (samochód stoi obok domu) są wolne od pary, tej, która pojawia się przy zimnym poranku. Zawsze ta strona była pokryta szrono-parą (sorry za neologizm ale nie wiem jak to określić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio do pucowania szyb użyłem AutoGlym Car Glass Polish i żółtego pada megsa - rewelacja! Skończyła się męka z doczyszczaniem czołowej od wewnątrz!

 

czysciles tym od srodka , jak mzoesz napisz jak dokaldnie to robiles aby nie pozostawic zbednych sladow na szybie a ktore wychodza jak jedziesz pod slonce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.