Skocz do zawartości

Prespray - jaki wybrać ?


Bixu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko apropo prespray ENZ ALL. W instrukcji jest napisane że minimalna temperatura to 50°C, ja rozpuszczam praktycznie we wrzątku bo i tak szybko się schladza a na tapicerce to już w ogóle:) teraz pytanko - czy jeśli roztwór wystyga to później można śmiało używać go trochę zimniejszego czy lepiej zrobić nowy? Czy jednal te >50°C jest po to żeby uaktywnić enzymy i później wszystko jedno jaka temperatura? Proszę o pomoc i komentarze.

 

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Powiem tak ja nie zauważyłem jakis slabszych wlasciwosci enzall po wystygnieciu , rowniez ropuszczam w prawie wrzątku i zaczym zdazy sie wyprac wszystkie fotele to zdazy sie schłodzić(wiadomo im cieplejszy tym lepiej ale tragedii nie bedzie)...byle by nie uzywac go po uplywie 12godz bo traci swoje właściwości ::) jezeli koniecznie caly czas chcesz miec ciepły...to najlepiej miec taki roboczy czajnik do podgrzewania roztworów i w kazdej chwili mozesz miec extra cieply prespray:):) pozdro

 

 

skad teoria ze nie dziala po 12h? wow

To nie teoria - producent tak pisze na opakowaniu ale wspomina chyba o 24h.

 

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 31.03.2017 o 23:42, bendi napisał:

Witam.Dziś prałem fotel z materiału lnianego (surówka bawełniana ) na którym była plama z herbaty która była już od dwóch lat i nie udało mi się tego nawet ruszyć . Pytanie do was czy da się to czymś usunąć, jakiś odplamiacz ?

Na stare plamy dobrze dziala metoda żelazka i miejscowe podgrzanie. Jest klika odplamiaczy na rynku ktorymi mozna wybawic wiele pogrzebanych spraw ta metodą. Co prawda jest to czasochlonne ale czasami zbytnio nie ma wyjscia jesli plamsko jest w widocznym miejscu. Nie kazdy odplamiacz nadaje sie do podgrzania. Nakladamy odplamiacz potem przykrywamy bialym recznikiem i zelazko w temp ok 80-90 stopni. Powinno puścić przy uzyciu red rx  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Panowie ok 1,5 roku pracuje na tersusie pr101 a plukanka to ex850 jak do tej pory nie mialem zastrzeżeń ale ostatnio trafil mi sie samochod mocno exploatowany przez zwierzeta 😕 i niestety nie pomoglo ani odczekanie 10min (tak jak radzi producent) ani ciepla wrecz goraca woda. Czy enzall albo excede lub inny produkt jest w stanie usunac takie wlasnie plamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 21.06.2017 o 15:59, Global-Clean napisał:

Na stare plamy dobrze dziala metoda żelazka i miejscowe podgrzanie. Jest klika odplamiaczy na rynku ktorymi mozna wybawic wiele pogrzebanych spraw ta metodą. Co prawda jest to czasochlonne ale czasami zbytnio nie ma wyjscia jesli plamsko jest w widocznym miejscu. Nie kazdy odplamiacz nadaje sie do podgrzania. Nakladamy odplamiacz potem przykrywamy bialym recznikiem i zelazko w temp ok 80-90 stopni. Powinno puścić przy uzyciu red rx  

Miałem ten sam problem, plama wiekowa i faktycznie puściło Rx E400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Cześć wszystkim. Dawno mnie tu nie było  Mam pytanie do was . Czym mogę usunąć plamę na dywanie  z farby plakatowej ?
POG od chemspec powinno pomóc jeśli zwykły prespray (np ENZ All) nie da rady :)

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 6.02.2018 o 13:08, Torbba napisał:

Kończy mi sie pr101 pytanie czy jest coś sensowniejszego na rynku ? Maxifi bedzie skuteczniejszy ? Czy jednak zamówić znowu to samo ? 

Mi też się skończył pr101 , nie udało się testerka zdobyć więc , zamówiłem większe pudelko maxifi pre spray i płukanki mam nadzieję że się nie rozczaruje....tylko pytanie jakie proporcje używacie ???? Ile gram na litr prespray i ile g do płukania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, shinekamcar napisał:

Mi też się skończył pr101 , nie udało się testerka zdobyć więc , zamówiłem większe pudelko maxifi pre spray i płukanki mam nadzieję że się nie rozczaruje....tylko pytanie jakie proporcje używacie ???? Ile gram na litr prespray i ile g do płukania??

Z tego co czytałem to pre spray 1 miarka(15g) na litr a do płukania 1miarka na 10l.

daj znać jak wrażenia ja jeszcze nie zamówiłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
48 minut temu, shinekamcar napisał:

Mi też się skończył pr101 , nie udało się testerka zdobyć więc , zamówiłem większe pudelko maxifi pre spray i płukanki mam nadzieję że się nie rozczaruje....tylko pytanie jakie proporcje używacie ???? Ile gram na litr prespray i ile g do płukania??

Jedna miarka na 1L jako prespray a płukanki ja daje 7gram na 5L wody .

Spokojnie nie rozczarujesz sie bankowo, pr101 do maxifi wypada blado 

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, BiałyGTi napisał:

Jedna miarka na 1L jako prespray a płukanki ja daje 7gram na 5L wody .

Spokojnie nie rozczarujesz sie bankowo, pr101 do maxifi wypada blado 

No to super... bardzo dziękuje za odpowiedź....jak jest tak jak mówisz to już nie mogę się doczekać na testy...

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie

Chce zaczac swoja przygode z praniem tapicerek samochodowych oraz tez i kanapy itp.

Jesli chodzi o chemię to jaka najlepej kupic na próbę?

Bede chciał rowniez wydac 1500zl na odkurzacz. Czy nutmatic Gregor bedzie dobrym wyborem?

Jesli gdzies juz pisaliscie i tym to z gory przepraszam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@szymon.marcinik  na giełdzie masz aukcje charytatywną  jest tam pozycja co cie zadowolo próbka Maxifi master pre-spray oraz próbka  Maxifi power rinse. Sa one po 50gram wiec starczy spokojnie na 2 badz 3 auta 

Oraz proszek do prania cartec ex 01 pro 

 

Moge polecic ta chemie do prania bo sam takiej uzywam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupuje do zastosowania amatorskiego hyundai vc5750 do jasnej tapicerki, dość brudnej
Czy mogę użyć jako prespray Nielsen nap low, jeżeli tak to w jakim stężeniu? Czy mogę też dodać go do zbiornika w odkurzaczu, w jakim stężeniu?
Jeżeli środek się nie sprawdzi to jaki inny tani środek? Nie potrzebuje dużych ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
13 minut temu, Daroo napisał:

Ma ktoś porównanie  Maxifi Master Pre-Spray do LCK Attack? 

Według mnie lck atack to środek o zupełnie innym zastosowaniu niż maxifi pre spray i nie ma co tu porównywać jeżeli chcesz wyprać ekstrakcyjnie tapicerkę to zdecydowanie maxifi z płukania dedykowana.... Jeżeli do ewentualnego przeszczotkowania fotela w celu roztacza zabrudzenia lub próby bonetowania to równie dobrze może być zwykle APC... Ja używałem i jakoś lck mnie nie przekonuje..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2018 o 13:46, rustin napisał:

Kupuje do zastosowania amatorskiego hyundai vc5750 do jasnej tapicerki, dość brudnej
Czy mogę użyć jako prespray Nielsen nap low, jeżeli tak to w jakim stężeniu? Czy mogę też dodać go do zbiornika w odkurzaczu, w jakim stężeniu?
Jeżeli środek się nie sprawdzi to jaki inny tani środek? Nie potrzebuje dużych ilości.

Podbijam post bo również szukam czegoś w małych ilościach do wyprania dwóch aut. Kupywanie kilogramowego proszku żeby użyć kilkanaście gram mija się z celem. Czy w takim wypadku najtańszym i najlepszym rozwiązaniem okaże się ADBL pre spray i textil rinse?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem środek z Excede który może używać do prespray i ekstracji. Nie widzę różnicy pomiędzy Nielsen nap low.

 

Ogólnie myślałem, że będzie trochę lepiej.

 

Doradzcie co kupić do prania amatorskiego tzn ok 20aut w roku, rodzinie, znajomym.

Oczywiście coś co będzie skuteczne na porządnie zasyfione i aby wyszło tanio.

 

Kupić

1. ValetPro Heavy Duty 5l

2. pr101 0.5kg + ex850 0.5kg?

3. Tenzi Textil 5l?

4. Maxifi 0.5kg prespray i 0.5kg do ekstracji

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.