Skocz do zawartości

Prespray - jaki wybrać ?


Bixu

Rekomendowane odpowiedzi

Tersus PR101
Ostatni mocno zdrożał i jego zakup jest godny zastanowienia. Bo cena/wydajność nie jest już tak atrakcyjna.

Tenzi Top Perfekt :good: Pracze tego używają ale nie specjalnie się do tego przyznają :) . Ale działa pierwsza klasa. Żaden syf sie nie oprze.

 

Nielsen Nap low foam tez niezle sobie radzi.

 

NLP mam i daję radę do tego zostawia fajny zapach i rozjaśnia kolory :) Tenzi Top Perfekt w jkich proporcjach rozrabiasz jako pre-spray ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yukon, z tego co słyszałem trzeba Tersusa rozrabiać trochę bardziej bogato niż podaje producent. Poza tym RM760 to nie jest typowy Prespray,od biedy może być ale słabawy jest.

 

[ Dodano: 1 Marzec 2012, 19:26 ]

tego tenzi top perfekt sie nie odważe... nie wiem jak zadziała w roznych autach na plastiki
Nie ma obaw ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

102 jest bardziej ukierunkowany na tłuste plamy, pH takie samo czyli 10, ale jest w płynie, mniej wydajny.

 

Top Perfekt to bardzo mocny detergent głównie do posadzek (pH), oczywiście można go użyć do tekstyliów ale do wykładzin obiektowych metodą szamponowania za pomocą maszyny. To tak jakby spryskać tapicerkę mocną pianą aktywną.

 

Tyle się tu mówi o specjalistycznych [produktach, potraficie zjechać kogoś za za byle błahostkę, ("bo nie użył IPY") a na takie idiotyzmy panuje przyzwolenie. Litości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę się wtrącić , osobiście wolę PR 102 od 101
Bardzo porsimy ;) Każde wskazówki są cenne. Wytłumacz tylko dlaczego taki własnie jest Twój wybór bo to stwierdzenie za wiele nam nie mówi.

 

 

producent Top Perfekt-a z tego co można wyczytać w opisie tego środka określił jednak trochę inne zastosowanie tego produktu.

 

Popatrz na jego PH - ma wartość 13, typowy bezpieczny prespray ma w granicach 10 lub nawet mniej.

 

Są tacy którzy są bardzo zadowoleni z zastosowania mleczka Cif na lakierze, są tacy którzy płuczą auto wodą z wiadra z brudną wodą, jest wielu innych zadowolonych z podobnych praktyk, więc można różnie, każdy ma wybór ...

 

[ Dodano: 2 Marzec 2012, 09:47 ]

"kanar"]Tyle się tu mówi o specjalistycznych [produktach, potraficie zjechać kogoś za za byle błahostkę, ("bo nie użył IPY") a na takie idiotyzmy panuje przyzwolenie. Litości.

 

dokładnie !

 

może to dlatego że tapicerka się nie porysuje tak jak lakier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

producent Top Perfekt-a z tego co można wyczytać w opisie tego środka określił jednak trochę inne zastosowanie tego produktu.

 

Popatrz na jego PH - ma wartość 13, typowy bezpieczny prespray ma w granicach 10 lub nawet mniej.

a ja będe bronił top perfekt

oczywiscie ze PH jest 13 ale srodka nie rozrobionego a nie stosujesz go bez rozrabiania z wodą wiec automatycznie ph maleje

rozrabiasz go 100-200ml na 5 litrów wody(i mozesz zastosować zimną wode a u konkurencji zaleca sie ciepła)i masz bardzo dobry presprey

co do zastosowania producent okreslił:

- powierzchnie w przemyśle spoŜywczym i w kuchniach przemysłowych;

- posadzki twarde: beton, lastrico, Ŝywica, cegła, klinkier, kamień naturalny, kamień sztuczny,

powierzchnie ceramiczne matowe lub szkliwione, bruk, polbruk, płyta chodnikowa;

- posadzki elastyczne: PCV, linoleum, winyl, lentex, gumoleum;

- powierzchnie tekstylne sztuczne i naturalne (metodą szamponowania);

- powierzchnie sanitarne;

- Ŝaluzje pionowe;

- elewacje, sidingi.

tak zgadza się jest to silny srodek wykozystywany do intensywnego czyszczenia np posadzek,ale spokojnie mozna do wykozystywac do ekstrakcji(tapicerka),szamponowania(podsufitka),odtłuszczania(plastiki)

sam zakupuje i zuzywam duze ilosci owego srodka(i nie tylko)-NIGDY NIE NAROBIŁEM NIM ZADNYCH SZKÓD(typu przebarwien na tkaninach-plastikach,pozostałosci białych osadów na tkaninach)

na plus-tani,oszczedny,mozna rozrabiac zimna woda,nie wytwaza piany,uniwersalny,sprzedawanych w małych 1 litrowych pojemnikach

rozumiem ze wszyscy z was kupują jedynie bezpieczne srodki tersusa :-]:D i ze są to jedyne moze bezpieczne srodki którymi nie zrobi sie bałaganu w samochodzie, :o TANIE :o ,i do wszystkiego -jeden wielki pic na wode

reklama robi swoje-nie wszystkie produkty tersusa są tak dobre i do wszystkiego(nie wspominam juz o astronomicznych cenach w Polsce u dystrybutorów )-dawno temu wypróbowałem podstawowe produkty tersusa(co nie co jeszcze mi pozostało) i wiecej juz na pewno nie zakupie ich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się tak tego tersusa czepnąłeś dałbyś luz nie ma się co tak ciśnać. Jest dużo firm które robią świetne produkty dedykowane tylko i wyłącznie do tekstyliów i takich powinno się używać. Produkty są drogie w zakupie ale wydajne. Opakowanie 4 kilowe presprayu mam na cały sezon i jeszcze rozdaję po znajomych, bez sensu jest kupować co miesiąc litrowe opakowanie czegokolwiek bo to jest nieekonomiczne.

Ludzie , próbuję wam pomóc przekazując swoją wiedzę którą zdobywam od 14 lat a wy mi tu jakieś personalne wycieczki o tersusie, ręce opadają. Chcecie to używajcie nawet dimera jak prespray.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się tak tego tersusa czepnąłeś dałbyś luz nie ma się co tak ciśnać. Jest dużo firm które robią świetne produkty dedykowane tylko i wyłącznie do tekstyliów i takich powinno się używać. Produkty są drogie w zakupie ale wydajne. Opakowanie 4 kilowe presprayu mam na cały sezon i jeszcze rozdaję po znajomych, bez sensu jest kupować co miesiąc litrowe opakowanie czegokolwiek bo to jest nieekonomiczne.

Ludzie , próbuję wam pomóc przekazując swoją wiedzę którą zdobywam od 14 lat a wy mi tu jakieś personalne wycieczki o tersusie, ręce opadają. Chcecie to używajcie nawet dimera jak prespray.

kanar nie wiem czy twoje uniesienie dotyczyły mojej osoby ale na pewno nie było wymiezone w twoja osobe a tym bardziej w twoja wiedze

co niby do mojego ,,ciskania,, sie tersusa-po prostu ludzie mysla ze jest to jedyny produkt który moze byc uzywany do prania i nic innego sie nie nadajei tylko wciaz powiela sie temat ze jedynym srodkiem jest pr101

acha i nie kupuje w opakowaniach 1 litrowych tylko 10 baniakach(pisałem predzej ze u mnie schodzi to litrami tym bardziej ze nie dzialam tylko w kosmetyce samochodowej a takze na obiektach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja będe bronił top perfekt

oczywiscie ze PH jest 13 ale srodka nie rozrobionego a nie stosujesz go bez rozrabiania z wodą wiec automatycznie ph maleje

 

jesteś tego pewny ?

moim zdaniem podawana wartość PH powinna dotyczyć roztworu roboczego a nie koncentratu.

 

rozrabiasz go 100-200ml na 5 litrów wody(i mozesz zastosować zimną wode a u konkurencji zaleca sie ciepła)i masz bardzo dobry presprey

 

karta techniczna mówi o rozcieńczeniu 100-200ml na 10 litrów wody, a więc Twój roztwór jest "mocniejszy" niż chciał producent, co do rozcieńczania w zimnej wodzie to jest to jakaś zaleta, ale dla mnie nieistotna, ciepły roztwór zawsze będzie skuteczniejszy od zimnego

 

co do zastosowania producent okreslił

 

znam, czytałem wcześniej, mam wrażenie że zastosowania o których rozmawiamy nie są tam wymienione priorytetowo

 

sam zakupuje i zuzywam duze ilosci owego srodka(i nie tylko)-NIGDY NIE NAROBIŁEM NIM ZADNYCH SZKÓD(typu przebarwien na tkaninach-plastikach,pozostałosci białych osadów na tkaninach)

 

Twój wybór, Twoje prawo - szanuję to

 

na plus-tani,oszczedny,mozna rozrabiac zimna woda,nie wytwaza piany,uniwersalny,sprzedawanych w małych 1 litrowych pojemnikach

 

trzebaby to dokładnie policzyć, opakowanie 1litr jest z pewnością atrakcyjną ofertą dla kogoś kto chce przeprać sobie auto i jeszcze coś w domu

 

rozumiem ze wszyscy z was kupują jedynie bezpieczne srodki tersusa :-]:D i ze są to jedyne moze bezpieczne srodki którymi nie zrobi sie bałaganu w samochodzie, :o TANIE :o ,i do wszystkiego -jeden wielki pic na wode

 

jak śledzisz ten wątek to chyba zapomniałeś że są tu wymieniane różne środki

 

reklama robi swoje-nie wszystkie produkty tersusa są tak dobre i do wszystkiego(nie wspominam juz o astronomicznych cenach w Polsce u dystrybutorów )-dawno temu wypróbowałem podstawowe produkty tersusa(co nie co jeszcze mi pozostało) i wiecej juz na pewno nie zakupie ich

 

gdzie można zobaczyć reklamę Tersusa ?

Tu nikt nie pisze o "wszystkich" środkach tego producenta i że są do wszystkiego, dziwne że coś takiego napisałeś po tym jak podałeś zastosowania Top Perfect-a.

 

Swoją drogą zaciekawiłeś mnie tym produktem, przy okazji sobie go zakupię i wypróbuję, ale do czego - nad tym się jeszcze zastanowię :) - czyli Twoja reklama Tenzi zadziałała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

producent Top Perfekt-a z tego co można wyczytać w opisie tego środka określił jednak trochę inne zastosowanie tego produktu.

 

Popatrz na jego PH - ma wartość 13, typowy bezpieczny prespray ma w granicach 10 lub nawet mniej.

a ja będe bronił top perfekt

oczywiscie ze PH jest 13 ale srodka nie rozrobionego a nie stosujesz go bez rozrabiania z wodą wiec automatycznie ph maleje

rozrabiasz go 100-200ml na 5 litrów wody(i mozesz zastosować zimną wode a u konkurencji zaleca sie ciepła)i masz bardzo dobry presprey

 

Masz ph metr i sprawdziles?

 

Nie bylbym tego taki pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam tu po jakimś czasie , a tu burza . Marco wolę PR 102 ( jak wspomniał Kanar ukierunkowany na tłuste plamy ) , bo ogarniam nim głównie auta ciężarowe. W środku kabiny po 700 tyś.km , a nawet 1,5 rzadko 2 mln.km , można spotkać wszystko . Kierowcy tam palą fajki, gotują jedzenie ( kuchenka propan-butan , mikrofala ) ,po prostu mieszkają. Często tapicerka w tych autach, latami nie czyszczona, to jedna wielka tłusta plama. Moim skromnym zdaniem PR 102 Ultra Prespray w tych warunkach daje sobie lepiej radę niż PR 101 Multi Task Prespray. Drugi plus dla 102 jest taki , że jest w płynie , łatwo zrobić z niego roztwór roboczy. Jest oczywiście mniej wydajny niż proszek , ale komfort pracy jest jak dla mnie o wiele większy i wart tych strat . Preparaty w proszku lubię , ale rozrabiać w wiaderku np. jako ekstrakcję. W mniejszych ilościach ( atomizer 0,5 ) płyn sprawdza się bdb. 101 to też bardzo dobry produkt z tej grupy środków , lubię raczej w autach osobowych ( lub czyściejszych ciężarowych ), ogólnie mniej brudnych. Minus dla obu środków za to , że trochę duszą . Pranie jednego auta( dla siebie) na tych środkach to przyjemność , codzienne wdychanie ( szczególnie 102 ) wiąże się koniecznie z pracą w wentylowanych pomieszczeniach . Tyle moich spostrzeżeń na temat tych dwóch " pracowników " z Tersus-a .

 

dziękuję ...

 

[ Dodano: 4 Marzec 2012, 23:19 ]

przepraszam za to , że moja pierwsza odpowiedź wyglądała tak , a nie inaczej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Masz ph metr i sprawdziles?

 

Nie bylbym tego taki pewien.

uzywam tylko paski lakmusowe i to przewaznie tylko jak mam do wyprania dywan wełniany

 

karta techniczna mówi o rozcieńczeniu 100-200ml na 10 litrów wody, a więc Twój roztwór jest "mocniejszy" niż chciał producent, co do rozcieńczania w zimnej wodzie to jest to jakaś zaleta, ale dla mnie nieistotna, ciepły roztwór zawsze będzie skuteczniejszy od zimnego

tak zgadza sie jest to mocniejsze rozcienczenie ale nie na tyle aby narobić szkód(sprawdzone)

co do reklamy tersusa-nie chodziło mi o to ze ktos reklamuje tylko mysle ze sa tez inne równiez dobre,bardziej dostepne,i tansze srodki niz jedynie tersus

:-] mysle ze debata na tym sie skończy :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czytam wątki o praniu tapicerki od dłuższego czasu ... odkurzacz (puzzi 100) i tabletki RM 760 można wypożyczyć, ale co do prespray'u, to nigdzie nie mogę dostać tersusa w ilości która jest mi potrzebna ... zostaje mi tylko top perfekt? Czy są jakieś alternatywy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy muszę zakupic sobie jakiś presprey teraz i mam dylemat który wybrac. Tersus PR951, Pr101 czy 102? Który sobie najlepiej radzi z plamami i jest dośc wydajny? Szykuje mi się do prania teraz kilka ciężarówek a tam wiadomo co jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.