Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

docieram czarnobiałą gazetą.

 

Gazety potrafią rysować.

Lepiej polerować pieluchą tetrową.

 

wszystko z wyczuciem :)

 

Teraz kupiłem AutoGlym Car Glass Polish zobaczymy jak się będzie spisywał.

 

Ręczniki papierowe w moim przekonaniu nie zdają egzaminu, zwykle szyba po użyciu wydaje się czysta ale jak jadę w nocy i jedzie coś z naprzeciwka to widzę sporo wkurzających smug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

docieram czarnobiałą gazetą.

 

Gazety potrafią rysować.

Lepiej polerować pieluchą tetrową.

Widzialem szybe, wycierana gazeta na myjni recznej. Masakra. Zdecydowanie odradzam. Pozatym gazety przeciez barwia, wystarczy potrzymac gazete dluzej w reku i pod wplywem wilgoci beda czarne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

docieram czarnobiałą gazetą.

 

Gazety potrafią rysować.

Lepiej polerować pieluchą tetrową.

 

wszystko z wyczuciem :)

 

Teraz kupiłem AutoGlym Car Glass Polish zobaczymy jak się będzie spisywał.

 

Ręczniki papierowe w moim przekonaniu nie zdają egzaminu, zwykle szyba po użyciu wydaje się czysta ale jak jadę w nocy i jedzie coś z naprzeciwka to widzę sporo wkurzających smug.

 

Wszystko zależy jakim płynem myjesz (tutaj naprawdę zdaje egzamin ten plyn co kupiłem na Allegro - Shine firmy Gamur) oraz jak dokładnie umyjesz szybę tu też kłania skuteczność płynu do mycia, niektóre są tak słabe że trzeba wylać pół butelki żeby cokolwiek umyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

docieram czarnobiałą gazetą.

 

Gazety potrafią rysować.

Lepiej polerować pieluchą tetrową.

Widzialem szybe, wycierana gazeta na myjni recznej. Masakra. Zdecydowanie odradzam. Pozatym gazety przeciez barwia, wystarczy potrzymac gazete dluzej w reku i pod wplywem wilgoci beda czarne.

 

szmatką wycieram szyby, gazeta jako ostatni etap :)

 

Co do AG car glass polish... jak często można go stosować ? Jak sama nazwa wskazuje ten środek lekko poleruje szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Od czasu do czasu będzie ok, nie ma sensu używać często bo po aplikacji szyba jest na tyle czysta i gładka że zwykły płyn do szyb starcza. Mówie tu nie tylko o środu autoglym, ale generalnie o wszelkich ściernych cleanerach użytych na szybach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem dzisiaj tego:

http://www.waxparadise.pl/produkt,Durag ... ,6387.html

 

Aplikuje się jak cleaner, konsystencja też podobna. Wystarczy cztery większe krople na aplikator. Wciera się aż zacznie skrzypieć. Potem MF. Efekt bardzo dobry. Szyba wygląda jak po polerce. "Widać przeźroczystość". :good: Czekam na deszcz, zobaczę jak z wodą i smugami po opuszczaniu szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

U mnie różnie z tym bywa. Mam mikrofibry frotte,jedne świetnie działają na szybach,drugie tylko mażą,mimo podobnej struktury. Kupiłem też ostatnio dedykowaną MF do szyb,na dziale z artykułami AGD,i jakoś nie jestem specjalnie zachwycony,zostane przy tych,które używam do lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o Duragloss nu glas 755: zrobiłem tym szybę przednią, od środka. Pierwszy raz naprawdę szyba jest czysta. Żaden z płynów,które wcześniej używałem nie dał takiego efektu. Ciągle przy różnych konfiguracjach światła jakaś smuga wyłaziła. I jeszcze jedno: w czasie deszczu potrafiła łapać parę. Wczoraj tego nie było. I zero refleksów. Jak dla mnie najskuteczniejszy preparat do szyb, dotychczas. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marctwain, bo to najlepszy plyn do szyb jaki znam:P i fajnie pachnie. zadnych smug, ogranicza parowanie a na przedniej szybie powoduje lekkie kropelkowanie w czasie jazdy:P

 

Takie same zalety ma ten produkt http://www.dabe.pl/srodek-czyszczenia-s ... p-301.html a kosztuje ułamek ceny. Gorąco polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie same zalety ma ten produkt http://www.dabe.pl/srodek...ozol-p-301.html a kosztuje ułamek ceny. Gorąco polecam.

1. nienawidzę aerozoli:)

2. nie ułamek ceny, bo ja nie kupuje w Polsce megsa, więc cena porównywalna;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marctwain, bo to najlepszy plyn do szyb jaki znam:P i fajnie pachnie. zadnych smug, ogranicza parowanie a na przedniej szybie powoduje lekkie kropelkowanie w czasie jazdy:P

 

Maguiars Glass Cleaner Concentrate z linii profesjonalnej daje te same efekty w znacznie niższej cenie. Z 4litrowej bańki mam 40litrów najlepszego płynu do szyb jaki mi dane było testować i też ładnie pachnie bo czuć borówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.