Skocz do zawartości

Prespray - jaki wybrać ?


Bixu

Rekomendowane odpowiedzi

No własnie do dywanów wełnianych jak wyczytałem trzeba używać środków o niższym ph . Własnie będę chciał się nauczyć rozróżniać rodzaje materiałów z jakich zostały wykonane.A najchętniej poszedł bym na jakiś kurs prania, rozróżniania materiałów i doboru chemii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Bardzo rzadko uzywam Enz all Chemspec, wczoraj robilem nim (jako prespray) bardzo brudne wnetrze, do ekstrakcji uzylem ValetPro APC. Efekt chyba nie do konca mnie zadowala. CO prawda fotele sa jeszcze troche wilgotne. Gdy uzywam APC ValetPro jako prespray i do ekstrakcji , wydaje mi sie ze efekt koncowy jest zawsze taki , jakiego oczekuje. Pytanie,czy Chemspec nie musi byc uzywany z produktami ze swoeje marki ,Formula 90? Czy nie ma to wplywu ,jaki prespray uzyje a co do wyplukiwania? jakie sa wasze doswiadczenia?

Z gory dziekuje i zycze wszystkim milej niedzieli. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

[ref=#ff3366]BialyGTI[/ref], enz all to produkt dostosowany bardziej do czyszczenia restauracji, dywanów w kuchni czy zabrudzeń po jedzeniu/wymiotach itp.

 

Podstawowa rzecz - żeby coś skutecznie czyścić trzeba wiedzieć jakiego rodzaju są to zabrudzenia, przy tapicerce jest to generalnie tłusty nalot i dlatego APC tak jak piszesz sprawdza się lepiej. Nie pieni Ci się za bardzo to APC? Płukanie nie ma tu znaczenia, bardziej chodzi o rodzaj pre-spraya.

 

p.s. Znam produkty Valetpro od podszewki i wiem co w nich jest, polecam wypróbować nasz produkt ExceDe Heavy Duty Extracton Cleaner przystosowany do prania tapicerek. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

sluchajciee jestem tutaj nowy i dopiero zaczalem przygode z praniem mam puzzi 10/1 i na poczatek mam enz all i formula 90 a do skory chemspec leather czy to wystarczy do prania dywanow i sof albo w co jeszcze moge sie zaopatrzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, a czy ktoś się orientuje może czego można dodawać do prania/ po praniu tapicerki żeby zostawał jakiś zapach? Większość presprayów i środków do ekstrakcji nie ma zapachu, a jak ma to taki, który nie zostawia po sobie trwałości na dłużej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Bardzo rzadko uzywam Enz all Chemspec, wczoraj robilem nim (jako prespray) bardzo brudne wnetrze, do ekstrakcji uzylem ValetPro APC. Efekt chyba nie do konca mnie zadowala. CO prawda fotele sa jeszcze troche wilgotne. Gdy uzywam APC ValetPro jako prespray i do ekstrakcji , wydaje mi sie ze efekt koncowy jest zawsze taki , jakiego oczekuje. Pytanie,czy Chemspec nie musi byc uzywany z produktami ze swoeje marki ,Formula 90? Czy nie ma to wplywu ,jaki prespray uzyje a co do wyplukiwania? jakie sa wasze doswiadczenia?

Z gory dziekuje i zycze wszystkim milej niedzieli. :)

Do prania aut używałem na początku enzall i formule 90 dawał rade ale brakowało tego czegoś,teraz zakupiłem pr101 i ex850 i wydaje mi się ze jest skuteczniejszy i przyspiesza prace,zapewne dla tego ze w aucie mało jest zabrudzeń dla enzalla

[ref=#ff3366]BialyGTI[/ref], enz all to produkt dostosowany bardziej do czyszczenia restauracji, dywanów w kuchni czy zabrudzeń po jedzeniu/wymiotach itp.

faktycznie gdy na dywaniku w aucie byly wymiociny to enzall poradził sobie z tym w chwile.

 

po tym jednym aucie zrobionym pr101 jestem przekonany bardziej do niego,ale tak jak już nie raz tutaj pisali trzeba mieć kilka rodzai chemi aby sobie poradzić ze wszystkim.

 

i żeby nie było cały czas się uczę i nie jestem profesjonalistą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam odkurzacz karcher se 5.100 i chciałem wyprać wnętrze swojego auta. Auto nie jest jakoś syfiaste, nie ma plam chodzi mi bardziej o odświeżenie tapicerki. Jakie produkty polecacie aby to osiągnąć?

 

 

tez piore tym karcherem i uzywam jako pre spray tersus pr101 a jako ekstrakcji ex850 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 5.100 znacznie lepszy dostep do zbiornikow na "czysta" i brudna wode. Tez jechalem z mysla kupna starszego modelu ale na miejscu pan zaprezentowal mi oba odkurzacze i 5.100 jest duzo lepszy ;)

 

50-60 aut;)

Jakich środków uzywasz do prania i czyszczenia plastików

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.