Skocz do zawartości

Prespray - jaki wybrać ?


Bixu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, czy korzystał ktoś z Was z innych pre-spray niż te najmocniejsze? enz-all czy master prespray, 101?
Nie mam brudnego auta (z plamami, rozlanymi rzeczami, itp. - nie mam dzieci jeszcze ;D) - w zasadzie zwykłe odświeżenie i nie chcę atakować od razu "armatą" 🙂 maxify, chemspec i prochem mają tych preparatów trochę u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Arkeolowy napisał:

Enz All czyści wnet wszystko :good:

No właśnie wiem, że enz-all powinien wymieść jak szatan i też wleci do koszyka na takie ewentualności, ale ja enzymatycznego nie potrzebuję na tę chwilę, nic nie jem w aucie, a fotele skóra, potrzebuję tylko dywaniki, podłoga, bagażnik. Jak okiem nie przelecę to wszędzie w sumie czysto. Ale coś tam pewnie standardowo jest przykurzone, więc przymierzam się do wyprania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w innym wątku zdjęcia 👍 - tylko dla mnie to auto jest brudne i taki zestaw był uzasadniony. W porównaniu z tym to ja mam u siebie czysto 😄, dlatego nie chcę od razu mocnej chemii wykorzystywać z PH ~10, coś do pielęgnacji szukam poza zawodowcami do ciężkich brudnych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, BiałyGTi napisał:

Soap free mozna uzyc tez jaki prespray tyle se bedzie slabszy niz topowi zawodnicy

Si, got it ;D - na ciężkie przypadki wleci coś konkretnego, raczej maxifyprespray, ale do codziennej pielęgnacji przyda się coś słabszego 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. 

 Zakupiłem georga i dodatkowo 10l APC STOCKMEIER KT22. Gratisowo dostałem jeszcze proszek do prania Carpet Cleaner EX-1.

Chcę sobie zamówić prespray tersusa pr101. 

I teraz moje pytania:

1. Czy ten proszek dobrze bedzie wpspółpracował z tersusem, jako pukanka?

2. Czy moge używać tego APC jako płukanka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Dopiero zaczynam przygode z praniem. Kupilem już georga i trochę chemii: enzall + formula90, tersus mc990 i valetpro cc. Przeczytalem caly wątek i stwierdzam ze potrzebuje jeszcze uzupelnic arsenal. Zastanawiam sie czy tersus 101 czy Maxifi. Czy ewentualnie moge do tersusa 101 lub Maxifi użyć plukanki valetpro cc 1:80 albo formule 90? Generalnie chcialem zapytac co bedzie lepsze do tapicerki samochodowej. Wiem ze nie ma zlotego srodka do wszystkiego ale ktory najlepiej sie sprawdzi przy typowych zabrudzeniach w aucie. Kupilem Enzall bo podobno jest super duper hiper itp... ale nie do wszystkich zabrudzen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Dystrybutor
W dniu 23.09.2018 o 17:35, soldier napisał:

Kupilem Enzall bo podobno jest super duper hiper itp... ale nie do wszystkich zabrudzen.

Pre-spraye enzymatyczne nie są najlepsze do tapicerek samochodowych, ponieważ nie są ukierunkowane na typowe zabrudzenia na tapicerkach, z naszej oferty do tapicerek mamy Master Pre-Spray, który został specjalnie stworzony z myślą o praniu tapicerek samochodowych. Wynalazków typu VP HDCC nie polecam, ponieważ zawierają wodorotlenek sodu, który uszkadza elementy aluminiowe (np. pompę odkurzacza), dozowanie też nie najlepsze 1:80, a co najgorsze, w tak upranej tapicerce zostają lepkie środki powierzchniowo czynne w dość dużych ilościach, które znacznie przyśpieszą brudzenie się tapicerki po praniu  + wysokie pH jakie zostanie na tapicerce. Power Rinse po wyschnięciu praktycznie nie pozostawia tłustego nalotu po środkach powierzchniowo czynnych, dzięki formule M-Brittle, więc tapicerka po upraniu dłużej będzie czysta. Do tego dozowanie 1:660 jest bardziej ekonomiczne, niż innych produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pre-spraye enzymatyczne nie są najlepsze do tapicerek samochodowych, ponieważ nie są ukierunkowane na typowe zabrudzenia na tapicerkach, z naszej oferty do tapicerek mamy Master Pre-Spray, który został specjalnie stworzony z myślą o praniu tapicerek samochodowych. Wynalazków typu VP HDCC nie polecam, ponieważ zawierają wodorotlenek sodu, który uszkadza elementy aluminiowe (np. pompę odkurzacza), dozowanie też nie najlepsze 1:80, a co najgorsze, w tak upranej tapicerce zostają lepkie środki powierzchniowo czynne w dość dużych ilościach, które znacznie przyśpieszą brudzenie się tapicerki po praniu  + wysokie pH jakie zostanie na tapicerce. Power Rinse po wyschnięciu praktycznie nie pozostawia tłustego nalotu po środkach powierzchniowo czynnych, dzięki formule M-Brittle, więc tapicerka po upraniu dłużej będzie czysta. Do tego dozowanie 1:660 jest bardziej ekonomiczne, niż innych produktów.


Dokładnie. Po Waszym powerrinse czuje w końcu ze wszystko jest dobrze wypłukane a nie „śliskie” mniej lub bardziej.
Jedyny minus jest taki ze zawsze nakladalem preparat jako pianę z pianownicy a master prespray sie nie pieni, ale cos za cos - na pewno jest tego jakis powód.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
13 minut temu, Birkhof napisał:

Jedyny minus jest taki ze zawsze nakladalem preparat jako pianę z pianownicy a master prespray sie nie pieni, ale cos za cos - na pewno jest tego jakis powód.

Master Pre-Spray i tak lepiej się pieni, niż np. Enz-All. Współpracujemy z pralnią dywanów w Lublinie, gdzie bardzo im się podoba, że nasz produkt trochę lepiej się pieni  i jak mówią lepiej działa od Enz-Alla 🙂  Power Rinse ma w swoim składzie odpieniacze, które zbijają pianę Power Rinse i Master Pre-Spray.

Zdjęcie z naszego laboratorium, po lewej stronie lepie środki czyszczące, po prawej nasza innowacyjna formuła M-Brittle, która wiąże te środki w mikrokapsułki 🙂

38284469_1920319244937160_56811919824713

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
W dniu 10.10.2018 o 20:47, Birkhof napisał:

Jeśli dobrze połapałem to przy produkcie maczał palce KNR

Dostał produkty do testów praktycznych 🙂 Wszystkie formuły opracowywaliśmy sami w naszym laboratorium, są to naprawdę rewolucyjne produkty, nad którymi długo pracowaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czy w dobrym miejscu ale ogólnie o Pre-Sprayu. Powiem szczerze, że do tej pory nie używałem tego do wstępnego rozpuszczania brudu. Głównie stosowałem RM760 i VP HDCC. Po odkurzeniu rozrabiałem jeden lub drugi ww środek. Spryskałem z ekstraktora, wtarłem szczoteczką i zaczynałem pranie. Na koniec wypłukiwałem czystą wodą i jeszcze odciągałem. ostatnio jednak stwierdziłem, że będę to robił bardziej profesjonalnie i zakupiłem Enz All i formułe 90. Wziąłem jeden dywan i połowę uprałem starą metodą i środkiem RM760 a druga nową metodą i nowymi środkami. I nie wiem czy nadal coś źle robię czy te środki jakieś lewe trafiłem ponieważ jedna i druga połowa tego dywanu wyglądają tak samo. Gdzie tkwi problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enz-all rozpuszczasz w gorącej wodzie, psikasz powierzchnie opryskiwaczem, lecisz szczotką i po chwili wciągasz odkurzaczem - gdzie masz wlaną formułę 90. Do odkurzacza najlepiej ciepła woda i musi puścić syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.