Skocz do zawartości

IPA


Subaru

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Dystrybutor
Rzeczywiście Coli 476s trzyma lepiej bez cleanera? Np umyć auto, (glinkowane było parę dni temu) przetrzeć IPA i od razu wosk?
Nie, w takim wypadku bez cleanera wosk będzie się krócej trzymał na aucie, a efekt wizualny będzie słabszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Coli 476s trzyma lepiej bez cleanera? Np umyć auto, (glinkowane było parę dni temu) przetrzeć IPA i od razu wosk?
Nie, w takim wypadku bez cleanera wosk będzie się krócej trzymał na aucie, a efekt wizualny będzie słabszy.

 

Z mojego doświadcznia wynika że zarówno FK jak i 476s najlepiej radzą sobie na lakierze wyglinkowanym i odtłuszczonym IPA, bez żadnych cleanerów,glazeów,AIO etc etc.

 

Wygląda na to, że musisz przekonać się sam :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

JM63, zależy też jaki cleaner, jak pokroju HDC to zapewne Colli krócej trzyma niż po samym IPA. Co do glaze to się zgadzam, AIO - zależy jakie. Po użyciu cleanera usuwamy utlenioną warstwę lakieru, a przy IPA co najwyżej odtłuszczamy go. Po cleanerze mamy też o wiele lepszy efkt wizualny niż tylko po glince i IPA.

 

Może Evo miał na myśli lakier bezpośrednio po polerce? Ja miałem na myśli lakier niepolerowany, czyli taki z utlenioną warstwą, różnymi zabrudzeniami z którymi glinka i IPA sobie nie poradzi (np. zacieki po płynie do spryskiwaczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDC naturalnie jest zbyt 'tłuste' pod Colli. Efekt wizualny oczywiście z cleanerem będzie lepszy.

Znajomy ok miesiąca po korekcie nałożył 476 i część auta przeleciał DJ LP, a część samym IPA. Na części tylko odtłuszczonej kropelkowanie było widoczne ok 2tyg dłużej. Teraz pytanie czy 2tyg dłużej czy lepszy efekt? Ale to inna sprawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

W pewnych sytuacjach takie rozwiązanie ma sens. Sam muszę zastosować taką kombinację cleaner -> sealant.

Na słupkach mam trochę zacieków po płynie do spryskiwaczy i inne zabrudzenia.

Muszę to potraktować cleanerem żeby było czyste a potem IPA, ponieważ sealant Wolf's musi być kładziony na odtłuszczoną powierzchnię i nie toleruje cleanera który akurat posiadam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo, VHG i IPA leży w kartonie, a S&S to kolejne koszty... Oprócz kosmetyki mam jeszcze parę mechanicznych tematów do załatwienia przed zimą... W innym wypadku pewnie szedłbym w CQuartz czy cuś. Więc jeśli nie Shine & Seal to VHG + IPA, czy sam IPA? No... Chyba, że w grę jeszcze wchodzi Bonding Agent :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wybacz, ale ze zdjęcia nie jestem w stanie odczytać tekstu na etykiecie. Natomiast z tego co wyczytałem w necie, to ten konkretny preparat jest IPĄ z dodatkami zapachowymi. Sprzedają go w sklepach komputerowych do czyszczenia procesorów z pozostałości past termoprzewodzących, więc raczej nie jest wstępnie rozcieńczony. Wniosek: sprawdzi się i przy aucie. Tylko trzeba rozcieńczyć wodą destylowaną.

 

IPA oznacza po prostu alkohol izopropylowy, więc nie ma w tym przypadku rozróżnienia na lepszy czy gorszy alkohol. On nie służy do picia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie się zastanawiałem, czy wszędzie powinna być taka sama czy też różni producenci nie dodają jakichś dodatkowych "uszlachetniaczy" czy czegoś w tym stylu...

ten mój pachnie tak trochę jak salicylowy,

i póki co do testów na kabinie prysznicowej rozcieńczałem 1:1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Pomóżcie mi bo się już całkiem straciłem w tym wszystkim. Jak robię korektę na aucie np.

 

1. Zielony korek

2. Żółty korek

3. Niebieski korek

 

To mam teraz stosować IPA po niebieskim korku czy przed? Bo teraz się zastanawiam czy IPA bądź cleanera się stosuje przed politurą i woskiem czy tylko przed woskiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Cześć. Pozwolę sobie nieco odświeżyć temat. Planuję zakup IPA. Powiedzcie mi proszę czy jest sens kupowania tego preparatu dedykowanego specjalnie do aut tzn. mam na myśli te sprzedawane pod logiem producentów chemii do aut czy brać najzwyklejszy dostępny chociażby w sklepie budowlanym? Pytam ponieważ zastanawia mnie różnica w cenie. Oczywiście nie jest to drogi preparat ale proporcjonalnie "zwykły" kosztuje powiedzmy 10zł, a dedykowany 18zł. Czym się różnią?

Druga sprawa. Zwykły mam dostępny od ręki, a "dedykowany" musiałbym zamówić przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj zwykły i rozcieczaj z wodą destylowaną 1:1, dedykowany często gesto jest juz rozcieczony, w ładnej butelce i z atomizerem.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Lepiej nie mieszać 50/50 ipa woda bo tylko osłabiamy działanie ipy to zwykłe rozcieńczenie powoduje że mniejsza skuteczność jest a chyba chcemy mieć dobrą skuteczność, ipa jest tania nie trzeba skąpić 12zł za butelkę która starczy na wiele razy użyć.

I te wody demineralizowane i destylowane kupne to syf wystarczy wziąć miernik tds i sprawdzić. Woda jak w kranie na Islandii. Jak ktoś chce mieć czystą wodę to tylko filtr ro 50gpd i wkład żywica wyjałowi wodę w większości przypadków do zera lub zbliżonych tych wartości w warunkach domowych dodatkowo taka woda posłuży fajnie do opłukiwania aut i nie ma tyle kamienia co demineralizowana na myjkach, starczy to na długi czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.