Skocz do zawartości

Działalność auto detaling


Gość suprnowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od zawsze dbałem o swój samochód,od jakiegoś czasu i dzięki Waszego forum nabrało to innego wymiaru.Temat bardzo mnie zainteresował i chyba chcę podjąć kolejne kroki i otworzyć taką działalność związaną z auto-detalingiem

Miejscowość ma ponad 200 tys mieszkańców,w pobliżu nie ma żadnych firm o podobnej działalności,oczywiście nie licząc zwykłych myjni ręcznych itp.Tych droższych samochodów jest dość dużo a ich właściciele na pewno nie mają gdzie oddać samochodu do odpowiedniego mycia,woskowania itp.

Mam już powierzchnię garażową.

Kwestia teraz tylko kosztorysu.Jakie środki finansowe potrzebne są na start.

Ze sprzętu na pewno bym chciał:

-polerki mechaniczne

-myjkę wysokociśnieniową

-odkurzacz piorący

-lampy

Co więcej będe jeszcze potrzebował.

Jakie środki musiałbym kupić na początek,abym mógł zaspokoić wymagania klientów i zdobyć dobrą renomę.Z którą firmą najlepiej rozpocząć współpracę odnoście kosmetyków,dostaw itp.

Na pewno wielu z Was ma identyczne działalności ,w innym krańcu Polski a więc nikt z nas byłby konkurencją dla siebie :)

No i najważniejsze jak to wygląda cenowo,ile kosztuje odnowa całego samochodu,pranie wnętrza,nałożenie samego wosku itp.Interesują mnie tylko kwoty przybliżone.

Będe bardzo wdzięczny za wszelakie informacje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... alno%B6%E6

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... alno%B6%E6

Szukanie nie boli...

Poza tym za dużo pytań,jesteś, moim zdaniem ,zbyt zielony jeszcze w tym temacie... Gorzko ale prawdziwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nikt nie zdradzi ci know-how, na które stracił dużo czasu, nerwów i pieniędzy. A biorąc się za jakiś business wypadałoby mieć jaki plan przedsięwzięcia, poznać podstawy prawne jakie są wymagane przy takiej działalności, pozwolenia, wysondować rynek...zresztą co jak będę pisał temat rzeka...Marco podeslal linki. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak że mało wiem,pytam z czystej uprzejmości i ciekawości.

Wiem że na pewno są osoby którym moja działalność by nie zaszkodziła a są w stanie doradzić mi w tych kwestiach o które pytałem.

Przeczytałem już te dwa tematy,dowiedziałem się trochę o kwestiach prawnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodaj do tego porządne opryskiwacze (najlepiej pompowane z kompresora), kompresor i ze dwa odkurzacze sucho/mokro. pomyśl o dostępie do wody ( w tym ciepłej) i odprowadzaniu ścieków. Zastanów się jak zorganizować stanowiska żeby nie było problemów kiedy jeden samochód trzeba będzie umyć a drugi będzie czekał suchy na wyschnięcie wosku. Na pewno przyda się podnośnik (będzie niezbędny jeżeli chcesz myc podwozia). Musisz się zastanowić jak dotrzeć do klientów - reklama.

 

Co do chemii to z lektury tego forum szybko wywnioskujesz że jedna firma nie oferuje najwyższej jakości w przypadku wszystkich produktów i trzeba wybierać to co dany producent ma najlepszego. W dodatku przy wyborze czegokolwiek musisz kalkulować czy dany zakup nie wywinduje zanadto ceny usługi. Pomyśl o opcji dla standardowego klienta, bo z jednego auta w tygodniu się na pewno nie utrzymasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się odpowiedź na tak postawione pytanie. Za dużo zmiennych.

 

Skoro interesujesz się tematem od jakiegoś czasu, to masz wyrobione zdanie o produktach różnych firm i sam najlepiej będziesz wiedział, z czym pracować, żeby i klient był zadowolony.

 

Co do kosztów, to IMHO musisz się zdecydować, czy ruszasz od razu z pełnym detailingiem, czy będziesz prał tapicerki, świadczył usługi smart repair itp. Od tego będzie zależało, ile sprzętu musisz mieć na starcie.

 

Ale poważnie, to wszystko powienieneś już wiedzieć, jeżeli rozkręcasz konkretny biznes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=2009&highlight=dzia%B3alno%B6%E6

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... alno%B6%E6

Szukanie nie boli...

Poza tym za dużo pytań,jesteś, moim zdaniem ,zbyt zielony jeszcze w tym temacie... Gorzko ale prawdziwie...

 

 

dzięki za linki, szczególnie ten pierwszy ciekawy, też mnie ten temat interesuje, a jakoś nigdy na te wątki nie trafiłem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master

Czy aby zawsze należy kogoś straszyć i zniechęcać? Przecież człek ma jakiś pomysł i miejmy nadzieję, że również i chęci i zamiłowanie. Co do kosztów, to są zupełnie różne w różnych przypadkach. Może człek ma swoje lokum (odpada koszt wynajmu), może gdzieś pracuje na etacie, a detaling to robota dodatkowa np. popołudniami (odpada większość ZUS'u - zostaje zdrowotne). Pozostają więc koszty tzw. wyposażenia, a to mniej więcej daje się wyliczyć. Co dokładnie będzie potrzebne, to pewnie trochę wychodzi w 'praniu'. Przeglądając uważnie to forum, zdecydowanie jest w stanie zakupić coś na początek. Zresztą za wszystko zapłaci Master..., a doświadczenie będzie bezcenne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dawno o tym myślałem żeby w Radomiu coś takiego otworzyć, tyle że jednak widzę kolega mało się porozglądał po mieście bo myjek takich które robią auta na tip top jest sporo nawet niedaleko mnie auto-spa:), u maćka na słowackiego też bawią się w detaling i do tego wulkanizacja. daleko nie jadąc na wojska polskiego jest kolejna obok myjni łosiów ale nie myją powozia, na warszawskiej za bp też są chłopaki i robią ładnie. Więc radzę się rozejrzeć za nim utopi się parę ładnych złotówek w interes. Wyprzedzając myśl o sklepie też już myślałem ale jest hurtownia na warszawskiej i mają tak konkurencyjne ceny i rabaty dla stałych klientów, że nie ma co z nimi konkurować.

 

[ Dodano: 14 Styczeń 2011, 18:49 ]

ceny wynajecia lokalu ok 50-60 metrów to koszt ok 2500 ;) troche aut trzeba zrobic zeby na to zarobic ;-)

 

wystarczy pół Ferrari :D

,

W tym temacie też się rozeznałem, średnio 3000zł za taki lokal. Drugi jaki znalazłem to na spartańskich warunkach za 1700zł na miesiąc ale zimą nie idzie tam robić bo woda zamarza a ogrzewania nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym że w Radomiu są myjki,ale żadna z nich nie bawi się w Car Detaling.

Co do pracy,jak na razie chciałem sam się tym zajmować,a w najbliższym czasie razem z bratem.

Lokal będę miał w granicach 1 tys zł-będzie to garaż o powierzchni ok 60m2.

Chciałbym się nastawić na:

-korektę lakieru

-szybkie mycie z dobrym woskiem

-pranie oraz renowacja tapicerek(mam znajomego auto tapicera)

-kompletna usługa polegająca na nadwoziu oraz wnętrzu auta

-delikatne usługi SMART czyli wyciąganie dołków,renowacja lamp

Bardziej chciałbym wykonywać renowacje i typowy detaling,ale jak wiadomo trzeba się chwytać wszystkiego-radom słynie z handlu samochodami więc tu mógłbym znaleźć potencjalnych odbiorców tańszych usług.

Wiem na pewno że muszę dokonać zakupu:

-myjki wysoko-ciśnieniowej z ciepła wodą

-odkurzacza piorącego z prawdziwego zdarzenia

-zwykłego odkurzacza

-przynajmniej dwóch maszyn polerskich

-puller do wyciągania wgnieceń w karoserii

-podnośnika

-wszelkiego rodzaju pędzelków,padów,mikrofibr i innych narzędzi do nakładania preparatów

i dalej myślę co jeszcze...

No i popróbuję powalczyć o dotację z UE,jak się uda fajnie jak nie to własne środki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suprnowa, lokal i garaż to nie wszystko. Wg mnie ważniejsze są umiejętności. Ewentualna wpadka wynikająca z braku doświadczenia, może słono kosztować. Z punktu widzenia klienta, nie chciałbym oddawać auta do warsztatu, w którym właściciel miał tylko dobry pomysł i pieniądze.

Oczywiście życzę powodzenia.

 

PS, pochwal sie tym garażem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ważniejsze są umiejętności. Ewentualna wpadka wynikająca z braku doświadczenia, może słono kosztować.
A chyba suprnowa, polerki w reku jeszcze nie trzymał,co? Obym się mylił...
w lokalu który chcesz wynająć dostaniesz zgodę na uruchomienie myjni?
Zawsze można się zamknąć wewnątrz i nikt nawet nie będzie wiedział ze się tam auto myje ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia klienta, nie chciałbym oddawać auta do warsztatu, w którym właściciel miał tylko dobry pomysł i pieniądze.

 

Z punktu widzenia klienta to nie wiem czy byś widział kto jest nowicjuszem a kto wyżeraczem :P

Z drugiej strony to jakos nikt z polerka w reku sie nie urodził...to że któs zaczyna to nie znaczy że nie umie tego robić. Przeważnie jest tak, że Ci nowi na początku poprostu robią wolniej ale starają sie robić bardzo dokładnie :roll:

 

Dla odwąznych świat nalezy. Ja pierwszy raz jak jechałem na płytki to też byłem kompletnie zielony. Ale ojciec wytłumaczył mi na miejscu "co z czym sie je" i możecie wierzyć albo nie, ale wyszło bardzo dobrze. ( fakt że czasowo to troszke mi zeszło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony to jakos nikt z polerka w reku sie nie urodził...to że któs zaczyna to nie znaczy że nie umie tego robić.
Święta prawda. Ale
Ale ojciec wytłumaczył mi na miejscu "co z czym się je"
wiec dobrze jest jak ktoś pokaże i nakieruje. Ale predyspozycje tez są ważne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że któs zaczyna to nie znaczy że nie umie tego robić

Tego nikomu nie zarzuciłem.

 

Po prostu wychodzę z założenia, że jeżeli ktoś chce to wykonywać zarobkowo, to musi mieć co najmniej ponadprzeciętną wiedzę i umiejętności. 50-80% firm upada w okresie 2 lat od rozpoczęcia działalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50-80% firm upada w okresie 2 lat od rozpoczęcia działalności.
Ale to tez nie jest wyznacznikiem tego czy zakład wykonuje usługi na wysokim poziomie. W naszym kraju niestety jest tak ze nieważne ile coś kosztuje-ważne żeby było jak najtaniej. A wiec jeśli cena usług będzie wysoka,a nie oszukujmy się, ceny usług detailingowych do najtańszych nie należą to niewiele osób się skusi. A przecież aut z najwyższej polki nie jest zbyt dużo...(poza Warszawą :) ),bo tylko właściciele takich aut są w stanie zapłacić wysoki rachunek,byle by ich cacko było piekne jak z fabryki(Albo lepiej).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.