Skocz do zawartości

IPA


Subaru

Rekomendowane odpowiedzi

2012_F23_D-2_F2_D-4699-_B4_EC-5_C6_A0_D7


6_CF53_D59-02_DE-41_BF-_A572-98114974_F2

 

To, ze zrobisz 100% a nie 50% nie oznacza, ze ipa w działaniu będzie lepsza. To jest alkohol, który usuwa tylko liczne związki chemiczne.. Przy 100%IPY podczas wymywania finishu zobaczysz, ze lakier czarny znowu będzie go potrzebował, bo tak mocna ipa go przyćmi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mike Philips nic mi nie mówi , skończył jakieś studia w tym zakresie jakieś opracowania i upublicznione w siedzi są materiały z badań tego pana? bo nie znalazłem nic twórczego.

Wielu ludzi z branży też nic mi nie mówi. To są puste slogany w stylu "profesorowie" " naukowcy"

U mnie nic nie matowieje używam 3 razy do roku ipy.

Załóżmy że tak jest ale pech sprawia że moje oczy tego widzą. Jestem zadowolony z tego że matowieje mój umierający lakier 😉 . Spróbowałem kiedyś wymieszać i nie byłem zadowolony z efektów dlatego używam prosto z butelki moim zdaniem jest efektowniej ,skuteczniej i mniej pracy.

 

Zmarszczony lakier od ipy 😉  lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Pan po studiach nie musi być, wystarczy że praktycznie to wybada ... A poza tym mam uprzedzenia do ludzi po studiach którzy wypowiadają się na temat prac fizycznych (coś jak by ksiądz wypowiadał się na temat poczęcia i wychowania dzieci). Znałem Pana który był po studiach i nie widział co to uszczelka i nie umiał odróżnić nakrętki od śruby.

Coś musi być z ta ipą bo ostatnio (2 dni temu) kleiłem dziecku auto, dokładnie koło urwało się. To biorę ipę 100% żeby nie czekać aż odparuje rozcięczona a tu szok z czarnego kółka farba się ściera, nie robi się pęcherz na plastiku, tylko ręcznik papierowy jest czarny wiem że to nie lakier ale takie coś nie powinno mieć miejsca od razu odłożyłem ipę i sprawdzam palcem plastik bez zmian nie brudzi i jest gładki...

Może mój przykład to nie ten deseń, ale może zobrazować jak agresywnym jest alkohol izopropylowy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy lakier tak samo zareaguje na dane stężenie IPA.
I mam to przetestowane, wierzcie albo nie. Jeden lakier wymuje bez rozcieńczenia i jest gitarka, a do drugiego ścierka będzie się przyklejać i konieczny jest ponowny finish.
Nie można generalizować, oczywiście nierozcieńczone ma wyższą skuteczność (w mojej ocenie) ale nie na każdym lakierze, a w szczególności nie na lakierze po byle jakim rzemieślniku.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a IPA na szybach? Spotkałem się z czymś takim jak czyszczenie elementów optycznych czystą IPĄ. Do tej pory uzywam IPA od Tenzi tam jest niewielkie stężenie i nic złego się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2018 o 19:18, V_tec napisał:

Mike Philips nic mi nie mówi , skończył jakieś studia w tym zakresie jakieś opracowania i upublicznione w siedzi są materiały z badań tego pana? bo nie znalazłem nic twórczego.

Wielu ludzi z branży też nic mi nie mówi. To są puste slogany w stylu "profesorowie" " naukowcy"

U mnie nic nie matowieje używam 3 razy do roku ipy.

Załóżmy że tak jest ale pech sprawia że moje oczy tego widzą. Jestem zadowolony z tego że matowieje mój umierający lakier 😉 . Spróbowałem kiedyś wymieszać i nie byłem zadowolony z efektów dlatego używam prosto z butelki moim zdaniem jest efektowniej ,skuteczniej i mniej pracy.

 

Zmarszczony lakier od ipy 😉  lol

Kolego. Nie znalazłeś u Philipsa nic twórczego, bo jest to jeszcze etap dla Ciebie za wysoki. Wnioskuję to z Twoich wpisów. Ten Pan odbywa studia na tysiącach zrobionych aut. Jego sława i autorytet  nie przyszły z wymądrzania sie i wyśmiewania  zdania innych, ale z setek eksperymentów przeprowadzonych osobiście na tysiacach samochodów. U nas jego wiedza wystarczyłaby i na doktorat i habilitację.Co chciałbys znaleźć twórczego w jego zdaniu, że IPA może ! zmatowic lakier? Może. Skoro nie wierzysz ,to nie rozcieńczaj. Mój sasiad, ( niewierzący 🙂 ) zepsuł lakier w nowej,slicznej Astrze myjąc  samochód płynem do naczyń. Bo najlepiej wymywa brud i tłuszcze I nie dał sie przekonac, że płyn ten  lakier niszczy. Smiał sie nas,kiedy widział,jak dopieszczamy samochody,nazywał to zboczeniem. Jesli można Cię prosić,to pisz w stylu- ja nie rozcieńczam,a nie - nie nalezy rozcieńczać. A czy w sieci można znaleźć Twoje opracowania i upublicznione  badania na temat IPY?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylocze sie do dyskusji bo uzywam IPY zawodowo w ilosci przemyslowej do przygotowania powierzchni(nie lakier ale wydajace mi sie delikatniejszy material) pod proces chemiczny majacy na celu tez ochrone i zabezpieczenie,i mytej powierzchni czysta IPA nic zlego sie nie dzieje,a mowie o ilosci przemyslowej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, DaV napisał:

No dobra a IPA na szybach? Spotkałem się z czymś takim jak czyszczenie elementów optycznych czystą IPĄ. Do tej pory uzywam IPA od Tenzi tam jest niewielkie stężenie i nic złego się nie dzieje.

Mój brat jest optykiem i odkąd pożyczyłem mu raz IPY to używa jej cały czas do tej pory.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie do tej pory bardzo dobrze mi się używało IPA na szkle. Ostatnio z ciekawości przeleciałem szybę od środka czystą ipą wszystko ok 🙂 Panowie a co z zmywaczem silikonowym jako inspekcja po korekcie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
10 minut temu, DaV napisał:

Panowie a co z zmywaczem silikonowym jako inspekcja po korekcie? 

nie po tylko w trakcie, najlepszy z możliwych produktów. na ASX zeszło nam prawie 2litry.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zmywacz Novola ale planuje kupić z Wurtha gdy zobaczyłem że też robią zmywacz.

 

Chociaż kupił bym ipe ale czysta bez zanieczyszczeń ale nigdzie nie umiem znaleźć wszyscy te same firmy mają 99.9 % ale nikt nie wspomina o jej czystości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zmywacz Novola ale planuje kupić z Wurtha gdy zobaczyłem że też robią zmywacz.
 
Chociaż kupił bym ipe ale czysta bez zanieczyszczeń ale nigdzie nie umiem znaleźć wszyscy te same firmy mają 99.9 % ale nikt nie wspomina o jej czystości .


Na necie jest IPA 100%, szukaj na Allegro ale nie w dziale samochodowym.

Tenzi IPA ma 20% ipy ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio polerowałem 25 letnią astrę f, czy na niej jest lakier ori to nie wiem bo nie mam miernika, ale raczej nie. Używałem menzerny 400, 2500 i 4000. Do wymywania w trakcie i na koniec IPA od tenzi. Po wielokrotnym wymyciu tego samego obszaru nie zauważyłem aby lakier zmatowiał i poszarzał. Zauważyłem, że trzeba kilkukrotnie i bardzo dokładnie wymyć powierzchnię aby pozbyć się "smużenia". O wymyciu pasty z odprysków można zapomnieć. Wnioskuję z tego, że raczej warto dołożyć do wipe out. Czytałem o nim również sporo pozytywnych opinii jednak niestety nie miałem okazji go testować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.