Skocz do zawartości

Matowa skóra


RudyTygrys

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor

Ja tylko nadmienię, że częstym powodem połysku, jest zapolerowanie na powierzchni środka konserwującego.

 

Tutaj masz dokładnie wytłumaczone, skąd ten mat i połysk :)

http://lederzentrum.pl/czeste-pytania/t ... owych.html

 

W wypadku wytartej tapicerki, aby odzyskać oryginalny i trwały mat, musiał byś nałożyć ponownie farbę i wykończenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Znajdując chwilę czasu podzielę się informacjami co udało mi się zdziałać w temacie "matowienia" tapicerki :)

Parę dni temu otrzymałem z LEDERZENTRUM Leder Versiegelung i Leder Protector.

Leder Versiegelung został na specjalne zamówienie przygotowany tak aby uzyskać maksymalnie matowe wykończenie powierzchni.

Fotele zostały gruntownie wyczyszczone środkiem Soft Clean a następnie przetarte benzyną ColourLock. Soft Clean został użyty kilkukrotnie i za jego pomocą usunąłem znakomitą większość przebarwień, a nie było to łatwe z uwagi na bardzo jasny kolor skóry.

Na tak przygotowaną powierzchnię nałożyłem dłonią Leder Versiegelung a po kilkunastu godzinach Leder Protector. Następnego dnia rano fotele dodatkowo przetarłem zwilżoną mikrofibrą i ... efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania :shock: Fotele z przodu otrzymały niemalże identyczną, matową fakturę skóry jak ta z tylnej kanapy samochodu.

Polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srodki z leder sa ok, chociaz drazni mnie troche wodnista srodka do impregnacji, srodek czyszczacy w wersji mocny, jest swietny ale troche kleisty jak sie za duzo uzyje (taka mala wpadka, dobrze ze na swoim fotelu ;))

 

btw. zapytam przy okazji, pytanie kieruje do muzycom ktory na pewno tu zajrzy, co jest przyczyna tego, ze trzeba zachowac 2 godzinny odstep pomiedzy oczyszczaniem a impregnacja? chodzi o calkowite odpatrowanie wilgoci po czyszczeniu czy wchodzi w gre jakis inny czynnik? czy taka zasade stosowac rowniez przy uzywaniu srodkow innych firm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Twój zestaw nie jest standardowy. :D

 

drazni mnie troche wodnista srodka do impregnacji

Kiedyś był gęsty. Problem powstawał jeśli nałożyłeś za gruba warstwę. Po wyschnięciu robiły się smugi. Jako, że środek jest na polimerach (zapobiega wycieraniu) tworzy niewidoczną do tego trudno usuwalną warstwę :kox: musieliśmy to zmienić. Teraz przy aplikacji jest bezpieczniej :) Standardowe środki konserwujące są bardziej gęste.

 

srodek czyszczacy w wersji mocny, jest swietny ale troche kleisty jak sie za duzo uzyje

Jest bardzo mocny, musi być delikatnie tłusty, aby nie wysuszać skóry. Do klientów indywidualnych trafia słabszy "bezobsługowy" Soft Clean.

 

Złota zasada dotycząca wszelkich środków do skóry: Należy ich używać bardzo oszczędnie. Lepiej mniej a częściej.

co jest przyczyna tego, ze trzeba zachowac 2 godzinny odstep pomiedzy oczyszczaniem a impregnacja?

Dokładnie: "chodzi o całkowite odparowanie wilgoci po czyszczeniu" Spróbuj mokrą twarz nakremować po goleniu :) (gorsza przyswajalność środka konserwującego). Zwiększa się też czas końcowego schnięcia, woda ciężej odparowuje. Do tego przy niektórych środkach nakładanie na mokra powierzchnie + tarcie może powodować uszkodzenie wykończenia.

 

czy taka zasade stosowac rowniez przy uzywaniu srodkow innych firm?

Tak

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W standardowych opakowaniach lz, jest chyba dzialajacy na podobnej zasadzie aplikator, z checia bym go obejrzal przy okazji jesli jest taka opcja .

 

 

btw. testuje aktualnie pewien srodek do pielegnacji skory, ladnie pachnie (jedna z osob ktora pytalem powiedziala, ze podobnie jak zaino) i pozostawia ladny mat i skora robi sie bardzo przyjemna w dotyku, przywioze na spotkanie, bedzie mozna, powachac, pomacac itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Owszem, nadaje się.

Dobrze czyści, nie wchodzi w szkodliwe reakcje, nie usztywnia struktury i pozostawia ładny zapach prawdziwej skóry.

Mam klientów lekarzy, którzy Gliptone konserwują leżanki ze skayu, aby ładnie pachniały :)

 

Na naturalną skórę działa najlepiej, wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdując chwilę czasu podzielę się informacjami co udało mi się zdziałać w temacie "matowienia" tapicerki :)

Parę dni temu otrzymałem z LEDERZENTRUM Leder Versiegelung i Leder Protector.

Leder Versiegelung został na specjalne zamówienie przygotowany tak aby uzyskać maksymalnie matowe wykończenie powierzchni.

Fotele zostały gruntownie wyczyszczone środkiem Soft Clean a następnie przetarte benzyną ColourLock. Soft Clean został użyty kilkukrotnie i za jego pomocą usunąłem znakomitą większość przebarwień, a nie było to łatwe z uwagi na bardzo jasny kolor skóry.

Na tak przygotowaną powierzchnię nałożyłem dłonią Leder Versiegelung a po kilkunastu godzinach Leder Protector. Następnego dnia rano fotele dodatkowo przetarłem zwilżoną mikrofibrą i ... efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania :shock: Fotele z przodu otrzymały niemalże identyczną, matową fakturę skóry jak ta z tylnej kanapy samochodu.

Polecam :good:

Chłopaki, a możecie wytłumaczyć po polsku, po co Leder Versiegelung i Colour Lock? Do tej pory używałem tylko Cleanera, a na to Protection Cream (kremowa skóra) i chętnie uzupełnię tę ścieżkę, jeśli efekt będzie jeszcze lepszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Dystrybutor

Colour Lock - to nazwa marki pod, która Lederzentrum sprzedaje swoje środki.

 

Leder Versiegelung to środek na polimerach, który odbudowuje wykończenie skóry.

 

Tak to wygląda poglądowo:

fibel5.jpg

 

Na skórę oprócz farby nałożone jest jeszcze półprzeźroczyste wykończenie (lakier wykończeniowy), który ścierasz użytkując na co dzień. Jeśli farba jest pozbawiona wykończenia zaczynają się problemy i przetarcia boczków i miejsc, które na co dzień normalnie użytkujesz. Versiegelung odbudowuje warstwę wykończenia tworząc niewidoczną powłokę. Powinno się raz na rok zaaplikować versiegelung, a w międzyczasie standardowo konserwować tapicerkę. :ad:

 

Większość uszkodzeń tapicerki samochodowej, to właśnie wytarcia boczków. Na nic zwykłe środki konserwujące, w takich wypadkach :(

 

KFZ_Freshbeispiel004.jpgKFZ_Freshbeispiel002.jpg

 

KFZ_Freshbeispiel003.jpgKFZ_Freshbeispiel001.jpg

 

 

Z czasem tak to wygląda :( :

 

KFZ_FreshFluessigleder001.jpgKFZ_Freshbeispiel006.jpg

 

KFZ_FreshFluessigleder002.jpgKFZ_Teilaustausch001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja z myślą o matowej skórze kupiłem preparaty 1z Lederpflege do testowania. Na chwilę obecną testowałem tylko konkretne obszary na skórze jak np. miejsca gdzie jest najwięcej zagięć, ewentualne szwy, płaskie powierzchnie. Temperatura nie sprzyja wchłanianiu się preparatu więc większy test wraz ze zdjęciami wykonam jak będzie cieplej. Póki co mogę powiedzieć, że nakłada się bez zarzutu, efekt końcowy na płaskich powierzchniach jest faktycznie matowy :good: , należy jednak zwrócić szczególną uwagę na przeszycia skóry, gdyż zostaje biały nalot, podobnie jest w miejscach większych zagięć. Jak pogoda będzie sprzyjać zbadam bardziej temat. Na tę zimę skórę zakonserwowałem Autoglym'em Leather Care Balm i jestem zadowolony. Skóra jest miękka, ładnie pachnie i jest matowa. Może przeszkadzać długi czas wchłaniania się preparatu (w moim przypadku) jednak efekt końcowy jest bardzo pozytywny.

 

 

P.S Background dla zdjęcia to nie skóra testowana. ;)

 

skra1z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.