Skocz do zawartości

IPA


Subaru

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
2 godziny temu, menior napisał:

Lepiej tym przemywac jak IPA po polerce i przed woskiem ? Bo tez mam w pracy do tego dostep 🙂

Wszystko zależy co chcesz osiągnąć, jakie kombinacje i pasty używasz, ale jak robisz wieloetapowa korekta - podstawa to maksymalne wymycie past.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Domel napisał:

Wszystko zależy co chcesz osiągnąć, jakie kombinacje i pasty używasz, ale jak robisz wieloetapowa korekta - podstawa to maksymalne wymycie past.

Kombinacje to przerozne ale skoro zmywacz sylikonowy skuteczniejszy? Rozumiem ze mozna go calkiem bezpiecznie jak IPY uzywac i nie rozciencza sie jak IPE? 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, makaba napisał:

Wnioskuję z tego, że raczej warto dołożyć do wipe out.

Po wypolerowaniu powierzchni jakimś cuttingiem i wymyciu IPĄ widzę ładną powierzchnię. Po wymyciu Wipe outem wychodzą hologramy po maszynie 😉 Dla mnie sprawa jasna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mówiąc o czystej ipie miałem na myśli alkohol izopropylowy w opakowaniu oznaczonym znaczkiem FP (Farmakopea Polska) lub PhEur (Farmakopea Europejska)

 

Takiej nigdzie nie widziałem w sprzedaży j tylko zanieczyszczoną do mycia elektroniki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderator
15 minut temu, Eryczek napisał:

@Domel, odkopię temat. Ten Boll jakoś pachnie?

Śmierdzi "rozpuszczalnikowo". Nie radzę tego używać w zamkniętym, nie wentylowanym pomieszczeniu. Po kilku godzinach pracy w takich warunkach łeb rozsadza.

Nie mniej jednak to od nas zależy jak sobie organizujemy warunki pracy a zmywacz to priorytet - tym bardziej, że wymywa jak szalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

No właśnie takie mam wspomnienia zapachowe ze zmywaczem sylikonowym, sprzed kilku lat. Pracowałem w zamkniętym garażu i po wyjściu głowa mnie bolała jeszcze następnego dnia. Wtedy sobie zmywacze odpuściłem i przesiadłem się na Prepa. On też nie pachnie rewelacyjnie ale jednak lepiej od zmywacza. Niestety jego cena jest mocno nieatrakcyjna:(

Zaraz skończy mi się jego baniaczka i zastanawiam się nad czymś tańszym - myślę o zmywaczu albo o ADBLu Wipe Oucie🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Domel napisał:

Śmierdzi "rozpuszczalnikowo". Nie radzę tego używać w zamkniętym, nie wentylowanym pomieszczeniu. Po kilku godzinach pracy w takich warunkach łeb rozsadza.

Nie mniej jednak to od nas zależy jak sobie organizujemy warunki pracy a zmywacz to priorytet - tym bardziej, że wymywa jak szalony.

 

14 minut temu, Eryczek napisał:

No właśnie takie mam wspomnienia zapachowe ze zmywaczem sylikonowym, sprzed kilku lat. Pracowałem w zamkniętym garażu i po wyjściu głowa mnie bolała jeszcze następnego dnia.

Ja ostatnio, ekhm, porzygałem się po robocie - i zastanawiałem się, czy to przez zmywacz, IPę, Dluxa czy UNCra. Zgodnie z Waszą sugestią - pewnie przez ten pierwszy 😛 Odtąd robota tylko w masce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcecie coś o mega fajnym zapachu to polecam CarPro Eraser.

Dodatkowo od 2 dni dostępna jest kolejna nowość od RRC w postaci ich WipeOut.
Cenowo jak to w przypadku ich produktów - bajka.

Mam 3 ich produkty i z każdego jestem naprawdę zadowolony. Ciekawi mnie jak ten zmywacz.

f9487ebff6cc56e3ac765802d86f6103.jpg

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu23, to jest za 500 ml? W zasadzie nie wiem jak miałby wyglądać test zmywaczy, ale jeżeli któryś z for(um)owych alchemików (@Domel, @Eidos71) ma pomysł jak to sprawdzić, to proszę o dane do wysyłki piwa 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
48 minut temu, Michał126 napisał:

nie wiem jak miałby wyglądać test zmywaczy

Robisz panel jakąś pastą, dzielisz na kilka części i wymywasz je po kolei i sprawdzasz na którym widać najwięcej swirli 😉 Metoda garażowa nie studyjna 😉

Tak to sobie wyobrażam i tak bawiłem się ponad pół roku temu na swojej masce.

Najgorzej wypadała IPA 1:2. Najlepiej zmywacz a zaraz za nim Wipe Out, SG i Prep.

 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam troszke inne odczucia i kolejnosć -ipa, zmywacz i najlepiej wipe it od ultra coat ,czyli jednak dedykowane zmywacze radzą sobie lepie,j wipe out z adbl jest jak by za mocny i na niektorych lakierach można sie zdziwić.Ja zmywacza silikonowego  uzywam do wymywania pasty podczas korekty ,natomiast finalnie typowo pod zabezpieczenie lakieru(powłoka itp) -jakiś dedykowany zmywacz

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Siema, mam IPA od Tenzi i na etykiecie jest, że stężenie alkoholu do 20%, czy taką ipa lepiej rozcieńczyć 1:1 z wodą demineralizowaną do odtłuszczanie lakieru po cleanerze/paście a przed kładzeniem wosku?

Nie trzeba juz rozcieńczać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.