Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

Może głupie pytanie...czy Karcher RM500 nada się do zwykłego mycia ręcznego z atomizera (bez myjki) ? Był wspomniany na str 52

Robić 1:10 czy mocniejsze stężenie ?

Czy jakość niemieckiego jest lepsza niż "polskiego" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Drevny,

 

Napisałem do MX Nowicki. Firma która produkowała ten preparat do usuwania żywicy już nie istnieje :wallbash: MX Nowicki polecili mi dwa specyfiki:

- go go inscect

- green gine

Co o nich myślicie? Nadają się?

Poszukaj środka firmy ATAS Resinol gwarantuje że zejdzie bez śladu tylko dłużej potrzymaj środek na lakierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego osomm,

Czy o to chodzi?

 

product_306.jpg

 

Tak, dokładnie to :)

 

Nie porysuje to szyby albo jej nie uszkodzi? :o

 

Kiedyś po remoncie używałem jej na oknach domowych i nic się nie stało. Jednak z szybą samochodową ręki sobie nie dam uciąć, więc może lepiej spróbować wpierw w jakimś mniej widocznym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, niedawno nabyłem swoje 1 auto i borykam się jak wiele osób zimą z problemem parujących szyb. Wymieniony został filtr kabinowy na nowy) jednak problem nie zniknął. Znajomy zasugerował dokładne odtłuszczenie szyb wewnątrz by zweryfikować czy to czasem nie natłuszczona powierzchnia zbiera pare wewnątrz. Głównie boczna szyba po stronie kierowcy i przednia mi paruje, czasem też tylnia. Przewożę dzieciaki często i nie chcę ciągle na nawiewie włączonym jeździć i szukam na razie sposobów na uporanie się z tym tematem. Google przeniosło mnie do Was na forum i czy adbl goofer towel (35x35 np) + płyn adbl glass cleaner (1l widze po ok 34zł w sieci koszt), to dobry zestaw na odtłuszczenie i wyczyszczenie wnętrza szyb by nie zbierały pary? Czy polecacie coś innego w rozsądnej cenie, bo nie chcę 80zł wydawać na umycie szyby a przyczyn zaparowania szukać np w podszybiu skoro wymiana filtra kabinowego nie pomogła)?

 

Z góry dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o połączeniu IPA z płynem do mycia szyb jako odmrażacza do wewnątrz? Zdarza się, że szyba zamarznie jak nie mam czasu przewietrzyć wnętrza i odmrażacz zadziała dużo szybciej niż nadmuch. Ale ten pozostawia szybę bardzo tłustą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.